LinkedIn

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
LinkedIn Corporation
LinkedIn Logo.svg

Odvetvie Internet
Založená Santa Monica, Kalifornia (2003)
Zakladateľ Reid Hoffman
Allen Blue
Konstantin Guericke
Eric Ly
Jean-Luc Vaillant
Sídlo Mountain View, Kalifornia, USA
Zamestnancov 2,447 (2012)
Webová stránka www.linkedin.com

LinkedIn je obchodne-orientovaná internetová sociálna sieť založená v decembri 2002 a spustená v máji 2003. Využíva sa hlavne pre vytváranie profesionálnych sietí. Od decembra 2007 bola návštevnosť približne 3,2 miliónov návštevníkov za mesiac. V auguste 2008 mala približne 25 miliónov členov, z toho viac ako 20-tisíc zo Slovenska. V marci 2011 sieť prekonala métu 100 miliónov registrovaných užívateľov, čím ďalej viac získava popularitu v Česku a na Slovensku. Medzi užívateľov patria manažéri, konzultanti a odborníci z najrôznejších odborov. Taktiež niektoré firmy majú svoje účty na LinkedIn.

Profil používateľa[upraviť | upraviť zdroj]

V profile užívateľa sa nachádza jeho životopis obsahujúci položky kariéra, pracovné miesta a vzdelanie. Prostredníctvom kontaktov je používateľ zapojený aj do kontaktov svojich kontaktov, čím vzniká previazaná sieť užívateľov. LinkedIn ponúka aj najrôznejšie skupiny a aplikácie. Je možné vyhľadať bývalých a súčasných kolegov, spolužiakov z univerzít alebo nájsť nových obchodných partnerov vďaka možnosti zverejnenia podrobností spolupráce.

LinkedIn Answers[upraviť | upraviť zdroj]

Vďaka funkcii LinkedIn Answers možno klásť rôzne otázky, na ktoré možno očakávať vzhľadom k zameraniu celej siete takmer vždy spoľahlivú odpoveď. Otázky môžu byť ako odborného, tak obchodného charakteru.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]