Diskusia:Jelena Gadžijevna Isinbajevová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nemám rád, keď niekto, kto nie je v niečom odborník zybtočne rýpe do danej témy. Áno, Jelena Gadžijevna Isinbajevová je jej celé meno, ale kto ju pozná? Viac ľudom, je známa pod menom Jelena Isinbajevová. Pozrite sa na na en wiki ... --MARIÁN 16:15, 3. jún 2008 (UTC)

Myslím, že o tom sa už kedysi diskutovalo a dohodlo sa, že u ľudí z bývalého ZSSR sa píše aj "otcovské" meno. --Janko69 16:25, 3. jún 2008 (UTC)
Nechci Vám do toho příliš kecat, ale v Rusku je to zcela normální a běžná věc, naprostá samozřejmost. Mimochodem je to také výraz úcty k dané osobě, zajímavé je, že nikoho nenapadlo co by na to říkala sama postižená osoba, tedy sama Jelena, že jí někdo komolí jméno --MiroslavJosef 16:28, 3. jún 2008 (UTC)
Vážení a milí! Keby Jelena chcela veľmi protestovať, tak urobí nie na wikipédií, ale u režisérov priamych atletických prenosov, kde je bežne v zápise udávaná ako Jelena Isinbajevová. Dokonca Svetová atletická federácia (IAAF) na svojej internetovej stránke udáva túto športovkyňu ako Yelena Isinbaeva. Dôkaz .... Ďakujem. --MARIÁN 16:43, 3. jún 2008 (UTC)
Zrejme je to vec tej ktorej verzie Wikipédie. Na nemeckej wiki má tiež celé meno. Ostatne, ak si ju chce niekto vyhľadať podľa mena a priezviska, je tam redirect, takže by som sa tým nezaoberal. --Janko69 17:57, 3. jún 2008 (UTC)