María Mercedes

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
María Mercedes
Slovenský názov María Mercedes
Žáner Telenovela
Námet Inés Rodena
Scenár Carlos Romero
Vivian Pestalozzi
Dolores Ortega
Rosario Velicia
María Luisa Solís
Réžia Beatriz Sheridan
Benjamín Cann
Silvia Caos
Krajina Mexiko
Pôvodný jazyk Španielčina
Počet častí 82
Produkcia
Výkonný producent Valentín Pimstein
Producent Carlos Sotomayor
Salvador Mejía
Verónica Pimstein
Kamera Antonio Acevedo
Carlos Guerra Villareal
Strih Adrian Frutoe Maya
Dĺžka časti 41-44 minút
Produkčná spoločnosť Televisa
Distribútor Televisa
Vysielanie
Pôvodné 14. september 1992
Formát obrazu 480i SDTV
Obsadenie

María Mercedes je mexická telenovela, ktorú vyrobila a odvysielala Televisa v roku 1992. Hlavnú úlohu hrá Thalía. Táto telenovela je prvá zo série úspešnej trilógie telenoviel (tiež známej ako María Trilogy). Hlavná postava je chudobné mladé dievča menom María.

Dej[upraviť | upraviť zdroj]

Chudobná a nevinná María Mercedes sa musí starať sama o svoju rodinu. Jej otec pije a matka ju opustila, keď bola ešte malá (ale aj tak na ňu nemôže zabudnúť). Aj keď robila rôzne huncúctva, nikdy nedopustila, aby na stole chýbalo jedlo a vždy zabezpečila strechu nad hlavou svojej rodiny nedbajúc o to, ako veľmi sú nevďační. Santiago del Olmo je veľmi bohatý a má prekrásnu vilu v najbohatšej štvrti mesta. Hoci zomiera, nemá pokoj, pretože vie, že jeho ničomná a po peniazoch bažiaca švagriná Malvina bude jeho jediný dedič. Jedného dňa, keď je v záhrade, zahliadne Meche. Ponuka k sobášu, manželstvo, posledná vôla a potmehúdsky plán bláznivej Malviny otočí životy každého v dome del Olmo hore nohami - obzvlášť život Jorgeho Luisa, Malvininho utrápeného syna, do ktorého sa Meche zaľúbi.

Poznámka[upraviť | upraviť zdroj]

María Mercedes sa stala absolútnym hitom a získala najvyššie podiely v Mexiku[chýba zdroj]. Aj vďaka nej dostala Thalía titul "kráľovná telenoviel".

Obsadenie[upraviť | upraviť zdroj]