Diskusia:Michal David

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

V článku sa nachádzala zmienka o tom, že mal syna s fanynkou. Toto samozrejme môže byť fakt, ale v takomto stave to vyzerá ako bulvárna informácia. Posledná pripomienka: ach tie referencie! To neexistuje niečo serióznejšie?--MichalT 00:01, 12. marec 2010 (UTC)

Referencie som sa pokúsil zohnať z iných než bulvárnych zdrojov, zbytočne duplicity som vyhodil. Myslím, že takto je to už celkom prijateľné... --Rádiológ 21:56, 13. marec 2010 (UTC)
ja si myslím, že z toho rozhovoru Karola Sudora by sa tam mohli pridať nejaké informácie ohľadom súkromia, napr. ma zaujalo, že v detstve vyrastal dva roky v Taliansku a k hudbe ho priviedla rehoľná sestra v kláštore, takisto nemusíme tajiť toho syna, keď sa k nemu sám v tomto rozhovore hlási a spomenul by som aj to, že mal dcérku, ktorá žiaľ zomrela --Kelovy 22:05, 13. marec 2010 (UTC)
poteším sa odpovedi, pretože tieto informácie by som rád do článku pridal, nemienim však strácať čas, ak mi to niekto revertne --Kelovy 03:11, 17. marec 2010 (UTC)
Za seba hovorím, že takéto informácie pre mňa nemajú tú hodnotu, akú od encyklopédie očakávam. Malo by sa asi písať predovšetkým o tom, čo robí osoby encyklopedicky významné. V prípade tohoto človeka je to hudba (po prípade ďalšie jeho významné aktivity, o ktorých neviem).--MichalT 19:28, 17. marec 2010 (UTC)
Prekvapil si ma, takúto odpoveď som od Teba nečakal... Zmienku o deťoch sme doposiaľ zvykli uvádzať vo všetkých biografických článkoch (ak táto informácia bola podložená dôveryhodným zdrojom). Biografia, tak ako si ju s Rádiológom predstavujete sa mi javí suchopárna a nezáživná, obmedzená na púhe fakty z profesionálnej kariéry. Okrem toho, bez tej rehoľnej sestry by sa hudobníkom možno nikdy nestal. Inak teraz som si spomenul na otázku Bubamary a najmä reakciu českého redaktora Berena, ktorý svojho času hojne participoval v našich diskusiách (a odvolávaniach adminov), dovolím si zacitovať: "základní životopisné údaje v životopisném článku být mají, i když se přímo netýkají toho, proč má být osoba významná". Stotožňujem sa s jeho stanoviskom. Mimochodom, ten článok Tibor Menyhért má asi najväčšiu hustotu referencií na centimeter štvorcový v rámci celej našej wikipédie a stále je to málo, môžeme trikrát hádať prečo. No ale neodbiehajme, v každom prípade Ti ďakujem za odpoveď, nie je nič horšie než neistota, akú mi doprial Rádiológ - už viem, že ak sa nestane nejaký zázrak a neozvú sa aj redaktori s opačným názorom, deti Michala Davida do článku o ňom skrátka nepatria.--Kelovy 20:45, 17. marec 2010 (UTC)
Myslím, že tých prekvapení som ti spôsobil už viac :) Moja odpoveď nebola až taká jasná ako som si myslel, tak to doplním. Napísal som „za seba“. Tým mienim, že svoje stanovisko nechcem tvrdo presadzovať. Je to len môj pohľad, ktorý môže byť nedobrý. Momentálne sa mi však zdá byť logický. A samozrejme, základné biografické údaje v životopise byť majú. S tým nemám problém. Otázka je, čo je základné. :)--MichalT 20:55, 17. marec 2010 (UTC)
A vieš o tom, že väčšinou ma prekvapíš milo ? :) Pôvodne som Ťa totiž vzhľadom na Tvoje priateľstvo s kýmsi považoval za stratený prípad, ale Ty sa úprimne snažíš zachovávať objektivitu (aj keď Ti to občas nejde), to si nesmierne cením. Podľa mňa je dieťa základný biografický údaj, pre mňa je rodina tou najdôležitejšou vecou v živote, veľmi túžim po vlastnom bábätku, no nedarí sa mi nájsť jeho mamičku. Drž mi palce, prosím :) Ja si dokonca myslím, že do biografie patria aj dôležité informácie o tomto dieťati, napr. keď skoro zomrelo, ako syn Jána Slotu na maláriu. Bubamara mi to vymazala (spolu so zmienkou u úmrtí otca). Zabolelo ma to, lebo som to pridával dosť dlho (je všeobecne známe, že sa mi ťažšie štylizuje), ale ani mi nenapadlo revertnúť ju. To len na margo prezývky "Boží bojovník", ktorú mi vymyslel Rádiológ pre moju údajnú záľubu v revertovaní, myslím si dokonca, že to kvôli mne vytvoril onen návrh pravidla o troch revertoch, o ktorom sa teraz hlasuje. Ak ja revertujem, tak vždy len faktickú chybu, ktorá poškodzuje meno našej wikipédie :) --Kelovy 21:14, 17. marec 2010 (UTC)

Pokiaľ je toto stanovisko komunity - že do biografie píšeme výlučne veci, ktoré robia danú osobu encyklopedicky významnú - bolo by žiadúce uviesť to do Wikipédia:Biografia, aj so vzorom, ktorým je súčasná verzia tohto článku od Rádiológa. Určite sa zhodneme, že ak necháme redaktorov dopĺňať do článkov infomácie o deťoch a iných záležitostiach priamo nesúvisiacich s profesiou, v podstate ich okrádame o čas, keďže im to neskôr zmažeme. --Kelovy 11:17, 18. marec 2010 (UTC)