Diskusia:Tretia ríša (propagandistický pojem)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Veľmi zaujímavé "uvažovanie" - takže podľa teba "presun nie je zdroj". Takže na jednej strane cápeš do článkov, ktoré boli vyčlenené z iných článkov, šablónu, že chýba zdroj, a keď sa tam tá informácia dopíše, tak napíšeš, že "presun nie je zdroj" a zmažeš ten údaj. Takisto požaduješ uvedenie cs wiki ako "zdroja" pre preklade, ale keď sa uvedie iné miesto v sk wiki ako zdroj, tak už ti zrejme vadí. Ja by som to zaradil na stránku kuriozít. Proste hlavne, že si zas niečo napísal, či to má hlavu a pätu, to je ti jedno. Bronto 16:04, 28. december 2011 (UTC)

Nie je, pretože ak sa vyberie časť z odzdrojovaného článku, nie je jasné, ktoré zdroje boli pre tú časť použité. Preto treba príslušné konkrétne zdroje skopírovať. Ak nie ste autorom, tak to urobiť môžete ťažko, pretože ich zväčša nemáte k dispozícii. Tak to teda musí (mal by) urobiť autor pôvodného článku. Odkaz nestačí. A v tomto konkrétnom prípade vôbec, v článku sú tvrdenia, ktoré zdroj podľa môjho názoru jednoznačne vyžadujú. A odpustite si pre druhý krát tie ironické "narážky", skutočne na ne nie som zvedavý. Vecne! --Rádiológ 16:24, 28. december 2011 (UTC)
To je stále chybné "uvažovanie", pretože v pôvodnom článku takisto nikto nevie, ktorý zdroj k danej časti patrí (a keď je zdroj uvedený k vete, tak je tam aj po presune). Takže by som rád počul nejaký náhradný argument pre mazanie zdroja (tu dokonca údaja, ktorý umožňuje sledovať históriu úprav článku), aspoň pro forma. A ja mimochodom nie som zvedavý na tvoje neustále nechápanie základných princípov wikipédie na každom druhom mieste a to po rokoch....Ešte dodávam, že bol presunutý celý článok (okrem infoboxu), ale to by si musel mať aj snahu sa pozrieť. Bronto 16:32, 28. december 2011 (UTC)
Nebudem s ďalšou argumentáciou strácať čas, a keďže na seba nie sme zvedaví obaja, vyriešim zdroj sám. Ja zase nechápem, ako niekto môže inému neustále tykať, keď ten druhý s tým nesúhlasí. Ale to je už mimo témy. --Rádiológ 17:12, 28. december 2011 (UTC)
To bude asi tým, že na slovenskom internete si všetci tykajú, len pár ľudí si to akosi nevšimlo. Bronto 19:17, 28. december 2011 (UTC)
Ja nie som všetci. Ale všetci ostatní mi tykať pokojne môžu, prečo si to neželám od Vás, je tu všeobecne známe. --Rádiológ 20:56, 28. december 2011 (UTC)
Všeobecne známe...áno, aj v dennej tlači o Vás písali. Želajú si zámeno písať s veľkým písmenom alebo stačí malé? Uprednostňujú 3. osobu plurál alebo stačí druhá? A ktoré pravidlo hovorí, že sa im má vykať? Žiadne? Hm. Bronto 21:22, 28. december 2011 (UTC)