Diskusia:Lokálne magnitúdo

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Slovenská wikipédia na TA3[upraviť zdroj]

Všetkým autorom článku blahoželám :) --Kelovy 21:27, 26. november 2006 (UTC)

Richterova stupnica[upraviť zdroj]

dal som sem zatiaľ šablónu o vierohodnosti. Richterova stupnica je niečo iné než stupnica magnitúdo. Treba to opraviť! Magnitúdo je spôsob merania intenzity zemetrasenia na základe vypočítaného množstva energie, ktoré sa počas zemetrasenia uvoľnilo. Používa sa na to meranie jednej z amplitúdy jednej zo špičiek výchiliek zaznamenaných na seizmografe, čo sa potom zlogaritmuje. Richterova stupnica je niečo čo novinári označujú za magnitúdo. Ozajstná Richterova stupnica bola použitá iba v USA a keďže sa jej jednotky určovali podľa stupňa poškodenia stavieb prípadne iných ľudských výtvorov bola nepresná. Pretože ak bolo zemetrasenie v neobývanej oblasti, tak neboli škody na objektoch zákonite žiadne. Treba to opraviť, pri letmom pohľade sa mi zdá že to majú zle aj na anglickej wiki.--Pelex 19:58, 11. júl 2007 (UTC)

Máš na to nejaké veci? Lebo ja som mal nejaké celkom podrobné a nové veci k seizmológii, aj som sa dokonca chystal trochu to rozšíriť (len som bol lenivý to prelistovať a vycucať niečo v čitateľnej podobe), ale niekde som ju zapatrošil a teraz to neviem nájsť. Preto ak máš ty nejaké zdroje, odkiaľ by si mohol čerpať, v pohode uveď veci na pravú mieru. --peko 20:07, 11. júl 2007 (UTC)
aj by som mal, jednak nám o tom vraveli v škole, ale mám k tomu aj nejaké tie podklady z učebnice všeobecnej geológie, len sa mi nechce :) Práve robím na článku o orogenéze a dnes sa mi už od toho nechce moc odtŕhať.--Pelex 20:16, 11. júl 2007 (UTC)
Veď času je dosť. A keď náhodou moje materiály nájdem tak to spravím aj ja. --peko 20:24, 11. júl 2007 (UTC)
Kto je ešte dnes lenivý? Bronto 20:21, 11. júl 2007 (UTC)
Ja určite. Prihlásený som od nejakej šiestej a celá moja robota sú štyri edity (namiesto toho sa váľam na gauči a pozerám stupídne americké filmy) --peko 20:24, 11. júl 2007 (UTC)