Diskusia k Wikipédii:Zdroje

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Ešte sme mali súhlas na preberanie z tej litertúrnej stránky (definície), ale nepamätám sa už z akej a kto to vybavil...Bronto 14:05, 23 apr 2005 (UTC)

Minerals[upraviť zdroj]

Could you please translate Wikipédia:Zdroje/mineraly and move it to Wikimedia Commons? --Saperaud 14:32, 2 október 2005 (UTC)

Chyby pri žiadaní o licencie[upraviť zdroj]

Pri žiadaní autorov o povolenie na šírenie diela robíme tú chybu, že žiadame o zaradenie do Wikipédie. Wikipédiu je však možné ďalej šíriť pod licenciou GNU GFDL, čiže aj diela, pre ktoré sme si vyžiadali len zaradenie do Wikipédie. Treba preto žiadať o non-exclusive právo na šírenie. Hoci sme robili túto chybu môžeme implicitne predpokladať, že autor si súhlasom uverejnením vo Wikipédii uvedomuje, že Wikipédia je šíriteľná pod GFDL, ale pochybujem že pred (prípadným) súdom by to obstálo, takže navrhujem zoztaviť štandardný žiadací email a znovu ho poslať aj autorom, ktorých sme už žiadali spolu s vysvetlením. Idem sa pustiť do jeho písania, pohľadám najprv či niečo nie je na en: helix84 15:54, 19 október 2005 (UTC)

Štandardný žiadací email[upraviť zdroj]

Chcem vás požiadať o explicitný súhlas s použitím ... na stránke http://sk.wikipedia.org. Článok bude neskôr dopĺňaný a upravovaný ďalšími redaktormi a šíriteľný za podmienok licencie GNU Free Documentation License www.gnu.org/copyleft/fdl.html}. Považujem za povinnosť pri takomto článku, ktorý bude "silne podobný" článku z vašej stránky uviesť jeho zdroj. Nemôžem však zaručiť, že neskorší redaktori daného článku daný odkaz neodstránia (hoci je to proti našim zásadám a GFDL). Príklad takéhoto článku si môžete pozrieť na ... <--Aký máme prebratý článok, ktorý bol upravovaný a pekne rozšírený? Uviesť link na WP aj pôvodný článok.

Ako súhlas na použitie nám prosím pošlite tento text (treba doplniť o ktorý(é) text(y) sa jedná) na adresu permissions-skwikimedia.org, ak je to možné z emailu, ktorý je viditeľný pri predtým publikovanom texte:

Týmto vyhlasujem, že som jediným autorom resp. držiteľom autorských práv tohto diela.

Týmto udeľujem časovo neobmedzené, bezodplatné, nevýlučné právo (tzn. aj mimo Wikipédiu)
upravovať text, ktorého som autorom. Bol som oboznámený a súhlasím s tým,
že text môže byť následne menený, upravovaný, presúvaný, rozšírený, zmazaný alebo
skombinovaný ďalšími používateľmi Wikipédie. Chápem, že ohľadne príspevkov
do Wikipédie nie je možné požadovať žiadnu záruku týkajúcu sa dostupnosti
do nasledujúcej úpravy alebo odstránenia.

Udeľujem nadácii Wikimedia Foundation časovo neobmedzené, bezodplatné, nevýlučné právo a
licenciu  zverejňovať text pred alebo po vyššie spomenutých úpravách za podmienok
stanovaných v GNU Free Documentation License (GFDL).


Ďakujeme za podporu otvorených riešení, budeme radi ak sa medzi našimi stránkami rozvinie priateľská a produktívna spolupráca.

Wikipedista ...


Vysvetlenie pre autorov, ktorých treba požiadať znova:

Zoznam autorov, ktorých treba požiadať znova:

Astronomický slovníček[upraviť zdroj]

Mili astrowikipedisti, mozno som objavil koleso, ale nasiel som tento slovnicek http://projekty.astro.cz/adict/ a myslim, ze by stalo za to spytat sa na povolenie na jeho zaradenie do Wikipedie. Moj tip je, ze suhlas dostaneme. Komplikacia bude ziskat povolenie od vsetkych autorov (pretoze nie je uvedeny jeden clovek ako drzitel prav), nastastie ich je len par. Stalo by iste zato vysvetlit im, o com je wiki, mozno by sa niekto pridal alebo by pokracovali na projekte tu, ma to svoje vyhody ktore im treba spravne predniest. helix84 18:16, 19 október 2005 (UTC)

No, pravdu povediac, objavil si koleso (ten slovníček tu už dávno používame)...Ale chcel by som skôr poznamenať, že nikto neprenáša (všetci sú leniví) ostatné zdroje, čo tu máme (nap. horniny, zoológia atď.), tak neviem, aký má zmysel pridávať zatiaľ ešte ďalší zdroj. Bronto 18:58, 19 október 2005 (UTC)

Myslím si, že jedna z chýb je, že si nedržíme zoznamy, koľko už je prenesené. Tak napríklad ja by som momentálne nevedel, kde začať. Ale v každom prípade je užitočné pýtať sa na povolenie na použitie, ako a kedy to využijeme je otázka času. helix84 19:07, 19 október 2005 (UTC)

Vtaky.sk[upraviť zdroj]

Mohli by sme sa obrátiť na Vtaky.sk? Je tam databáza ornitofauny Slovenska. --AtonX 08:09, 13. november 2006 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Majú pekné fotky. Mohli by sme sa aj opýtať, či ich nemôžu poskytnúť vo vyššej kvalite. helix84 09:41, 13. november 2006 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Držiteľ autorských práv na obsah webovej stránky Technický skúšobný ústav Piešťany udelil Nadácii Wikimédia právo použiť obsah servera www.tsu.sk pod licenciou GFDL. --AtonX 07:10, 7. september 2007 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Copyright

Tento článok alebo obrázok bol sčasti alebo úplne odvodený zo zdroja Technický skúšobný ústav Piešťany. Povolenie uverejniť tento materiál pod licenciou GFDL odoslané držiteľom autorských práv bolo doručené do systému VRTS spravovaného PR oddelením Wikimedia pod číslom 2007081810011105.

Táto šablóna by nemala byť používaná na vyhlásenie autora o vlastníctve, ale iba v prípade jasného potvrdenia o uverejnení pod danou licenciou odoslaného na e-mailovú adresu permissions-skwikimedia.org.

Space-40[upraviť zdroj]

Dávam do pozornosti toto. Ak sa nemýlim, otvárajú sa tým veľké možnosti pre zakladanie rozširovanie článkov o umelých kozmických telesách, s tým, že si to musíme samozrejme preložiť do slovenčiny. Ale aj to, že nebudeme musieť pracne súkať vlastné formulácie prácu mimoriadne zefektívni. :-) Bude treba tiež vytvoriť šablónu pre tento zdroj, najjednoduchšie asi bude keď ju vytvoria na cs a my si ju preložíme.--Eryn Blaireová 19:25, 15. február 2010 (UTC)Odpovědět[odpovedať]