Marmeláda (citrusové plody)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Detail na marmeládu

Marmeláda je zmes vody, cukru a jedného produktu alebo viacerých produktov získaných z citrusového ovocia, ktorými sú dužina, pretlak, šťava, vodný extrakt a šupa, spracovaná do vhodnej zrôsolovatenej konzistencie...Najmenšie množstvá ovocia použité na výrobu 1 kg hotového výrobku musia byť 200 g citrusových plodov, z ktorých 75 g musí byť získaných z endokarpu.[1][pozn 1]

Takéto použitie slova marmeláda je neologizmus; je prevzaté z anglického ponímania slova marmalade a do slovenského práva sa dostalo prevzatím príslušnej európskej smernice (pozri poznámku dole). O staršom význame slova marmeláda pozri článok marmeláda (bez kúskov plodov).

Poznámky[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Táto definícia v slovenskej vyhláške je implementáciou európskej smernice "Smernica Rady 2001/113/ES z 20. decembra 2001 vzťahujúca sa na ovocné džemy, rôsoly a marmelády a sladené gaštanové pyré určené na ľudskú spotrebu", v ktorej sa uvádza "Marmeláda" je zmes vody, cukru a jedného alebo viacerých nasledujúcich výrobkov získaných z citrusového ovocia, privedená do vhodnej zrôsolovatenej konzistencie: dreň, pretlak, šťava, vodný extrakt a šupa. Množstvo citrusového ovocia použitého na výrobu 1000 g hotového výrobku nesmie by menšie ako 200 g, z ktorých aspoň 75 g musí byť získaných z vnútornej vrstvy oplodia.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Vyhláška Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky č. 44/2012 z 26. januára 2012