Diskusia:Sloboda slova

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Si si istý, že v tej kauze išlo o slobodu slova? Nešlo jednoducho o uhradenie osobnej urážky?Bronto 01:30, 12 december 2005 (UTC)

Išlo o slobodu slova, v tomto prípade dokonca umeleckého slova. Prirodzene robiť zo 17 ročného mladíka člena Hlinkovej mládeže (za socializmu bolo obdobnou organizáciou SZM) rovno esesáka je asi prisilný posun, ale je to umelecká metafora a nadsádzka. Priamo v básni nikoho nemenoval a ak sa v tom niekto spoznal, je to jeho problém. To by si mohol tvrdiť, že ani pri Satanských veršoch nešlo o slobodu slova. Veď autor urazil dokonca samého Alaha. Obavy, ktoré v tom čase Feldek iba tušil sa nakoniec v mnohom potvrdili.--Otm 09:50, 12 december 2005 (UTC)
Ja som to myslel tak, že či sa to pri tých súdnych pojednávaniach podávalo/označovalo ako spor o slobodu slova. Detaily si totiž nepamätám. Bronto 19:07, 12 december 2005 (UTC)
Doplnil som linku na plné znenie rozsudku, v spore Feldek proti Slovenskej republike išlo jednoznačne o slobodu prejavu. Odkaz je v češtine, predpokladám, že niekde sa nachádza v slovenčine.--Otm 20:52, 12 december 2005 (UTC)