Monster Worldwide

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Monster Worldwide, Inc. (pôvodne The Monster Board ) je spoločnosť zo Spojených štátov, ktorá prevádzkuje viacero webových stránok, ktoré sa zameriavajú na vyhľadávanie voľných pracovných miest.

Stránka Monster patrila medzi 20 najnavštevovanejších webov celosvetovo.[1]

Dnes je Monster najväčším vyhľadávačom práce na svete s viac než miliónom voľných pracovných pozícií a s viac ako 150 miliónmi životopisov v databáze (2008). Stránky každý mesiac navštívi viac ako 63 miliónov uchádzačov o prácu. Táto spoločnosť zamestnáva približne 5000 zamestnancov v 36 krajinách. Sídlo spoločnosti je v Maynard, Massachusetts v Spojených štátoch. Monster tiež prevádzkuje Monster Employment Index. Sídlom českej a slovenskej dcérskej spoločnosti Monster Worldwide CZ s.r.o. je Praha.

dejiny[upraviť | upraviť kód]

Monster bol úplne prvým verejným vyhľadávačom práce na internete; prvou databázou životopisov na svete a prvým vyhľadávačom, ktorý používa automatických agentov vyhľadávania alebo upozornenia o ponukách práce. V roku 1999 sa The Monster Board premenoval na Monster.com po fúzii so spoločnosťou Online Career Center. Korporácia Monster Worldwide vznikla v roku 1999 po splynutí spoločností The Monster Board (TMB) a Online Career Center (OCC), ktoré boli najpopulárnejšími kariérnymi stránkami na internete. Monster je primárne využívaný k tomu, aby pomohol uchádzačom o prácu nájsť si voľné pozície, ktoré sa zhodujú s ich kariérnym profilom a požadovanou lokalitou. Na stránkach Monster je možné hľadať ponuky práce z celého sveta. V roku 2000 Monster do svojho portfólia získal spoločnosť JOBTRAK, ktorá mala vytvorené partnerstvo s viac ako 1500 univerzitnými centrami. V tom istom roku Monster spustil stránku Monstermoving.com, ktorá mala za cieľ poskytovať flexibilným uchádzačom o prácu potrebné informácie pre úspešnú relokáciu.

The Monster Board sa v roku 2003 premenoval na Monster Worldwide, Inc. a jeho akcie sa začali obchodovať na Nasdaq pod symbolom "MNST".

V apríli roku 2002 Monster kúpil URL adresu a obchodnú známku Jobs.com.

V roku 2007 Monster spustil svoje prvé mobilné služby v oblasti vyhľadávania práce a kariérneho poradenstva v Amerike a Európe.

V roku 2008 Monster získal technológiu Trovix, sémantický vyhľadávač práce a nástroj pre presné nájdenie vhodných uchádzačov o prácu a pre ne vyhovujúcich ponúk práce.

V roku 2010 Monster kúpil svojho rivala HotJobs od spoločnosti Yahoo!.

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. Zdroj: comScore Media Metrics (november 2006)

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]

Zdroj[upraviť | upraviť kód]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Monster.com na anglickej Wikipédii.