Hastings Mill

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Hastings Mill, kresba z roku 1898

Hastings Mill bola prvá píla na južnom pobreží fjordu Burrard Inlet. Bola prvou firmou na mieste, na ktorom neskôr vzniklo mesto Vancouver.

V júni roku 1867 začal kapitán Edward Stamp stavať pílu Stamps Mill na začiatku dnešnej ulice Dunlevy Street. Potom, čo sa nedohodol s anglickými investormi stratil Stamp svoje vlastníctvo a mlyn bol premenovaný. V počiatkoch osídľovania tejto oblasti mesto patrilo prakticky jedinej firme, ľudia nakupovali v Hasting's Mill Store a posielali svoje deti do školy Hastings Mill School. To sa zmenilo po tom, čo Kanadská pacifická železnica si zvolila Vancouver za svoju konečnú stanicu pre stavbu jej transkontinentálnej železnice. No drevospracujúci priemysel ostal hlavným pilierom ekonomiky mladého mesta a Hastings Mill sa stal bodom, okolo ktorého sa Vancouver rozrastal v 80. rokoch 19. storočia. Až do svojho uzatvorenia v 20. rokoch 20. storočia bol dôležitou súčasťou miestnej ekonomiky.

Budova v ktorej sídlil obchod Hastings Mill Store bola prepravená nákladným člnom k začiatku ulice Almin Street, kde sa z nej stalo múzeum Old Hastings Mill Store Museum. Bola to tiež jediná stavba v meste, ktorá prežila veľký požiar v roku 1886, po ňom sa z nej stala improvizovaná nemocnica a márnica pre obete požiaru.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]