Diskusia:Dávidova hviezda

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Faktické chyby a forma[upraviť zdroj]

Tento článok vonkoncom nezodpovedá encyklopedickému štandardu a väčšina informácií ani nie je správna - stačí porovnať s anglickou verziou. (napr. veta "Židia nikdy ani len nepočuli o tomto symbole pred rokom 1648," je nezmysel, anglická wiki hovorí: In the first Hebrew prayer book, printed in Prague in 1512, a large Shield of David appears on the cover. Na tejto stránke je naskenované gersonidovské vydanie tej istej modlitebnej knižky z roku 1519, na stránke 2 je takisto Dávidova hviezda (dolu). Momentálne nemám čas na to, aby som tento biedny článok masívne prerobil, ale snáď sa k tomu za pár týždňov dostanem. Ak by ma niekto predbehne, len to uvítam ;) --Mz 14:02, 23 máj 2006 (UTC)

Materiál som čerpal zo stránky www.prop.sk s ich dovolením s tým, že musím uviesť na stránke aj odkaz na ich stránku, ako zdroj, čo som dodržal.[upraviť zdroj]

Tu je kópia E-mailu, ktorý som od nich dostal:

Dobry den, Predpokladam, ze mate na mysli text - http://www.prop.sk/izraelsky_historik.htm uverejnit to mozete za podmienok, ktore su na stranke uvedene t.j. ze uvediete zdroj - www.prop.sk. Je to autorsky preklad - nie doslovny - takze o dalsie autorske prava nemusite mat obavy. Izrael Sahak je siroko citovany historik na celom svete. Roman, prop.sk

Viktor 15:01, 23 máj 2006 (UTC)

Ty si cvok, keď čerpáš z propu ? Veď tí otvorene popierajú holocaust. Až ma zamrazilo. --Kelovy 20:18, 23 máj 2006 (UTC)

Israel Shahak[upraviť zdroj]

Chemik a kontroverzný amatérsky dejepisec Izrael Šahak rozhodne nie je dôveryhodným zdrojom vo veciach židovskej histórie. Pozri anglický článok: Israel Shahak. (Keď už sme pri tom, aj stránka prop.sk mi pripadá trochu podozrivo...) Kdesi mám články českých historikov o pôvode Dávidovej hviezdy, keď ich vyhrabem, tak to prepíšem. --Mz 15:12, 23 máj 2006 (UTC)

Nová verzia[upraviť zdroj]

Pretože bol článok nevyhovujúci, kompletne som ho prepísal - pozliepal z uvedených kníh a preložil z anglickej, nemeckej, francúzskej a hebrejskej wiki. Pôvodná verzia (pre záujemcov) je dostupná v histórii. Postupne budem dopĺňať ďalšie informácie. --Mz 22:21, 31 máj 2006 (UTC)