Diskusia:Opera (webový prehliadač)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Autor članku (skoro by sa dalo povedať že reklamného) je dosť mimo. Opera strikne dodržiava W3C štandardy? Hlúposť. Opera práve štandardy nedoržiava. Ich interpretácia tagov v mnohých prípadoch chybná. Internet Explorer dodržiava štandardy lepšie (stránka napísaná podľa W3C štandardu sa zobrazí v IE správnejšie ako v Opere) Kto neverí nech si to skúsi sám namiesto neustáleho opakovania chybných názorov iných ľudí.

Autor článku sa vyjadrí na budúci týždeň Helix84.JPG Helix84 13:47, 5 máj 2005 (UTC)

  • Uznávam, že článok môže vyzerať ako propagujúci Operu. Dal som si však pozor, aby som uvádzal len podložené fakty. Väčšinu článku tvorí vymenovanie a stručný opis vlastností Opery, ktorá je v mnohých ohľadoch technologicky nadradená nad ostatnými prehliadačmi. Ak nájdete niečo čo nie je pravda, budem rád, ak to opravíte.
  • Čo sa týka podpory štandardov, autor predchádzajúceho príspevku by si mal najprv prečítať kapitolu Opera (web browser)#Subjektívna nekompatibilita, vysvetlilo by mu to stručne jeho zmätky ohľadne "lepšieho" zobrazovania stránok. Netvrdím, že Opera dokonale dodržiava štandardy, čo je mimoriadne ťažké, ale je jedným s niekoľkých, ktoré k tomu smerujú.
  • Kto neverí, nech si to skúsi sám -- v tomto 100% súhlasím, buďte však vopred varovaní, že cieľom Opery nie je "lepšie" zobrazovanie stránok (a.k.a IE quirks mode), ale zobrazovanie podľa štandardov. Helix84.JPG Helix84 16:53, 8 máj 2005 (UTC)

Opera nedodržiava ani všetky W3C štandarty[upraviť kód]

napr.:

  • Výrezy obrázkov v CSS - keď nastavujem grafiku cez CSS ako background-image tak nemôžem používať výrezy; background-image-position-x, background-image-position-y nefunguje !!! A funguje to aj pod netscapom a je to štandart a nie je to skript !!!--Robo 13:38, 16 jún 2005 (UTC)
tuto mas moznost vidiet, ze taky atribut css neexistuje v standardoch W3C [1]. To ze to snad funguje v inom prehliadaci to nerobi standardom, kedze existuje jedine standardizacne teleso pre CSS. Dalej netvrdim ze Opera podporuje vsetky existujuce standardy. Ak by si cital pozorne, tak by si v clanku nasiel "Úplný zoznam podporovaných štandardov [2]". A kazdemu kto ma podobne prispevky, ktore sem nepatria, pretoze nie su konstruktivnou kritikou (nehovoria co v clanku treba zmenit a ako), nech si najprv pozorne precita co je napisane a oboznami sa problematikou. Helix84.JPG helix84 16:03, 16 jún 2005 (UTC)

Browser?[upraviť kód]

Prečo je lepšie, keď je v názve článku "browser" a vo výklade "prehliadač"? --Grano 17:06, 16 júl 2005 (UTC)

Myslím si, že to lepšie nie je a terminológia by sa mala zjednotiť. Som za prehliadač, používa sa a je spomínaný aj v iných článkoch. Pokiaľ autori nemajú vážne námietky, môže sa to spraviť urýchlene. Bebe@diskprís 08:27, 20 júl 2005 (UTC)
Ja som tiez za "prehliadač" --Maros 08:41, 20 júl 2005 (UTC)