Diskusia s redaktorom:Marek Jakubov

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Viničný kanál[upraviť zdroj]

Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Viničný kanál, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude Tvoje dielo, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránené. Ďakujeme za pochopenie.

--Lalina (diskusia) 16:26, 11. január 2019 (UTC)

Zdravím. Neodstraňuj údržbové šablóny z článku, nechaj to na posúdení iných redaktorov. V súčasnej podobe článok nespĺňa tunajšie kritériá (čo sa týka obsahu, technických náležitostí a pokrytia zdrojmi). Ak máš záujem článok dostať do prijateľnej podoby, pozri si kritériá pre minimálny článok, doplň citácie spoľahlivých zdrojov, podľa ktorých sú informácie v článku spracované, prípadne si pozri iné tematicky podobné články a pokús sa sa inšpirovať ich spracovaním. --Teslaton (diskusia) 19:49, 10. január 2019 (UTC)

Ahoj, pripájam sa ku kolegovi. Zase som vrátila údržbové šablóny a sporná je aj významnosť.--Lalina (diskusia) 16:26, 11. január 2019 (UTC)

Napriek opakovanému upozorneniu si znovu odstránil údržbové šablóny. Článok s 10 riadkami a diskutabilnou významnosťou má 21 editácii. Takto sa seriózne nepracuje.--Lalina (diskusia) 23:46, 11. január 2019 (UTC)

@Lalina: Z navboxu VT ({{Vodné toky v povodí Maliny}}), čo robil svojho času Robzle na heslo vedie odkaz + sú tam uvedené dva zdroje, z tohoto pohľadu by sa dal brať ako významný. Formálne náležitosti som tam doplnil, takže pož. na minimálny čl. snáď tiež spĺňa. Hlavne by to nemuselo skončiť tak, že tu zostane, akurát v ňom bude visieť šablóna. --Teslaton (diskusia) 09:34, 12. január 2019 (UTC)

Upozornenie[upraviť zdroj]

Zdravím. Ad [1]: nerob pls. takéto náhrady. 1. šablóna výhonku sa nedáva do úvodu 2. článok nie v poriadku – chýba mu kategorizácia, nemá štandardne citované zdroje, nemá štandardne uvedené čiselné údaje (pred jednkou sa píše medzera, desatinný oddelovač je v slovenčine čiarka, nie bodka), atď. Fakt je taký problém pozrieť si iný už upravený čl., napr. Viničný kanál a spraviť to podľa toho? --Teslaton (diskusia) 10:00, 1. február 2019 (UTC)

Urgentne upraviť[upraviť zdroj]

Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Husí kanál (bývalý prítok Borinského kanála), no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude Tvoje dielo, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránené. Ďakujeme za pochopenie.

--Exestosik (diskusia) 16:09, 19. február 2019 (UTC)

Privítanie[upraviť zdroj]

Tournesol.pngAhoj, Marek Jakubov. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 230 413 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Beer mug.svg Krčma
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Prehľad editácie stránok Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často. --za uvítací výbor MmichaelDr.


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

Husí kanál[upraviť zdroj]

Dobrý večer prajem, niekto opakovane zmazal mapu zo stránky husí kanál, čo by mi ani tak nevadilo, ale je tam že anonymný užívateľ. Neviem si teraz zistiť, či to zmazal autorizovaný redaktor, alebo sa len niekto "bavkal" a moja hodinová robota je v čudu. Ďakujem za odpoveď. Pekný zvyšok večera --Marek Jakubov (diskusia) 18:10, 21. február 2019 (UTC)Marek Čiljak

To hodinu si robil screenshot obrazovky, aj s otvoreným prehliadačom a potom si ho pridal aj s oknami kde si hľadal nejakú tortu a youtube? Skvelý výkon. Ten obrázok náhodou neporušuje autorské práva? --2A02:AB04:53F:2F00:8156:9B9B:A173:7A9 19:09, 21. február 2019 (UTC)

Prosim, ako si dovolujete? To vsetko na tej mape som kreslil sam a kym som to sem nahral, to bolo roboty a este sa aj anonym neopovavi podpisat Preco by to nemalo byt moje dielo, ked iba podkladova mapa bola stiahnuta Vsetko som robil sam, aj meranie. Tak by som bol rad keby ste si taketo pripomienky odpustili Dakujem --Marek Jakubov (diskusia) 19:23, 21. február 2019 (UTC)

a nerozumim o jakem youtube vypravate--Marek Jakubov (diskusia) 19:25, 21. február 2019 (UTC)

Podpiste sa preco mi sahate do stranky nepodpisany Mali ste si ju robit sam Nemam problem keď to upravi autorizovany redaktor podpisany!!! Čas je velice dolezity a ja som si dal zalezat aby som dal na stranku vsetko Trvalo mi to dlho A bol by som rad keby ste mi vopred SLUŠNE napisali Dzekujem velice pjekne Marek Jakubov Marek Jakubov (diskusia) 19:35, 21. február 2019 (UTC)

Jaj uz rozumim Myslim si ze si mozem na pocitaci kukat co scem a vy sa do teho nemisajte A uz viec neminim zabijat čas tuto bez Božnou debatu Marek Jakubov (diskusia) 19:38, 21. február 2019 (UTC)

Mám na mysli ten obrázok mapy čo ste nahrali predtým, ale už je na commons zmazaný, čuduj sa svete [2] pre porušenie autorských práv. Že si odniekiaľ skopírujete mapu a nakreslite do nej zopár čiar neznamená že dielo je vaše, stále porušujete copyright. --2A02:AB04:53F:2F00:8156:9B9B:A173:7A9 19:43, 21. február 2019 (UTC)

No aby ste sa mal comu cudovat, tie ciary su vymerane meracim pristrojom. Ani neviete, aka mapa a odkial to je. Aha, asi mi zavidite ze viem robit z mapami. A keď si urobite fotku Gerlachu, tiez nije vas a date tam vlastne dielo. Tak prosim nekomentujte to. --Marek Jakubov (diskusia) 20:04, 21. február 2019 (UTC) A prestante byt drzi

Viete ani sa moc nečudujem. Keď ste robil screenshot tak ste tam nechal aj presnú adresu mapy, Nebude to náhodou mapa z katastra nehnuteľnosti - https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster?bm=zbgis# . Možno viete robiť z mapami, ešte by to chcelo sa naučiť orezať obrázok. --2A02:AB04:53F:2F00:8156:9B9B:A173:7A9 20:21, 21. február 2019 (UTC)

Lahko ste na to dosli ked tam na stranke Husi kanal mam link

Nie link ste mali na tom obrázku, ktorý už je zmazaný.--2A02:AB04:53F:2F00:8156:9B9B:A173:7A9 20:31, 21. február 2019 (UTC)

Neni pravda na stranke je link pod nazvom Katastralna mapa Inak takto ste s tym spokojny? Orezavat viem a uz som dosiel aj na to ako dat obrazok do JPG

Takto aspoň nie je zrejme odkiaľ mapa pochádza. Aj tu ste zanechali stopu - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c3/Mapa_Hus%C3%AD_a_Borinsk%C3%BD_kan%C3%A1l.png, dole v rohu - GKÚ - Geodetický a kartografický ústav. Ja už to ďalej neriešim. --2A02:AB04:53F:2F00:8156:9B9B:A173:7A9 20:42, 21. február 2019 (UTC)

Nie je to v poriadku. Mapové podklady ÚGKK pokiaľ viem nie sú uvoľnené ako slobodné dielo. Šlo by to ev. vyrendrovať nad podkladmi OSM, hoci teda je celkovo diskutabilné, či zrovna cropnutý screenshot je ideálna forma, ako prezentovať v čl. trasu líniovej stavby resp. vodného toku. --Teslaton (diskusia) 21:06, 21. február 2019 (UTC) Dorbý deň, nechcem sa hádať ani protirečiť skúsenejšiemu ale to nikde na internete takuto mapu (myslím s tými čiarami a meraniami nenájdete), to som si urobil sam. A teraz mám dať že to nieje moje a niekto to zneužije, skopíruje si, napíše ťe je to jeho dielo? Vtedy je to krádež. A ešte to mám aj v teréne overené napr. spád, vyvýšeniny a pod. To by som musel dať aj keď odfotím kus z knihy, že to nie je moje dielo. A vlastne aj vlastnik kanála je obec Jakubov, tak by som ani fotky nemal davať, že je to moje vlastne dielo. Ďakujem za pochopenie. --Marek Jakubov (diskusia) 08:15, 22. február kto to zas vymazal proc sem s teho uz vazne nasraty--Marek Jakubov (diskusia) 17:43, 22. február 2019 (UTC)

Útok[upraviť zdroj]

Stop hand nuvola green.svg Oznam!
Dopustil(a) si sa konania, ktoré Wikipédia definuje ako osobný útok. Osobné útoky urážajú Tvojho oponenta, útočia naň ako na osobu, poškodzuješ tým projekt, odradzuješ ostatných a v prvom rade sú Tvojou zlou vizitkou. Diskutuj vecne a argumentuj iba priamo k problému, žiadne narážky ani zosmiešňovanie. Ďakujeme.

[3]. -OJJ 18:28, 22. február 2019 (UTC)

A toto ma byt zas co? To si nevsimnete ze tento zacal utocit na mna.--Marek Jakubov (diskusia) sa nepodpísal(a)
Toto je upozornenie, že by bolo načase začať dodržiavať pravidlá wiki a komunikovať civilizovane.--Pe3kZA 19:16, 22. február 2019 (UTC)
Rozumiem a chápem. Upozornenie je oprávnené. Ale rovnako by sme nemali prehliadať aj IPčku, ktorá s urážlivým tónom začala.--Jetam2 (diskusia) 19:22, 22. február 2019 (UTC) Ďakujem--Marek Jakubov (diskusia) 19:31, 22. február 2019 (UTC)
To ale nie je dôvod na vulgárnosti.--Pe3kZA 19:30, 22. február 2019 (UTC)


Stop hand nuvola black.svg Oznam!
Tvoj redaktorský prístup k Wikipédii bol dočasne zablokovaný z dôvodu poškodzovania integrity encyklopédie, ktorý nazývame vandalizmus. Ak chceš ďalej experimentovať, použi, prosím, pieskovisko, pretože pokusy v článkoch zvyčajne rýchlo mažeme. Ak sa chceš dozvedieť o prispievaní do Wikipédie, pozri sa na stránku Vitajte vo Wikipédii.

Tak si dáme prestávku...--Pe3kZA 20:22, 22. február 2019 (UTC)


Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Pruxe, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude Tvoje dielo, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránené. Ďakujeme za pochopenie.

--Pe3kZA 20:34, 6. apríl 2019 (UTC)

Pruxe[upraviť zdroj]

Dobrý večer, keď som do článku Pruxe doplnil zdroje može to byť? Ďakujem za odpoveď.--Marek Jakubov (diskusia) 20:56, 6. apríl 2019 (UTC)

Aspoň niečo, no vhodnejšie by to bolo použiť ako referencie - priame odkazy na info v článku. Kukni napr. tento článok, kde je prakticky všetko. Pomocníkom na tvorbu ref. je tento nástroj.--Pe3kZA 21:21, 6. apríl 2019 (UTC)

Diki--Marek Jakubov (diskusia) 21:22, 6. apríl 2019 (UTC) Dakujem za úpravu článku. Už som bol včera unavený, tak som sa tomu moc nevenoval.--Marek Jakubov (diskusia) 08:04, 7. apríl 2019 (UTC)

Hydrologické poradia[upraviť zdroj]

Dobrý deň, Prosím vie my niekto poradiť ako sa určuje hydrologické poradie. Konkrétne na Borinský a Viničný kanál. Za odpovede ďakujem. --Marek Jakubov (diskusia) 17:58, 21. apríl 2019 (UTC)

Ahoj, dá sa to odrátať; Morava je vodným tokom II. rádu (Dunaj, ústiaci do mora je I.) a každý prítok je o stupeň nižší, teda Malina je III., jej prítoky IV. atď.--Pe3kZA 18:28, 21. apríl 2019 (UTC)

Ďakujem--Marek Jakubov (diskusia) 18:34, 21. apríl 2019 (UTC)

Marek, daj pozor na linky smerujúce na rozlišovačky - tie sú sfarbené dozelena;; je vhodné ich opraviť, aby odkazovali na konkrétny výraz.--Pe3kZA 19:00, 24. apríl 2019 (UTC) Díki za info, ochvíľu to opravím. A ďakujem, že máte trpezlivosť s úpravami mojich "nevyleštených" článkov. --Marek Jakubov (diskusia) 19:17, 24. apríl 2019 (UTC)

Prosím skúsite na to mrknúť. Tie linky som pozmenil na konkrétne výrazy. Dúfam, že to je O.K.--Marek Jakubov (diskusia) 20:09, 24. apríl 2019 (UTC)

Presmerovanie[upraviť zdroj]

Marek, ak nie sú wikilinky na zátvorkový názov, je úplne zbytočné vytvárať presmerovanie. --Pe3kZA 16:51, 21. máj 2019 (UTC)

Priemerné mesačné prietoky[upraviť zdroj]

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či na Slovenskej wikipédii máme tabuľku na mesačné prietoky, ako som videl tuto, na Ruskej wikipédii, v článku Jenisej/Енисей.--Marek Jakubov (diskusia) 14:58, 24. máj 2019 (UTC)

Ahoj, v prvom rade, keď potrebuješ radu, píš radšej do krčmy, tú sledujú mnohí redaktori. Daný graf si môžeš urobiť, robil som vývoj počtu obyv. pre Žilinu. Tam vieš nastaviť potrebné parametre. Príp. skús pohľadať, či niekde taký graf už nie je... Možno @Teslaton: bude vedieť lepšie poradiť.--Pe3kZA 15:45, 24. máj 2019 (UTC)

Diki za odpoveď.--Marek Jakubov (diskusia) 16:27, 24. máj 2019 (UTC)

Cigánsky kanál[upraviť zdroj]

Ahoj Marek, skús sa prosím pozrieť na tento rozdiel a poučiť sa z neho. Nie je nutné ani žiadúce linkovať každé tretie slovo, rovnako tak je ideálne využívať šablóny, ktoré uľahčujú úpravy, no najmä zobrazujú správny tvar obsahu - napr. nadmorskú výšku či dĺžku. Pozri si upravené články a snaž sa postupovať v podobnom duchu.--Pe3kZA 23:18, 1. jún 2019 (UTC)

Dobre, skúsim to robiť tak ako je článok upravený, koniec koncov je to naozaj veľa zbytočnej roboty, linkovať každé tretie slovo. Ďakujem za radu:)--Marek Jakubov (diskusia) 08:21, 2. jún 2019 (UTC)
Pri tematicky podobných článkoch uľahčuje prácu používanie istej šablóny (vzorového článku), ktorým predídeš opakovanému vyhľadávaniu linkov či pomocných šablón. Pokojne si skopíruj existujúci článok a postupne zmeň potrebné pasáže. Napokon, pri príbuzných článkoch je často veľká časť veľmi podobná a z podstaty to inak opísať nejde.--Pe3kZA 08:54, 2. jún 2019 (UTC)

Lúčky[upraviť zdroj]

Ahoj, skúsim zmeniť celý článok, alebo máš na mysli konkrétny odsek. Vďaka za odpoveď.--Marek Jakubov (diskusia) 16:11, 17. jún 2019 (UTC)

Zohorský kanál[upraviť zdroj]

Zdravím. Ad [4]: bolo by možné pri zakladaní ďalších nových čl. vodných tokov, dodržiavať formátovacie náležitosti bežné na skwiki? Konkrétne veci ako kategorizácia, citačné šablóny, formátovanie číselných údajov, wikilinky na iné heslá, atď. Viď napr. úprava [5] resp. mnohé ďalšie korekcie zo strany viacerých kolegov. Opakované zakladanie nových čl. s chýbajúcimi náležitosťami a prakticky bez formátovania (mimo nadpisov) mi po takejto dobe pôsobenia na wiki už príde trochu ako robenie naschvál... --Teslaton (diskusia) 19:50, 8. júl 2019 (UTC)

Dobrý večer. Dosť ma mrzí, keď si myslíte, že to robím naschval, ale čo už. Lenže určite to naschval nerobím, lebo pri posledných článkoch (pozri tu [6],[7] ... ) si vždy kategórie, šablóny, atď. pridám, len bohužial to v záložke upraviť zdroj neviem. Viem to až po uložení urobiť vo vizuálnom editori. Dúfam, že to takto pochopíte... Ďakujem. --Marek Jakubov (diskusia) 20:33, 8. júl 2019 (UTC)
Ok, beriem, možno unáhlený záver. Hoci teda napr. wikilinky sa aj v režime zdrojového kódu vkladajú v zásade triviálne, stačí prepnúť na angl. kávesnicu a použiť hranaté zátvorky ([[...]] resp. [[...|...]]). Dobré by bolo vkladať systematicky aj súradnice toku, niekde v blízkosti ústia, viď úprava [8]. --Teslaton (diskusia) 21:15, 8. júl 2019 (UTC)
Ďakujem za pochopenie i za radu. Skúsim to teda robiť ako ste mi ukázali. Pekný zvyšok večera prajem.--Marek Jakubov (diskusia) 21:19, 8. júl 2019 (UTC)

Močiarka[upraviť zdroj]

Dobrý deň, prosím, môžete niekto mrknúť na článok Močiarka (prítok Maliny). V sekcii zdroje totižto neviem upraviť grafický výzor sekcie. Je to veľmi rozhasené. Keď si niekto nájde čas budem veľmi rád keď to upravíte. Ďakujem.--Marek Jakubov (diskusia) 09:37, 12. júl 2019 (UTC) Už neaktuálne! (upravený článok).--Marek Jakubov (diskusia) 13:16, 13. júl 2019 (UTC)