Ethnic electronica

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Ethnic electronica, tiež známy ako Ethno electronica či Ethno techno, je hudobný žáner, ktorý kombinuje prvky žánru electronica a world. Žáner bol vyvinutý v 90-tych rokoch. Termín "ethnic electronica" sa objavuje v hudobných zinoch, hudobných online fórach a blogoch, a tiež v názve kompilácie Another Life: A Journey Into Ethnic Electronica z roku 2003.[1] Termín "ethno techno" bol prvýkrát použitý na vydaní Ethno-Techno: Sonic Anthropology Vol 1 z roku 1994 od Wax Trax! Records.[2]

Medzi významných ethnic electronica interpretov patria Bryan Jones (aj so svojím projektom Muslimgauze), interpreti hnutia Asian underground (Asian Dub Foundation, State of Bengal, Transglobal Underground, Natacha Atlas), Shpongle, Zavoloka, Banco de Gaia, Zingaia, Afro-Celt Sound System. Medzi komerčne úspešných interpretov patria Praise, Enigma, Deep Forest, Ivan Kupala, Agricantus.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. "Another Life: A Journey Into Ethnic Electronica" by Various Artists [online]. [Cit. 2011-10-05]. Dostupné online. Archivované 2008-06-09 z originálu.
  2. Various - Ethnotechno: Sonic Anthropology Vol. 1 [online]. Discogs, [cit. 2011-03-08]. Dostupné online.