Diskusia s redaktorom:Kuba Turek

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pozri si prosím Wikipédia:Externé odkazy#Na čo neodkazovať. Neviem aký máš dôvod pridávať odkazy na www.horydoly.cz, ale aj na SK platí to čo ti už bolo vysvetlené na CZ WIKI. --Sudo77 22:45, 17. január 2013 (UTC)

Ten důvod je jednoduchý. Ve Wikipedii v tomto hesle se píše o normálkách Ballově i přes Ľadovou štrbinu. Předpokládám, že popis cesty se do slovníkového hesla nedává, ale čtenář uvítá, když si ho může přečíst na odkazu. Nebo se mýlím? V čem prosím? Kuba Turek (diskusia) 23:30, 17. január 2013 (UTC)

V článku už sú odkazy popisujúce výstupy a WIKI nie je zbierka externých odkazov. Čitateľ hľadajúci ďalšie informácie má vždy možnosť použiť internetový vyhľadávač. --Sudo77 15:51, 18. január 2013 (UTC)

V článku jsou sice odkazy, ale žádný nepopisuje podrobně včetně fotek právě normálku přes Ľadovou štrbinu, na níž jsem dával odkaz, který jsi smazal. Neodkazuju blbosti, to mi věř. Ale nemám sílu se tím zabývat. Jenom bych nerad, aby se podobné vymazávací boje opakovaly častěji. Kuba Turek (diskusia) 20:28, 20. január 2013 (UTC)

Cesta ktorú popisuje tebou pridaný odkaz je uvedená v už existujúcich odkazoch. Ak sa budeš držať odporúčania Wikipédia:Externé odkazy#Na čo neodkazovať tak sa podobné vymazávacie boje určite nebudú opakovať. Oveľa prínosnejšie pre WIKI je editácia článkov ako hromadné pridávanie externých odkazov, zvlášť ak sa jedná o odkazy na stránky ktorých si šéfredaktorom. --Sudo77 21:47, 20. január 2013 (UTC)

Možná nečteš přesně to, co píšu: "žádný nepopisuje podrobně včetně fotek právě normálku přes Ľadovou štrbinu" Ano v jednom ponechaném odkazu je krátký popis oné cesty. Mám tedy méně hodnotný odkaz smazat a nahradit ho hodnotnějším? (Mám pocit, že už se nebavíme racionálně, ale na základě emocí. To mi přijde dost špatné. Pár hesel jsem už napsal nebo kompletně předělal, mnoho odkazů i referencí už dodal a spousta drobností opravil. Hlavně na české verzi, něco na slovenské a německé.)Kuba Turek (diskusia) 22:44, 20. január 2013 (UTC)

Prepáč nezdieľam tvoj pocit že tebou pridaný odkaz by bol hodndotnejší. Pokiaľ ide o tvoje príspevky na SK WIKI, tie sa zatiaľ týkali výhradne dopĺňania odkazov na tvoje stránky. --Sudo77 09:58, 21. január 2013 (UTC)

Jsme u těch emocí... Chceš snad říci, že tento odkazovaný průvodčík (hrubý text + schematická mapka + několik nejasných fotek) http://www.sprievodca.ta3.szm.com/ladovy.html lépe a podrobněji popisuje normálku na Ľaďový štít než Tebou vymazaný průvodčík (podrobný text + fotky + video + interaktivní mapa) http://www.horydoly.cz/horolezci/ledovy-stit-vystup-na-posledni-chvili.html ? Kuba Turek (diskusia) 11:20, 21. január 2013 (UTC)

Áno, podľa mňa poskytuje lepšie info k výstupu na Ľadový štít. Samozrejme tam nie je cesta z Prahy po Téryho chatu, ale článok je o Ľadovom štíte. Je tam pár pekných fotiek, no z výstupu od Téryho chaty sú na tvojej stránke len dve fotky bez akejkoľvek výpovednej hodnoty k výstupu. Opis a citácia horolezeckého sprievodcu od Františka Kroutila (na WIKI je uvedený v referenciách) zaberá skoro polovicu textu k výstupu. K mapám má čitateľ prístup priamo z článku na WIKI. --Sudo77 12:14, 21. január 2013 (UTC)
Niet čo dodať, tá odstránená citácia je zaujímavá reportáž, to čo tam zostalo je "encyklopedický" popis trasy. --LacoR (diskusia) 12:24, 21. január 2013 (UTC)
Ak som sa zle vyjadril, článok na horydoly je možno ľúbivejší, ale neposkytuje viac informácii ako ten strohý a možno menej pekný sprievodca. Skôr by som povedal, že v záplave balastu, je na horydoly problém nájsť niečo o tej trase a aj to je len citácia z iného sprievodcu. --LacoR (diskusia) 12:44, 21. január 2013 (UTC)

Pánové, díky za vysvětlení. Je ale evidentní, že nemyslíte na čtenáře. Schémátko, byť od Hlaváčka, je prostě jenom schémátko. Já nabízím interaktivní googlovskou opravdovou mapu. Video z klíčového místa výstupu také na prvním odkazu chybí. Popis podle Kroutila-Gellnera nestačí odkázat na tištěnou literaturu. K té se většina čtenářů nikdy nedostane. A proč taky, když Wikipedie je internetová encyklopedie. Beru to prostě jako váš pocit, se kterým bojovat nebudu. Je mi jenom líto, že takovým přístupem jako Sudo77, se ochuzuje Wikipedie jednak o přispěvatele a druhak o cenné informace.

P.S.: Vrchol bylo dneska smazání mé reference k tvrzení, které se týkalo pokusů o znovu zpřístupnění Baraního sedla pro turistiku. Do Wikipedie jsem přidal reference na jednoho z největšího znalců Tater Mikiho Argalácse a přidal současný stav ochrany přírody. Mikiho jsi smazal a zase není jasné proč. Žádný hodnotnější odkaz tam teď není. Kuba Turek (diskusia) 03:16, 22. január 2013 (UTC)

Tebou pridaná referencia bol znova článok na tvojich stránkach, teraz je referencia priamo na projekt Obnova vysokohorských chodníkov občianskeho združenia Tatranské chodníky.

Prečítaj si Wikipédia:Externé odkazy#Na čo neodkazovať. Špeciálne časť:

Rozhodne je nevhodné umiestňovať odkazy, ktoré slúžia ako reklama na čokoľvek. Pridávať odkazy na svoje vlastné stránky je taktiež veľmi nevhodné. Pridávať masovo odkazy na jediný web je krajne nevhodné. Akúkoľvek takúto operácie je potrebné dopredu prediskutovať v krčme. Opakované odkazovanie na svoj vlastný web navzdory vôli komunity sa považuje za vandalizmus a môže viesť aj k potrestaniu vinníka.

Vo všetkých tvojich úpravách išlo len o pridanie odkazu na tvoje stránky. Jediný tvoj záujem je odkazovať na vlastné stránky (si šéfredaktorom stránok, aj autorom niektorých článkov). Skúšal si to už na CZ i DE, kde to tiež nenašlo priaznivú odozvu. Prosím nepoužívaj WIKI k zvyšovaniu ranku vo vyhľadávaní. --Sudo77 17:26, 22. január 2013 (UTC)

Vzhledem k tomu, že na Horydoly.cz vedou desítky odkazů z několika jazykových mutací Wikipedie, a já osobně jich umístil pouze pár, nemáš pravdu. Předpokládám, že redaktoři Wikipedie se na věc dívají jinak než Ty, když je do hesel umístili. Myslím, že primární zájem Wikipedie by měla být informační hodnota pro čtenáře. Vidím, že si do toho promítáš své vlastní zájmy. Víc s tím nehodlám dělat. Kuba Turek (diskusia) 17:44, 22. január 2013 (UTC)