Diskusia:Brančská ulica

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ups, ja som dal, že Rokosovského je dnes Smolenická :) Ale nemohlo to byť tak, že sa Rokosovského rozdelila na dve ulice - Smolenickú a Brančskú ? --Kelovy 12:47, 29. júl 2007 (UTC)

Pokiaľ viem, tak sa naozaj rozdelila, takže máme pravdu obaja :-) --Lady Rowena 19:28, 29. júl 2007 (UTC)
ďakujem za info, zaujímavé je, že Rokossovskému pri pomenovaní ulice na jeho počesť zabudli jedno s :) inak, je v tej Tvojej múdrej knižke uvedené, že ulice na tomto sídlisku boli pomenované podľa obcí ? lebo teraz mi napadlo, že všetky obce majú aj svoj rovomenný hrad (resp. zrúcaninu) --Kelovy 20:03, 29. júl 2007 (UTC)
Čo sa týka Rokossovského, tak ja ho mám v múdrej knižke len s jedným "s", a to meno (ulice i osoby) som počula asi prvý raz v živote :-D S novým názvom je to horšie, pretože ako si si iste všimol, moja "múdra kniha" vyšla v roku 1990, čiže ešte skôr, než sa ulice premenovali. Podľa čoho je Brančská, tak to ti zdroj uviesť neviem, ale čítala som to kdesi (to je také bohovsky overiteľné :-) ), a bola som sama prekvapená, lebo som tiež očakávala, že je to pomenovanie podľa hradu :-D Žiaľ, keď som sa to snažila niekde nájsť, aby som uviedla zdroj, tak som veľmi nepochodila... vyšlo to kdesi v novinách, nie dlho po tom, čo sa ulice premenovávali. Keď budem mať dovolenku, skúsim sa na to pozrieť, ale veľmi sa nespolieham, že to nájdem :-( --Lady Rowena 20:43, 29. júl 2007 (UTC)
Určite to nemusíš hľadať, išlo len o moju zvedavú otázku, ktorá bola zodpovedaná :) Čiže ani žiadna iná "zo série" nebola podľa hradu ? Ja som tiež tie noviny vtedy čítal, ale toto si veru nepamätám :) --Kelovy 23:27, 29. júl 2007 (UTC)
Práve že ostatné boli podľa hradu, preto mi tento jeden utkvel v pamäti :-) Ale aj tak sa po tom poobzerám, nech to má nejakú "úradnú hodnotu"... Len ani za svet netuším, kde to hľadať ;-) --Lady Rowena 21:58, 30. júl 2007 (UTC)
ďakujem za objasnenie, hneď to idem po sebe upresniť vo všetkých článkoch :) naozaj tú Brančskú nehľadaj, je to detail a okrem toho Tvoja pamäť je zdroj, ktorému dôverujem --Kelovy 00:36, 31. júl 2007 (UTC)