Diskusia:Pytón tigrovitý

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

druhy zdroj je eng wiki? nevidim? ci jaka ci.

Druhý zdroj je ten nad eng wiki. Je to vlastne prvý, ale druhý než si myslel ty. A tu galériu si tam robiť nemusel som sa s tým chvíľku narobil kým všetko bolo ako tak pri tom pri čom malo byť ... --Hatti 20:39, 6. júl 2011 (UTC)
indický pytón je v tom prvom zdroji? ja som myslel ze Pytón tigrovitý, ten je potom z akeho zdroja, Indický pytón to by som overil skor naopak ne vacsinou byva prvy rod myslim. a galeriu radsej nechaj pri uzsom monitore obrazky vedla infoboxu nic moc, ne moj pripad ale videl som. ked nerozumies reci mojej pitaj vysvetlim.
No dobre tu galériu nechajme tak, prípadne sa tam ešte niečo doplní. No v tom prvom zdroji je primárne názov Pytón tigrovitý, ale v popise ku nemu je spomenutý aj názov indický pytón čiže tak nejako.--Hatti 20:50, 6. júl 2011 (UTC)
ked uz vychadzas z en wiki a uvadzas ako zdroj tak tam su dva poddruhy pyton inicky a pyton barmsky a teraz ktory je ten tvoj?
Toto je trošku sporná časť. V skratke existuje tuším 5 taxonómií hadov :D... Ja vychádzam z tej najaktuálnejšej podľa ktorej je pytón tigrovitý (python molurus/python molurus molurus) oboje je správne v tomto to majú zarovnako aj v eng wiki. Ale (tu sa to už rozchádza) ten Pytón ´´Barmský´´ je podľa mojho zdroja Python bivittatus a podľa eng. wiki je to Python molurus bivittatus - čiže poddruh Pytóna tigrovitého. Inak ten môj zdroj mi poradil Vasiľ a je to http://reptile-database.reptarium.cz/species.php?genus=Python&species=molurus&search_param=%28%28taxon%3D%27Pythonidae%27%29%29 .. to je odkaz na tohto hada. --Hatti 21:08, 6. júl 2011 (UTC)