International Thriller Writers

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

International Thriller Writers, Inc., (doslova Medzinárodné združenie spisovateľov trilerov) je prvá profesionálna organizácia združujúca autorov trilerov založená 9. októbra 2004 na konferencii Bouchercon, ktorá sa konala v Toronte. O šesť mesiacov neskôr sa asi 150 autorov s viac ako jednou miliardou predaných kníh na celom svete pripojilo k organizácii ako zakladajúci členovia.

Prvými prezidentmi organizácie boli Gayle Lyndsová a David Morrell. Členmi predstavenstva sú Clive Cussler, Faye Kellermanová, Jonathan Kellerman, John Lescroart, Steve Berry, David Baldacci, Dale Brown, Sandra Brownová, Tess Gerritsenová, Lee Child, M. J. Roseová, David Dun, Joseph Finder, Gregg Hurwitz, M. Diane Vogtová, Raelynn Hillhouse, Ridley Pearson, Douglas Preston, Lincoln Child, Lisa Gardnerová, Brian Garfield, Katherine Neville, R. L. Stine, a Stuart Woods.

Prvý festival ThrillerFest určený pre novinárov, spisovateľov, nakladateľov, čitateľov a fanúšikov sa konal v júni 2006 v Scottsdale v Arizone. Na festivale sa vyhlasujú ocenenia International Thriller Writers Awards za vynikajúce práce v tejto oblasti.

Prvá antológia trilerových poviedok autorov, ktorí založili International Thriller Writers vyšla v júni 2006 v nakladateľstve Mira pod názvom Thriller. Editoval ju James Patterson. Antológia vyšla v českom preklade pod názvom Thriller vo vydavateľstve BB/art v roku 2007[1].

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Thriller/James Patterson

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku International Thriller Writers na anglickej Wikipédii.