Discovery Channel

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Discovery Channel
Casi discovery channel.jpg
krajina Spojené štáty USA
typ súkromná
premiéra 1985
program dokumentárny program
príjem satelit, káblové vysielanie
člen skupiny Discovery Communications, Inc.
webstránka Discovery Channel

Discovery Channel (v minulosti The Discovery Channel) je pôvodne americký satelitný a káblový televízny kanál, ktorý založil John Hendricks a distribuuje medzinárodná spoločnosť Discovery Communications. V súčasnosti je vo vlastníctve Davida Zaslava. Prvýkrát bolo vysielanie spustené v roku 1985. V súčasnosti je kanál vysielaný celosvetovo v 155 krajinách a v 33 jazykoch.[1]

Programovo sa kanál zameriava na dokumentárne programy, hlavne populárnu vedu, technológie a dejiny rovnako ako National Geographic Channel a History Channel. V Spojených štátoch je program hlavného Discovery kanála zameraný najmä na autentické témy ako napr. teoretické vyšetrovanie (MythBusters), automobily (Wheeler Dealers), zamestnania (Deadliest Catch) a ostatné dokumenty zamerané na rodinné a vekovo mladšie publikum.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Discovery, UNESCO and the UN Works Programme mark International Mother Language Day with a celebration of cultural diversity [online]. Discovery, UNESCO, a UN Works Programme, [cit. 2010-05-24]. Dostupné online. (po anglicky)

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]