Kvalifikácia na Majstrovstvá Európy v basketbale žien 2015

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bližšie informácie v hlavnom článku: Majstrovstvá Európy v basketbale žien 2015

Kvalifikácia na Majstrovstvá Európy v basketbale žien 2015 bola kontinentálna kvalifikácia v basketbale žien, ktorú organizuje Európska basketbalová federácia (FIBA Europe). V 1. kole sa zúčastnilo 14 európskych štátov, ktoré súťažili o 4 miesta na postup do 2. kola kvalifikácie.[1] Tie postúpili do semifinálového a ich víťazi do finálového kola.[2] Druhého kola sa zúčastnilo 22 družstiev, ktoré súťažili v 6 kvalifikačných skupinách. Na záverečný turnaj postúpil víťaz 1. kola a 11 družstiev z 2. kola. 1. kolo kvalifikácie sa začalo 7. júna a skončilo sa 25. júna 2013, 2. kolo trvalo od 7. júna do 25. júna 2014.

Priamy postup[upraviť | upraviť kód]

Priamo postúpili 2 hostiteľské krajiny a prvých 6 družstiev z ME 2013, ktoré sa zároveň zúčastnili MS 2014:

Nasadenie do výkonnostných košov[upraviť | upraviť kód]

FIBA Europe nasadila tímy do výkonnostných košov podľa umiestnenia tímov na predchádzajúcej kvalifikácii a finálovom turnaji ME 2013.[1]

1. kolo
Kôš 1 Kôš 2 Kôš 3 Kôš 4

Grécko Grécko
Izrael Izrael
Poľsko Poľsko
Slovinsko Slovinsko

Fínsko Fínsko
Holandsko Holandsko
Nemecko Nemecko
Švajčiarsko Švajčiarsko

Belgicko Belgicko
Bulharsko Bulharsko
Estónsko Estónsko
Portugalsko Portugalsko

Luxembursko Luxembursko
Macedónsko Macedónsko

2. kolo

Hrá v nej 10 družstiev, ktoré sa nekvalifikovali na MS 2014 a 13 nepostupujúcich družstiev z 1. kola tejto kvalifikácie.[3] Nasadenie do výkonnostných košov oznámila FIBA Europe v novembri 2013:[4]

Kôš 1 Kôš 2 Kôš 3 Kôš 4

Švédsko Švédsko
Taliansko Taliansko
Spojené kráľovstvo Veľká Británia
Čierna Hora Čierna Hora
Chorvátsko Chorvátsko
Slovensko Slovensko

Rusko Rusko
Litva Litva
Ukrajina Ukrajina
Lotyšsko Lotyšsko
Poľsko Poľsko
Bulharsko Bulharsko

Izrael Izrael
Estónsko Estónsko
Nemecko Nemecko
Slovinsko Slovinsko
Belgicko Belgicko
Holandsko Holandsko

Macedónsko Macedónsko
Portugalsko Portugalsko
Fínsko Fínsko
Luxembursko Luxembursko

Výsledky[upraviť | upraviť kód]

1. kolo[upraviť | upraviť kód]

Skupina A[upraviť | upraviť kód]

Luxembursko Bertrange

7. jún
Grécko Grécko 61 : 59 (11 : 18, 14 : 6, 20 : 14, 16 : 21) Holandsko Holandsko 150 divákov info
Estónsko Estónsko 79 : 53 (24 : 7, 17 : 15, 17 : 15, 21 : 16) Luxembursko Luxembursko 150 divákov info
8. jún
Holandsko Holandsko 54 : 77 (18 : 18, 16 : 12, 6 : 21, 14 : 26) Estónsko Estónsko 200 divákov info
Grécko Grécko 80 : 68 (30 : 14, 10 : 16, 23 : 18, 17 : 20) Luxembursko Luxembursko 200 divákov info
9. jún
Grécko Grécko 58 : 43 (15 : 8, 18 : 11, 11 : 12, 14 : 12) Estónsko Estónsko 200 divákov info
Holandsko Holandsko 77 : 53 (16 : 5, 23 : 13, 23 : 8, 15 : 27) Luxembursko Luxembursko 200 divákov info
Por Družstvo Z V P BV BI +/− B
1. Grécko Grécko 3 3 0 199 170 +29 6
2. Estónsko Estónsko 3 2 1 199 165 +34 5
3. Holandsko Holandsko 3 1 2 190 191 −1 4
4. Luxembursko Luxembursko 3 0 3 174 236 −62 3

Skupina B[upraviť | upraviť kód]

Bulharsko Samokov

7. jún
Slovinsko Slovinsko 52 : 57 (16 : 18, 10 : 10, 16 : 17, 10 : 12) Bulharsko Bulharsko 200 divákov info
8. jún
Slovinsko Slovinsko 84 : 76 (22 : 20, 23 : 13, 15 : 19, 24 : 24) Švajčiarsko Švajčiarsko 100 divákov info
9. jún
Bulharsko Bulharsko 73 : 65 (16 : 10, 19 : 8, 18 : 21, 20 : 26) Švajčiarsko Švajčiarsko 300 divákov info
Por Družstvo Z V P BV BI +/− B
1. Bulharsko Bulharsko 2 2 0 130 117 +13 4
2. Slovinsko Slovinsko 2 1 1 136 133 +3 3
3. Švajčiarsko Švajčiarsko 2 0 2 141 157 −16 2

Skupina C[upraviť | upraviť kód]

Fínsko Helsinki

7. jún
Poľsko Poľsko 79 : 60 (15 : 10, 24 : 13, 15 : 20, 25 : 17) Belgicko Belgicko 375 divákov info
8. jún
Poľsko Poľsko 65 : 56 (19 : 14, 20 : 12, 12 : 15, 14 : 15) Fínsko Fínsko 6 977 divákov info
9. jún
Belgicko Belgicko 59 : 56 (12 : 24, 13 : 9, 18 : 4, 16 : 19) Fínsko Fínsko 575 divákov info
Por Družstvo Z V P BV BI +/− B
1. Poľsko Poľsko 2 2 0 144 116 +28 4
2. Belgicko Belgicko 2 1 1 119 135 −16 3
3. Fínsko Fínsko 2 0 2 112 124 −12 2

Skupina D[upraviť | upraviť kód]

Izrael Ramla

7. jún
Izrael Izrael 68 : 57 (15 : 17, 15 : 11, 22 : 15, 16 : 14) Nemecko Nemecko 1 000 divákov info
Portugalsko Portugalsko 56 : 60 (16 : 17, 9 : 14, 8 : 13, 23 : 16) Macedónsko Macedónsko 50 divákov info
8. jún
Nemecko Nemecko 66 : 59 (20 : 14, 23 : 17, 13 : 10, 10 : 18) Portugalsko Portugalsko 50 divákov info
Izrael Izrael 72 : 56 (14 : 19, 26 : 12, 15 : 14, 17 : 11) Macedónsko Macedónsko 500 divákov info
9. jún
Nemecko Nemecko 87 : 83 pp (13 : 21, 23 : 14, 25 : 20, 14 : 20; 12 : 8) Macedónsko Macedónsko 50 divákov info
Izrael Izrael 59 : 56 (16 : 12, 13 : 15, 18 : 12, 12 : 17) Portugalsko Portugalsko 500 divákov info
Por Družstvo Z V P BV BI +/− B
1. Izrael Izrael 3 3 0 199 169 +30 6
2. Nemecko Nemecko 3 2 1 210 210 +0 5
3. Macedónsko Macedónsko 3 1 2 199 215 −16 4
4. Portugalsko Portugalsko 3 0 3 171 185 −14 3

Semifinále 1. kola[upraviť | upraviť kód]

15. jún
Bulharsko Bulharsko 59 : 44 (20 : 13, 11 : 6, 17 : 15, 11 : 10) Poľsko Poľsko 500 divákov info
Grécko Grécko 69 : 57 (21 : 15, 22 : 12, 14 : 17, 12 : 13) Izrael Izrael 500 divákov info
18. jún
Poľsko Poľsko 65 : 44 (15 : 7, 21 : 9, 22 : 11, 7 : 17) Bulharsko Bulharsko 300 divákov info
Izrael Izrael 57 : 66 (14 : 15, 15 : 18, 11 : 15, 17 : 18) Grécko Grécko 800 divákov info

Finále 1. kola[upraviť | upraviť kód]

22. jún
Grécko Grécko 61 : 46 (23 : 10, 8 : 12, 12 : 8, 18 : 16) Poľsko Poľsko 500 divákov info
25. jún
Poľsko Poľsko 57 : 56 (12 : 12, 23 : 16, 8 : 15, 14 : 13) Grécko Grécko 800 divákov info

2. kolo[upraviť | upraviť kód]

Skupina A[upraviť | upraviť kód]

8. jún
Poľsko Poľsko 66 : 33 (16 : 9, 12 : 8, 21 : 10, 17 : 6) Luxembursko Luxembursko 300 divákov info
Slovensko Slovensko 74 : 58 (18 : 15, 14 : 15, 19 : 10, 23 : 18) Slovinsko Slovinsko 600 divákov info
11. jún
Slovinsko Slovinsko 59 : 68 (15 : 28, 15 : 8, 14 : 14, 15 : 18) Poľsko Poľsko 150 divákov info
Luxembursko Luxembursko 42 : 70 (10 : 23, 15 : 19, 6 : 13, 11 : 15) Slovensko Slovensko 210 divákov info
15. jún
Poľsko Poľsko 75 : 70 pp (19 : 12, 15 : 13, 15 : 20, 12 : 16; 14 : 9) Slovensko Slovensko 550 divákov info
Slovinsko Slovinsko 75 : 35 (20 : 11, 20 : 4, 20 : 10, 15 : 10) Luxembursko Luxembursko 100 divákov info
18. jún
Slovinsko Slovinsko 52 : 66 (12 : 20, 17 : 18, 6 : 17, 17 : 11) Slovensko Slovensko 100 divákov info
Luxembursko Luxembursko 45 : 66 (10 : 14, 20 : 27, 6 : 13, 9 : 17) Poľsko Poľsko 180 divákov info
22. jún
Poľsko Poľsko 65 : 51 (15 : 10, 16 : 9, 17 : 16, 17 : 16) Slovinsko Slovinsko 720 divákov info
Slovensko Slovensko 82 : 41 (35 : 15, 16 : 6, 13 : 6, 18 : 14) Luxembursko Luxembursko 500 divákov info
25. jún
Slovensko Slovensko 71 : 55 (23 : 12, 15 : 13, 18 : 14, 15 : 16) Poľsko Poľsko 1 500 divákov info
Luxembursko Luxembursko 57 : 66 (12 : 17, 18 : 19, 13 : 12, 14 : 18) Slovinsko Slovinsko 50 divákov info
Por Družstvo Z V P BV BI +/− B
1. Slovensko Slovensko 6 5 1 433 323 +110 11
2. Poľsko Poľsko 6 5 1 395 329 +66 11
3. Slovinsko Slovinsko 6 2 4 361 365 −4 8
4. Luxembursko Luxembursko 6 0 6 253 425 −172 6

Skupina B[upraviť | upraviť kód]

8. jún
Veľká Británia Spojené kráľovstvo 56 : 49 (22 : 19, 12 : 14, 12 : 14, 10 : 2) Belgicko Belgicko 500 divákov info
Litva Litva 108 : 66 (19 : 14, 23 : 16, 38 : 22, 28 : 14) Macedónsko Macedónsko 1 500 divákov info
11. jún
Macedónsko Macedónsko 53 : 78 (11 : 23, 8 : 16, 17 : 18, 17 : 21) Spojené kráľovstvo Veľká Británia 500 divákov info
Belgicko Belgicko 67 : 77 (21 : 16, 6 : 15, 18 : 22, 22 : 24) Litva Litva 300 divákov info
15. jún
Belgicko Belgicko 94 : 66 (22 : 20, 27 : 9, 29 : 20, 16 : 17) Macedónsko Macedónsko 350 divákov info
Litva Litva 81 : 61 (11 : 13, 24 : 17, 23 : 14, 23 : 17) Spojené kráľovstvo Veľká Británia 500 divákov info
18. jún
Macedónsko Macedónsko 59 : 101 (16 : 31, 10 : 22, 20 : 24, 13 : 24) Litva Litva 500 divákov info
Belgicko Belgicko 70 : 74 pp (20 : 16, 13 : 8, 14 : 18, 13 : 18; 10 : 14) Spojené kráľovstvo Veľká Británia divákov info
22. jún
Veľká Británia Spojené kráľovstvo 71 : 60 (18 : 18, 26 : 17, 18 : 12, 9 : 13) Macedónsko Macedónsko 656 divákov info
Litva Litva 81 : 91 (20 : 26, 23 : 26, 17 : 19, 21 : 20) Belgicko Belgicko 1 200 divákov info
25. jún
Veľká Británia Spojené kráľovstvo 63 : 70 (14 : 19, 13 : 13, 20 : 18, 16 : 20) Litva Litva 1 012 divákov info
Macedónsko Macedónsko 58 : 95 (13 : 21, 10 : 31, 20 : 20, 15 : 23) Belgicko Belgicko 250 divákov info
Por Družstvo Z V P BV BI +/− B
1. Litva Litva 6 5 1 518 407 +111 11
2. Spojené kráľovstvo Veľká Británia 6 4 2 403 383 +20 10
3. Belgicko Belgicko 6 3 3 466 412 +54 9
4. Macedónsko Macedónsko 6 0 6 362 547 −185 6

Skupina C[upraviť | upraviť kód]

8. jún
Taliansko Taliansko 66 : 58 (14 : 18, 18 : 10, 14 : 15, 20 : 15) Estónsko Estónsko 1 500 divákov info
Lotyšsko Lotyšsko 71 : 61 (20 : 20, 16 : 13, 21 : 5, 14 : 23) Portugalsko Portugalsko 650 divákov info
11. jún
Estónsko Estónsko 56 : 74 (12 : 18, 10 : 17, 13 : 20, 21 : 19) Lotyšsko Lotyšsko 600 divákov info
Portugalsko Portugalsko 54 : 52 (16 : 8, 8 : 18, 16 : 7, 14 : 19) Taliansko Taliansko 300 divákov info
15. jún
Estónsko Estónsko 67 : 60 (19 : 18, 17 : 14, 12 : 17, 19 : 11) Portugalsko Portugalsko 250 divákov info
Lotyšsko Lotyšsko 70 : 59 (19 : 18, 8 : 10, 22 : 7, 21 : 24) Taliansko Taliansko 710 divákov info
18. jún
Estónsko Estónsko 45 : 52 (13 : 13, 11 : 7, 12 : 19, 9 : 13) Taliansko Taliansko 500 divákov info
Portugalsko Portugalsko 55 : 62 (19 : 18, 12 : 9, 12 : 17, 12 : 18) Lotyšsko Lotyšsko 400 divákov info
22. jún
Lotyšsko Lotyšsko 82 : 60 (20 : 16, 15 : 15, 25 : 16, 22 : 13) Estónsko Estónsko 700 divákov info
Taliansko Taliansko 65 : 52 (11 : 15, 13 : 10, 12 : 9, 29 : 18) Portugalsko Portugalsko 2 000 divákov info
25. jún
Taliansko Taliansko 83 : 68 (18 : 21, 21 : 20, 17 : 15, 27 : 12) Lotyšsko Lotyšsko 2 000 divákov info
Portugalsko Portugalsko 65 : 60 pp (18 : 19, 8 : 12, 24 : 17, 6 : 8; 9 : 4) Estónsko Estónsko 500 divákov info
Por Družstvo Z V P BV BI +/− B
1. Lotyšsko Lotyšsko 6 5 1 427 374 +53 11
2. Taliansko Taliansko 6 4 2 377 347 +30 10
3. Portugalsko Portugalsko 6 2 4 347 377 −30 8
4. Estónsko Estónsko 6 1 5 346 399 −53 7

Skupina D[upraviť | upraviť kód]

8. jún
Ukrajina Ukrajina 83 : 49 (21 : 16, 21 : 13, 25 : 8, 16 : 12) Fínsko Fínsko 326 divákov info
Čierna Hora Čierna Hora 63 : 52 (23 : 19, 15 : 17, 15 : 9, 10 : 7) Nemecko Nemecko 744 divákov info
11. jún
Fínsko Fínsko 52 : 75 (17 : 19, 20 : 16, 11 : 20, 4 : 20) Ukrajina Ukrajina 380 divákov info
Nemecko Nemecko 48 : 60 (16 : 20, 10 : 14, 10 : 12, 12 : 14) Čierna Hora Čierna Hora 714 divákov info
15. jún
Nemecko Nemecko 72 : 81 (16 : 23, 17 : 20, 21 : 18, 18 : 20) Ukrajina Ukrajina 807 divákov info
Čierna Hora Čierna Hora 75 : 72 (24 : 12, 14 : 19, 21 : 13, 16 : 28) Fínsko Fínsko 814 divákov info
18. jún
Ukrajina Ukrajina 92 : 76 (17 : 26, 24 : 6, 29 : 14, 22 : 30) Nemecko Nemecko 545 divákov info
Fínsko Fínsko 62 : 82 (10 : 24, 16 : 24, 17 : 15, 19 : 19) Čierna Hora Čierna Hora 335 divákov info
22. jún
Nemecko Nemecko 84 : 79 (27 : 20, 19 : 25, 16 : 15, 22 : 19) Fínsko Fínsko 700 divákov info
Ukrajina Ukrajina 75 : 71 (16 : 18, 19 : 11, 20 : 16, 20 : 26) Čierna Hora Čierna Hora 512 divákov info
25. jún
Fínsko Fínsko 63 : 51 (19 : 12, 16 : 11, 13 : 12, 15 : 16) Nemecko Nemecko 359 divákov info
Čierna Hora Čierna Hora 76 : 70 (19 : 17, 12 : 19, 22 : 15, 23 : 19) Ukrajina Ukrajina 515 divákov info
Por Družstvo Z V P BV BI +/− B
1. Čierna Hora Čierna Hora 6 5 1 427 379 +48 11
2. Ukrajina Ukrajina 6 5 1 476 396 +80 11
3. Fínsko Fínsko 6 1 5 377 450 −73 7
4. Nemecko Nemecko 6 1 5 383 438 −55 7

Skupina E[upraviť | upraviť kód]

7. jún
Rusko Rusko 65 : 51 (10 : 10, 22 : 13, 16 : 11, 17 : 17) Švédsko Švédsko 675 divákov info
11. jún
Švédsko Švédsko 72 : 45 (17 : 12, 14 : 9, 27 : 17, 14 : 7) Holandsko Holandsko 1 821 divákov info
15. jún
Holandsko Holandsko 60 : 68 (13 : 16, 12 : 16, 20 : 17, 15 : 19) Rusko Rusko 900 divákov info
18. jún
Švédsko Švédsko 57 : 52 (13 : 13, 18 : 14, 15 : 18, 11 : 7) Rusko Rusko 1 625 divákov info
22. jún
Holandsko Holandsko 51 : 73 (13 : 20, 4 : 15, 16 : 8, 18 : 30) Švédsko Švédsko 900 divákov info
25. jún
Rusko Rusko 69 : 44 (22 : 3, 19 : 12, 12 : 20, 16 : 9) Holandsko Holandsko 500 divákov info
Por Družstvo Z V P BV BI +/− B
1. Rusko Rusko 4 3 1 254 212 +42 7
2. Švédsko Švédsko 4 3 1 253 213 +40 7
3. Holandsko Holandsko 4 0 4 200 282 −82 4

Skupina F[upraviť | upraviť kód]

8. jún
Bulharsko Bulharsko 65 : 69 (19 : 17, 18 : 23, 15 : 19, 13 : 10) Chorvátsko Chorvátsko 1 200 divákov info
11. jún
Chorvátsko Chorvátsko 76 : 73 (23 : 20, 14 : 19, 18 : 18, 21 : 16) Izrael Izrael 200 divákov info
15. jún
Izrael Izrael 71 : 68 (14 : 22, 22 : 11, 17 : 13, 18 : 22) Bulharsko Bulharsko 1 000 divákov info
18. jún
Chorvátsko Chorvátsko 78 : 51 (24 : 14, 16 : 12, 19 : 15, 19 : 10) Bulharsko Bulharsko 200 divákov info
22. jún
Izrael Izrael 56 : 83 (18 : 26, 20 : 14, 14 : 23, 4 : 20) Chorvátsko Chorvátsko 1 000 divákov info
25. jún
Bulharsko Bulharsko 75 : 70 (17 : 18, 16 : 10, 23 : 24, 19 : 18) Izrael Izrael 500 divákov info
Por Družstvo Z V P BV BI +/− B
1. Chorvátsko Chorvátsko 4 4 0 306 245 +61 8
2. Bulharsko Bulharsko 4 1 3 259 288 −29 5
3. Izrael Izrael 4 1 3 270 302 −32 5

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. a b EuroBasket women 2013 website goes live [online]. FIBA Europe, 5.12.2012, [cit. 2013-05-22]. Dostupné online. (anglicky)
  2. EuroBasket Women 2015 1st Qualification Round [online]. FIBA Europe, [cit. 2013-06-26]. Dostupné online. (anglicky)
  3. EuroBasket Women 2015 First Qualification Round [online]. womensbasketball-in-france.com, 14.12.2013, [cit. 2013-06-26]. Dostupné online. (anglicky)
  4. Draw seeding announced [online]. FIBA Europe, 28.11.2013, [cit. 2014-06-09]. Dostupné online. (anglicky)

Pozri aj[upraviť | upraviť kód]

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]