Kvalifikácia na Majstrovstvá Európy v hádzanej mužov 2004

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bližšie informácie v hlavnom článku: Majstrovstvá Európy v hádzanej mužov 2004

Kvalifikácia na Majstrovstvá Európy v hádzanej mužov 2004 bola kvalifikácia pre účasť na Majstrovstvách Európy mužov 2004, organizovaná Európskou hádzanárskou federáciou. Zúčastnilo sa jej 32 európskych družstiev, ktoré súťažili o 10 postupových miest na záverečný turnaj v šiestich kvalifikačných skupinách a následnom play-off. Kvalifikácia prebiehala od 2. januára do 22. júna 2003.

Priamo do play-off bolo nasadených 8 tímov, ktoré boli účastníkmi MS 2003.

Priamy postup[upraviť | upraviť kód]

Priamo postúpilo družstvo hostiteľskej krajiny a najlepších 5 družstiev z ME 2002:

Kvalifikácia[upraviť | upraviť kód]

Skupina 1
Litva Grécko Slovensko Taliansko
Litva Litva   28 : 16 29 : 28 24 : 14
Grécko Grécko 25 : 17   23 : 19 24 : 21
Slovensko Slovensko 25 : 25 25 : 23   25 : 20
Taliansko Taliansko 22 : 23 25 : 24 31 : 27  
Por Družstvo Z V R P Skóre +/− B
1. Litva Litva 6 4 1 1 146 : 130 +16 9
2. Grécko Grécko 6 3 0 3 135 : 135 0 6
3. Slovensko Slovensko 6 2 1 3 149 : 151 −2 5
4. Taliansko Taliansko 6 2 0 4 133 : 147 −14 4
Skupina 2
Nórsko Bielorusko Rumunsko Luxembursko
Nórsko Nórsko   29 : 21 38 : 25 36 : 18
Bielorusko Bielorusko 23 : 29   29 : 28 36 : 22
Rumunsko Rumunsko 31 : 27 24 : 31   35 : 26
Luxembursko Luxembursko 20 : 32 23 : 27 24 : 34  
Por Družstvo Z V R P Skóre +/− B
1. Nórsko Nórsko 6 5 0 1 191 : 138 +53 10
2. Bielorusko Bielorusko 6 4 0 2 167 : 155 +12 8
3. Rumunsko Rumunsko 6 3 0 3 177 : 175 +2 6
4. Luxembursko Luxembursko 6 0 0 6 133 : 200 −67 0
Skupina 3
Fínsko Izrael Belgicko Faerské ostrovy
Fínsko Fínsko   23 : 19 32 : 25 28 : 20
Izrael Izrael 23 : 26   27 : 22 31 : 21
Belgicko Belgicko 20 : 25 20 : 30   24 : 17
Faerské ostrovy Faerské ostrovy 15 : 31 15 : 24 22 : 22  
Por Družstvo Z V R P Skóre +/− B
1. Fínsko Fínsko 6 6 0 0 165 : 122 +43 12
2. Izrael Izrael 6 4 0 2 154 : 127 +27 8
3. Belgicko Belgicko 6 1 1 4 133 : 153 −20 3
4. Faerské ostrovy Faerské ostrovy 6 0 1 5 110 : 160 −50 1
Skupina 4
Turecko Rakúsko Cyprus Gruzínsko
Turecko Turecko   28 : 24 32 : 24 31 : 19
Rakúsko Rakúsko 31 : 22   34 : 24 30 : 26
Cyprus Cyprus 19 : 40 28 : 38   26 : 25
Gruzínsko Gruzínsko 19 : 29 16 : 22 24 : 21  
Por Družstvo Z V R P Skóre +/− B
1. Turecko Turecko 6 5 0 1 179 : 144 +35 10
2. Rakúsko Rakúsko 6 5 0 1 182 : 136 +46 10
3. Cyprus Cyprus 6 1 0 5 129 : 159 −30 2
4. Gruzínsko Gruzínsko 6 1 0 5 142 : 193 −51 2
Skupina 5
Švajčiarsko Macedónsko Lotyšsko Bulharsko
Švajčiarsko Švajčiarsko   34 : 30 30 : 23 37 : 24
Macedónsko Macedónsko 24 : 31   41 : 30 34 : 23
Lotyšsko Lotyšsko 25 : 21 31 : 38   25 : 23
Bulharsko Bulharsko 24 : 30 30 : 35 25 : 30  
Por Družstvo Z V R P Skóre +/− B
1. Švajčiarsko Švajčiarsko 6 5 0 1 183 : 150 +33 10
2. Macedónsko Macedónsko 6 4 0 2 202 : 179 +23 8
3. Lotyšsko Lotyšsko 6 3 0 3 164 : 178 −14 6
4. Bulharsko Bulharsko 6 0 0 6 149 : 191 −42 0
Skupina 6
Ukrajina Bosna a Hercegovina Estónsko Holandsko
Ukrajina Ukrajina   19 : 15 22 : 17 23 : 15
Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 17 : 16   25 : 19 23 : 23
Estónsko Estónsko 17 : 27 17 : 24   30 : 23
Holandsko Holandsko 23 : 32 20 : 22 27 : 22  
Por Družstvo Z V R P Skóre +/− B
1. Ukrajina Ukrajina 6 5 0 1 139 : 104 +35 10
2. Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 6 4 1 1 126 : 114 +12 9
3. Estónsko Estónsko 6 1 1 4 124 : 147 −23 3
4. Holandsko Holandsko 6 1 0 5 129 : 153 −24 2

Play-off[upraviť | upraviť kód]

14. – 22. jún 2003

Bosna a Hercegovina 40 : 56 Česko
Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 18 : 24 Česko Česko 3 500 divákov
Česko Česko 32 : 22 Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 3 300 divákov
Izrael 39 : 48 Ukrajina
Izrael Izrael 17 : 26 Ukrajina Ukrajina 400 divákov
Ukrajina Ukrajina 22 : 22 Izrael Izrael 3 000 divákov
Bielorusko 52 : 62 Chorvátsko
Bielorusko Bielorusko 32 : 32 Chorvátsko Chorvátsko 1 700 divákov
Chorvátsko Chorvátsko 30 : 20 Bielorusko Bielorusko 5 000 divákov
Rakúsko 49 : 60 Poľsko
Rakúsko Rakúsko 30 : 24 Poľsko Poľsko 1 000 divákov
Poľsko Poľsko 36 : 19 Rakúsko Rakúsko 1 500 divákov
Fínsko 57 : 67 Srbsko a Čierna Hora
Fínsko Fínsko 29 : 31 Srbsko a Čierna Hora Srbsko a Čierna Hora 2 100 divákov
Srbsko a Čierna Hora Srbsko a Čierna Hora 36 : 28 Fínsko Fínsko 3 000 divákov
Litva 54 : 68 Španielsko
Litva Litva 27 : 38 Španielsko Španielsko 1 000 divákov
Španielsko Španielsko 30 : 27 Litva Litva 3 800 divákov
Macedónsko 62 : 64 Maďarsko
Macedónsko Macedónsko 33 : 31 Maďarsko Maďarsko 4 000 divákov
Maďarsko Maďarsko 33 : 29 Macedónsko Macedónsko 2 200 divákov
Grécko 36 : 53 Francúzsko
Grécko Grécko 17 : 27 Francúzsko Francúzsko 1 000 divákov
Francúzsko Francúzsko 26 : 19 Grécko Grécko 5 000 divákov
Turecko 52 : 53 Švajčiarsko
Turecko Turecko 25 : 26 Švajčiarsko Švajčiarsko 2 000 divákov
Švajčiarsko Švajčiarsko 27 : 27 Turecko Turecko 2 500 divákov
Nórsko 48 : 50 Portugalsko
Nórsko Nórsko 23 : 19 Portugalsko Portugalsko 2 600 divákov
Portugalsko Portugalsko 31 : 25 Nórsko Nórsko 1 800 divákov

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]

Zdroje[upraviť | upraviť kód]