Marcus (automobil)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Automobil Marcus v roku 1888

Marcus bol prvým automobilom vyrobeným v Rakúsko-Uhorsku. Jeho konštruktérom bol Siegfried Marcus a vyrobili ho Lichtenštajnské strojárne v Adamove. Dlhú dobu sa uvádzal dátum vzniku automobilu rok 1875, avšak ako ukázali neskoršie výskumy, automobil bol vyrobený až v roku 1888. Aj napriek tomu išlo o jeden z prvých automobilov schopných samostatnej jazdy.

Motor[upraviť | upraviť kód]

V automobile bol použitý štvortaktný ležatý jednovalec s objemom 1 570 cm³, ktorý dosahoval výkon 0,73 kW (1 k) pri 300 otáčkach za minútu. Otáčky motora sa menili pomocou regulačného ventilu a karburátor bol vyhrievaný odbočkou z výfukového potrubia. Chladenie motora zabezpečovala prirodzená cirkulácia vody z veľkej nádrže pod zadným sedadlom. Diferenciál nahrádzali trecie spojky, umiestnené priamo v hlavách kolies.

Podvozok[upraviť | upraviť kód]

Podvozok vozidla sa skladal z dreveného rámu, na ktorom boli pripevnené dve priečne lavice. Predná náprava, vykovaná z ocele, sa pri riadení vozidla celá otáčala okolo zvislej osi stĺpika riadenia a odpružená bola pozdĺžnymi poleliptickými perami. Zadná pevná náprava bola uložená na dvoch ložiskách a odpružená len gumenými silentblokmi. Na oceľové ráfiky zadných kolies pôsobila klátiková brzda.

Súčasnosť[upraviť | upraviť kód]

V roku 1898 získal automobil Rakúsky automobilový klub a v súčasnosti sa nachádza v pojazdnom stave v Technisches Museum Wien.

Zdroj[upraviť | upraviť kód]

  • PORÁZIK, Juraj; ORAVEC, Ján. Veterány: automobily z rokov 1885 - 1940. 1. vyd. Bratislava : Alfa, 1988. 272 s. (Edícia dopravnej literatúry.)