Diskusia:Marco Pantani

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zakomentoval som:

V prvej etape potom čo sa pelotón presunul do Álp obsadil Pantani druhé miesto, a získal celkové vedenie. O deň neskôr vyhral etapu a náskok pred Jalabertom zvýšil o 21 sekúnd. V ďalšej etape vyhral Jalabert pred Pantanim. Na ďalší deň bola časovka, v ktorej skončil Pantani siedmy so stratou 1 minútu a 38 sekúnd na víťazného Ukrajinca Sergeja Gonzalesa, oproti druhému Paolovi Savoldellimu strácal jednu minútu a 21 sekúnd a oproti v ten deň štvrtému Jalabertovi to bolo 57 sekúnd.

Je to nejaké pochybné, Gonzales je značne neukrajinské meno. V pretekoch účinkoval ukrajinec Sergej Gončar, španiel Santos González a José Manuel Uria González a z Kolumbie José Jaime Gonzalez Pico. Asi sa to poplietlo :-)

  • Nech hľadám akokoľvek, nemôžem v článku nájsť citovanú pasáž. Ktorého preteku sa týka? V ktorom roku? Aby som si to mohol overiť. Peterko 05:38, 28. júl 2007 (UTC)
    • Giro d’Italia 1999, ale v článku som to zakomentoval, aby to nesvietilo – uvidíš to, až keď začneš editovať článok. Rgrg 09:12, 28. júl 2007 (UTC)
      • Máš pravdu, nebol to Gonzales ale Gončar. Teraz ale vznikol iný problém: keď dám meno Sergej Gončar tak ma odzaz presmeruje na hokejistu Sergeja Viktoroviča Gončara. Vie niekto čo s tým? Peterko 11:31, 30. júl 2007 (UTC)
        • zistil som, že ten cyklista je Ukrajinec a oficiálne sa volá Serhij Gončar, vložil som do článku Sergej Gončar upozornenie "pozri aj Serhij Gončar" :) --Kelovy 21:30, 12. marec 2009 (UTC)