Diskusia:Zasvätený život

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Neslučoval bych, ale možná bych přejmenoval na ženské řeholní řády... Cinik 07:14, 22 marec 2006 (UTC)

Nespájala by som, zasvätený život je oveľa širší pojem, ktorý zahŕňa tak mužské a ženské rehole, sekulárne inštitúty a inštitúty apoštolského života (Úplne inde patria laické združenia a tretie rády). Zasvätený život podľa evanjeliových rád má veľa foriem: Rehole sú charakterizované spoločným životom a zvyčajne aj spoločnými dielami; Sekulárne inštitúty sú s nimi rovnaké čo sa týka zasvätenia sa evanjeliovými radami, ale sú zamerané na posväcovanie normálnych životných podmienok a povolaní, teda nemajú spoločný život ani viditeľné odlíšenie; Inštitúty apoštolského života zasa majú spoločný život a dielo, ale nemajú zasvätenie na celý život, často je opakované po časových etapách. Spájanie zasväteného života s rehoľným životom pretrváva z minulosti, a preto mnoho ľudí, ktorí majú povolanie k inej forme a nedozvedia sa o nej, nevedia nájsť svoje miesto v Cirkvi.

Súhlasím s predchádzajúcim názorom a rovnako si myslím, že by obidva články mali zostať samostatné. Možno by však bolo vhodné niektoré časti z článku Zasvätený život presunúť do článku Rehoľný rád.

SPOJIT. Spojit vsak nielen s tym, co je v hlavicke ale i dalsimi. Kto sa tomu rozumie, nech tomu prislusne pozmeni strukturu... GMK