Diskusia:Zoznam štátov podľa hrubého domáceho produktu v prepočte na jedného obyvateľa v parite kúpnej sily

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Po prvé treba napísať MENU. Po druhé, tie druhé dve tabuľky buď nie sú v dolároch, alebo nie sú v parite kúpnej sily alebo niečo iné, lebo údaje sú očividne úplne iné. Stále na to upozorňujem, že v týchto veciach sa treba aj trocha vyznať a nie len bezhlavo spisovať tabuľky. Bronto 22:24, 16 máj 2006 (UTC)

Ahoj, prvá tabuľka vyzerá byť HDP v parite kúpnej sily na hlavu v medz. dolároch, teda s názvom článku to sedí. Tretia tabuľka určite nie je "per capita". A druhej vôbec nerozumiem, ani podľa čoho to je zoradené. --Ondrejk 22:31, 16 máj 2006 (UTC)

Až teraz som si všimol, že dole je napísané, že si zrejme vydelil jednu tabuľku druhou. Zbláznil si sa, alebo čo ???Bronto 22:28, 16 máj 2006 (UTC)

Aha, no tak to je nejaký bordel. Tá druhá nespadá pod názov "na hlavu" a rovnako ani tretia. Obe by som dal preč. --Ondrejk 22:33, 16 máj 2006 (UTC)
prave preto som tam dal, ze sa na tom pracuje. robil som na tom vcera a nestihol som to dokoncit. a v tom, ze som videlil jednu tabulku druhou, nevidim nic zle. ako sa pocitala napriklad hustota obyvatelstva? ..dubhe 22:36, 16. máj 2006 (UTC)
Mám teraz problémy s počítačom a nechce mi niektoré stránky načítať, tak si neviem overiť, čo si vlastne z tej Svetovej banky a tak podobne použil. Každopádne vo všeobecnosti sa "hlava" definuje rôzne, "parit kúpnej sily" sa definuje rôzne, "dolár" sa definuje rôzne a nevieš či autori jednej tabuky použili to isté, čo autori druhej tabuľky trebárs aj v tej istej organizácii atď. atď., takže nejaké jednoduché vydelenie dvoch tabuliek neprichádza do úvahy, to sú veľmi komplikované veci. Takže buď nájdeš hotové tabuľky alebo treba tie dve dať preč. A ako sa na to pozerám, aj v tých zoznamoch "absolútneho HDP" treba uviesť, čo to je vlastne za HDP. Bronto 22:43, 16 máj 2006 (UTC)
priznam sa, ze ako neekonom v tom nemam taky podrobny prehlad. za zaklad som bral tabulku, na ktoru je odkaz v infoboxoch statov a v tej sa hovori "GDP dollar estimates here are derived from purchasing power parity (PPP) calculations".. takze asi tak ..dubhe 22:50, 16. máj 2006 (UTC)

Ešte mi napadá: Svetová banka má dobré stránky, tak tam takýto zoznam určite niekde je. Bronto 22:47, 16 máj 2006 (UTC)

skusim pohladat.. aj factbook ma urcite vlastne udaje o hdp na hlavu, tak to tam hodim z toho zdroja.. ..dubhe 22:50, 16. máj 2006 (UTC)

Toto bude trochu offtopic, ale celkom by ma zaujímal nejaký zoznam krajín podľa priemernej nominálnej mzdy, napríklad v USD alebo EUR. Nikde na nete som to nenašiel, ani na anglickej Wikipédii, a viem že je to blbosť a vôbec to neodzrkadľuje skutočný príjem, ale ako zaujímavosť by to bolo určite dobré vedieť. --Wizzard 14:08, 25. október 2006 (UTC)

Nie je to blbosť, lebo napríklad pre niekoho, kto si chce vybrať krajinu na zamestnávanie ľudí, to je dôležité, ale mne sa to teraz hľadať nechce. Skús stránku Svetovej banky, IMF alebo OECD, tam niekde to musí byť. Bronto 21:28, 25. október 2006 (UTC)

Asi to vážne nie je až taká blbosť, ale na tých stránkach som žiadny prehľadný zoznam nenašiel. Ak by to niekto našiel, mohli by sme to dať aj na našu wiki. --Wizzard 20:09, 26. október 2006 (UTC)