Diskusia:Vlhovité

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Slovenské názvy[upraviť kód]

A slovenské názvy? Bronto Slovenské názvy všetkých vtákov sú TU, takže to je ľahká práca. Bronto (diskusia) 18:11, 19. máj 2012 (UTC)

Doplnil som ku názvom druhov slovenské názvy, ale niektoré druhy chýbajú (keďže to je rozdelené podľa sfarbenia, lokality apod. tak neviem kam ich mám zaradiť a nechce sa mi s tým moc hrať). Druhom, pri ktorých bolo viacero mien, som nechal len primárny názov. Ostatné sa môžu umiestniť ku článku o druhu samotnom, nie je dôvod zahlcovať systematiku desiatkami synonymami jedného druhu. --Hatti (diskusia) 18:36, 19. máj 2012 (UTC)
Je dôvod "zahlcovať", kým to inde nie je uvedené. Toto je totiž encyklopédia. Bronto (diskusia) 20:10, 19. máj 2012 (UTC)
Viem, že Wikipédia je projektovaná ako encyklopédia, avšak má byť určená masám, nie len úzkej skupinke odborníkov na danú problematiku. Preto by mala byť zachovaná prehľadnosť a istá štruktúra, nie chaoticky nahádzať všetky informácie, ktoré existujú o danej veci na jedno miesto. --Hatti (diskusia) 20:21, 19. máj 2012 (UTC)
Poviem ti to jasnejšie: Či niečo vyzerá úhľadne alebo pekne alebo nie, je irelevantné tak pre masy, ako aj pre encyklopédiu. Žiaden člen "masy" nikdy nepožadoval, aby mu boli vynechané informácie, aby to krajšie vyzeralo; člen "masy" chce nájsť, čo hľadá, na obrázky a úhľadné texty sú časopisy, výpravné knihy a špecializované stránky. Hovorím ti to preto, lebo túto chybu uvažovania máš dlhodobo a trvalo. Takže znova: Nie sme v knihe Zviera, ani v Ikare. Bronto (diskusia) 20:39, 19. máj 2012 (UTC) P.S.: Dodávam, že akceptujem, že sa niekomu niečo dorábať nechce alebo nemá čas, ale potom to treba aj tak napísať alebo nenapísať nič. Bronto (diskusia) 20:41, 19. máj 2012 (UTC)
Nehovoril som, že chcem vynechávať informácie, aby to lepšie vyzeralo, to rozhodne nie. Som za to, aby sa uvádzali všetky vecné informácie k danej záležitosti. Avšak považujem za zbytočné narvať všetky synonymá aké ľudstvo pozná k danej veci/rastline/živočíchovi/javu aké na každé miesto, kde sa objaví jeho názov. To je len môj názor, a to že ty máš na vec iný názor neznamená, že automaticky sú všetky ostatné názory zlé... Čo sa týka zdroja, je úplne jedno aký zdroj používam, ak má v sebe relevantné, pravdivé a aktuálne informácie. --Hatti (diskusia) 07:46, 20. máj 2012 (UTC)