Diskusia s redaktorom:Xtrodinary

  z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

  Archív[upraviť zdroj]

  Aktuálne články[upraviť zdroj]

  ... XtrOdinarY (diskusia) 21:18, 23. november 2012 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

  porusenie autorskeho prava?[upraviť zdroj]

  Ahoj, snazil som sa dnes vytvorit stranku nasej skoly, Ustavu medzinarodnych vztahov a pravnej komparatistiky. Opatovne mi prisla sprava, ze stranka odkazuje na zrdoj (stranka univerzity komenskeho) a vraj porusuje autorske pravo. Neviem ci ide o automaticku spravu, alebo akym sposobom su porovnavane obsahy navrhovanych clankov s obsahom inde na internete. V ziadnom pripade som nemal umysel autorske pravo porusit. Ide o verejne dostupne informacie, ktore nie su chranene ako autorske dielo, navyse na ne riadne odkazujem, a neporusujem v ziadnom pripade prava ich autora. Prosim ta o pomoc so zverejnenim stranky. Rad poskytnem akekolvek vysvetlenie. Dakujem --Daak (diskusia) sa nepodpísal(a)

  Správa nie je vkladaná automaticky ale manuálne redaktormi Wikipédie. Za porušenie autorských práv sa pokladá, ak je text skopírovaný prakticky od slova - do slova z inej stránky. To že je nejaký článok uvedený niekde na internete a verejne dostupný, neznamená, že nespadá pod copyright. Pokiaľ chceš napísať článok o škole, je potrebné ho napísať ručne opierajúc sa o fakty (roky, mená, udalosti), ktoré sú uvedené na oficiálnom webe, ale určite nie ten text kopírovať, inak bude znovu odstránený. --XtrOdinarY (diskusia) 19:59, 24. november 2012 (UTC)Odpovědět[odpovedať]
  1.Copyright © Univerzita Komenského v Bratislave plati na obsah celej stranky vratane daneho textu. 2. Sporna vyznamnost. --Wookie (diskusia) 20:01, 24. november 2012 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

  Zúčastni sa 2. slovenskej WikiKonferencie, 9.12. v Žiline[upraviť zdroj]

  Ahoj Xtrodinary!

  Už onedlho, 9. decembra, sa v Žiline uskutoční wiki stretnutie roka – 2. slovenská WikiKonferencia! Ako kolegu Wikipediána ťa pozývame na toto výnimočné stretnutie, na ktoré komunita čakala dlhé 2 roky!

  Práve finalizujeme program, tešiť sa môžeš na prehľad úspešných projektov, inšpiráciu do budúcnosti aj noviny z celosvetového hnutia Wikimédia.

  Tiež pripomíname, že v prihláške môžeš požiadať o cestovné štipendium (a členstvo vo Wikimedii SK, čo je podmienkou pre udelenie štipendia, ti môžeme schváliť priamo počas WikiKonferencie).

  Ďalšie informácie a prihláška: http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/

  PS: WikiKonferencia je súčasťou OSSConf, konferencie o otvorenom softvéri a hardvéri, čiže jednou návštevou zažiješ rovno 2 konferencie!

  Za organizačný tím, KuboF Hromoslav, 5. december 2017