Diskusia:Prirodzené číslo

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

nejde celkom o stredoskolsku a vysokoskolsku definiciu, ale skor o intuitivne ponatie pojmu a pokus o axiomatizaciu (danu pravdepodobne krizami v teorii mnozin v 20. storoci)... Popisana definicia je tusim Zermelo-Franklova a aj na matickych fakultach to nie je jediny mozny sposob axiomatizacie... Zial nestiham to teraz dat "doporiadku"... :( Liso@diskprís 04:13, 9 jún 2005 (UTC)

Pravdupovediac, aj mne sa také delenie podľa škôl zdalo veľmi čudné, ale nie som odborník...Rozhodne to zmeň.Bronto 01:17, 10 jún 2005 (UTC)

Tiez si myslim ze clanok potrebuje zasadne upravy + asi by bolo lepsie tvorit clanok "prirodzene cisla" ako "mnozina prirodzenych cisel". Niektore informacie z tohto textu su pouzitelne ale ako zaklad clanku by som pouzil nejaky iny text - napr. existujuci clanok inej jazykovej verzie. Helix84.JPG helix84 01:30, 10 jún 2005 (UTC)

To mi tu napadlo už viackrát, lenže musíme myslieť aj na to, že (najmä v matematike) potrebujeme nových redaktorov a zmazaním toho človeka (ktorý môže byť nakoniec veľký prínos) už viac neuvidíme...To je tá večná wiki-dilema...:)Bronto 01:38, 10 jún 2005 (UTC)

nuze, ono je to problem, definovat prirodzene cisla. Pokusil som sa vystihnut intuitivnu predstavum, ktora sa pouziva na strednych skolach, a ukazat, ako napr. sa snazili matematici po objaveni teorie mnozin podchytit konstrukicu tychto zakladnych cisiel. Cudne to je, ale je to tak, a inak som to nikde nevidel robit... Ak poznate lepsie definicie - prosim, smelo do toho.