Diskusia k šablóne:Prezidenti Slovenska

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

V súčasnom tvare neprehľadné, zbytočne vytvára dojem, že máme xtého prezidenta, pritom je Gašparovič tretí v druhom období. Som za odsun dôležitých úradujúcich do samostatného riadku, lebo zmena fontu/formátovania to nevyrieši. A ešte jeden rýpanec, keď nie je súvis medzi Prvou SR a dnešnou SR pozri tu.. tak má byť Tiso v šablóne? --Bonnifac 01:36, 29. júl 2009 (UTC)

Neprehľadné to nie je, zmysel je, aby sa dali vysledovať prezidenti (vrátane úradujúcich) ako idú za sebou. Po druhé, nadpis znie prezidenti "Slovenska" a tomu zodpovedá obsah; a súvis medzi prvou a dnešnou SR historicky samozrejme je, len právne (a deklaratórne) nie je, a toto má byť obyčajná praktická šablóna a nie politická príručka ani článok. Ak by sme to brali úplne striktne, tak žiadna prvá slovenská republika nikdy neexistovala, existovalo stále len Česko-Slovensko, napriek tomu tu o tej republike máme kopu vecí popísaných (podobne o všeličom inom, čo de iure spätne akože neexistovalo) ..Prípadne by sa mohli tí úradujúci zmenšiť, ak ti to tak strašne vadí. Bronto 01:47, 29. júl 2009 (UTC)

Podľa mňa tam ľudia, čo vykonávajú prezidentské právomoci nemajú byť. Nie sú to prezidenti, neboli zvolení, nezložili sľub. Citujem napr. "55/1998 Z.z. ROZHODNUTIE predsedu vlády Slovenskej republiky z 3. marca 1998 o amnestii Predseda vlády Slovenskej republiky, využijúc svoje právomoci...", ale to z neho ešte prezidenta nerobí. Na účel vysledovania, kto vykonával prezidentské právomoci, je tu snáď aj vhodnejšie miesto. Daevid (diskusia) 23:59, 7. august 2018 (UTC)