Diskusia:Anodická oxidácia hliníka

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ja by som mal jednu poznámku - ten interwiki link som preto dal len nemecký, lebo rieši konkrétne hliník, ostatné, aspoň podľa názvu (s výnimkou hu - Eloxálás, he - ??? a sv - Eloxering - tie však neviem posúdiť, nakoľko uvedené jazyky vôbec neovládam) riešia anodizáciu všeobecne (opäť len podľa názvu - okrem anglického textu si to neviem skontrolovať). Preto tam bola pôvodne uvedená len nemecká stránka - aby z toho nebol mišung - či je to anodizácia všeobecne, alebo anodizácia hliníka. Ale možno sa mýlim. --peko 12:15, 19. november 2007 (UTC)

nechápem o čo ide, ale treba vyhodiť všetky nepresné interwiki (akokoľvek príbuzné), lebo z toho naozaj potom vzniká mišung (aj u robotov) --Kelovy 12:18, 19. november 2007 (UTC)
áno, en stránka sa venuje anodizácii všeobecne, ale najväčšiu časť je venovaná práve anodizácii al, a nijaká iná str. na en wiki to nepopisuje, takže ak si človek pozerajúci sk wiki chce pozrieť čo o tom píše en wiki má len túto možnosť.... preto si myslím, že to treba nechať... nie je to len nejaký odkaz na stránku, kde je to len spomenuté .... ostatné kovy sý tam spomenuté len jednou vetou ... --ivob 12:25, 19. november 2007 (UTC)
To, že iné kovy sú len jednou vetou, ešte nič neznamená - stačí jeden fanda do povrchovej úpravy kovov a z jednej vety sú za hodinu dva odstavce. V princípe je tá stránka o anodizácii všeobecne, nielen o hliníku. --peko 12:47, 19. november 2007 (UTC)
mám nápad, dajme tam: [[en:Anodizing#Anodized aluminum]] --Kelovy 12:30, 19. november 2007 (UTC)
Celkom dobrý nápad, len neviem, ako na to zareagujú roboti. --peko 12:47, 19. november 2007 (UTC)
to by ich nezmiatlo, ale teraz som pozeral a v zahraničí majú totálny mišung. Sú spojené články, ktoré 1. majú názov anodizácia a aj o nej píšu, 2. majú názov anodizácia a píšu len o hliníkovej a 3. anodická oxidácia hliníka. Nech urobíme čokoľvek (s výnimkou úplneho vymazania iw), staneme sa obeťou dobromyseľných robotov kvôli nedôslednosti tamtých. --Kelovy 12:59, 19. november 2007 (UTC)
tož to nechám na vás ... ešte je varianta 3 prerobím to na anodizácia všeobecne a bude ... --ivob 15:22, 19. november 2007 (UTC)