Mužská štvorhra na French Open 2010

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
French Open 2010
Víťazi :   Kanada Daniel Nestor
Srbsko Nenad Zimonjić
Finalisti :   Česko Lukáš Dlouhý
India Leander Paes
Výsledok :   7–5, 6–2
Kategórie
Dvojhra   muži   ženy       chlapci   dievčatá
Štvorhra   muži   ženy   zmiešaná   chlapci   dievčatá

Mužská štvohra na French Open 2010 sa hrala ako súčasť French Open 2010 od 26. mája do 5. júna 2010. Titul získali Kanaďan Daniel Nestor a Srb Nenad Zimonjić, ktorí vo finále porazili česko-indický pár Lukáš Dlouhý, Leander Paes 7-5, 6-2. Pre D. Nestora to bol šiesty a pre N. Zimonjića tretí grandslamový titul vo štvorhre na okruhu ATP.

Nasadenie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Spojené štáty Bob Bryan / Spojené štáty Mike Bryan (2. kolo)
  2. Kanada Daniel Nestor / Srbsko Nenad Zimonjić (Víťazi)
  3. Česko Lukáš Dlouhý / India Leander Paes (Finále)
  4. Južná Afrika Wesley Moodie / Belgicko Dick Norman (Semifinále)
  5. India Mahesh Bhupathi / Bielorusko Max Mirnyj (2. kolo)
  6. Poľsko Łukasz Kubot / Rakúsko Oliver Marach (Štvrťfinále)
  7. Švédsko Simon Aspelin / Austrália Paul Hanley (1. kolo)
  8. Poľsko Mariusz Fyrstenberg / Poľsko Marcin Matkowski (Štvrťfinále)
  9. Česko František Čermák / Slovensko Michal Mertiňák (3. kolo)
  10. Rakúsko Julian Knowle / Izrael Andy Ram (Semifinále)
  11. Španielsko Marcel Granollers / Španielsko Tommy Robredo (1. kolo)
  12. Spojené štáty John Isner / Spojené štáty Sam Querrey
  13. Spojené štáty Mardy Fish / Bahamy Mark Knowles (2. kolo)
  14. Švédsko Robert Lindstedt / Rumunsko Horia Tecău (1. kolo)
  15. Francúzsko Julien Benneteau / Francúzsko Michaël Llodra (3. kolo)
  16. Spojené štáty Eric Butorac / Spojené štáty Rajeev Ram (1. kolo)

Výsledky[upraviť | upraviť zdroj]

Finále[upraviť | upraviť zdroj]

  Semifinále Finále
                         
  10  Rakúsko J. Knowle
 Izrael A. Ram
4 2    
3  Česko L. Dlouhý
 India L. Paes
6 6    
  3  Česko L. Dlouhý
 India L. Paes
5 2
  2  Kanada D. Nestor
 Srbsko N. Zimonjić
7 6
4  Južná Afrika W. Moodie
 Belgicko D. Norman
0 3
  2  Kanada D. Nestor
 Srbsko N. Zimonjić
6 6  

Horná polovica[upraviť | upraviť zdroj]

Sekcia 1[upraviť | upraviť zdroj]

1. kolo   2. kolo   3. kolo   Štvrťfinále
1 Spojené štáty B. Bryan
Spojené štáty M. Bryan
6 6    
  Česko J. Hájek
Slovensko L. Lacko
3 1       1 Spojené štáty B. Bryan
Spojené štáty M. Bryan
3 66    
  Brazília M. Melo
Brazília B. Soares
6 2 6     Brazília M. Melo
Brazília B. Soares
6 7    
  Argentína J.I. Chela
Argentína E. Schwank
2 6 2         Brazília M. Melo
Brazília B. Soares
7 7    
  Česko M. Damm
Slovensko F. Polášek
1 3           Taliansko D. Bracciali
Taliansko P. Starace
62 67    
  Taliansko D. Bracciali
Taliansko P. Starace
6 6         Taliansko D. Bracciali
Taliansko P. Starace
6 6  
  Nemecko B. Becker
Spojené štáty S. Lipsky
6 5 6     Nemecko B. Becker
Spojené štáty S. Lipsky
3 1    
16 Spojené štáty E. Butorac
Spojené štáty R. Ram
3 7 4         Brazília M. Melo
Brazília B. Soares
7 2 0
10 Rakúsko J. Knowle
Izrael A. Ram
7 7         10 Rakúsko J. Knowle
Izrael A. Ram
63 6 6
  Francúzsko A. Clément
Francúzsko N. Mahut
5 60       10 Rakúsko J. Knowle
Izrael A. Ram
6 7    
ALT Spojené štáty J. Cerretani
Kanada A. Shamasdin
4 6 4     Francúzsko G. Monfils
Francúzsko J. Ouanna
3 64    
  Francúzsko G. Monfils
Francúzsko J. Ouanna
6 2 6       10 Rakúsko J. Knowle
Izrael A. Ram
7 6  
  Španielsko N. Almagro
Španielsko S. Ventura
w/o             Španielsko N. Almagro
Španielsko S. Ventura
64 2    
  Belgicko X. Malisse
Belgicko O. Rochus
            Španielsko N. Almagro
Španielsko S. Ventura
6 7  
WC Francúzsko M. Gicquel
Francúzsko E. Roger-Vasselin
2 6 7   WC Francúzsko M. Gicquel
Francúzsko E. Roger-Vasselin
1 64    
7 Švédsko S. Aspelin
Austrália P. Hanley
6 4 68  

Sekcia 2[upraviť | upraviť zdroj]

1. kolo   2. kolo   3. kolo   Štvrťfinále
3 Česko L. Dlouhý
India L. Paes
6 66 7  
  Švédsko J. Brunström
Holandské Antily J.-J. Rojer
3 7 5     3 Česko L. Dlouhý
India L. Paes
6 3 6  
  Nemecko P. Marx
Slovensko I. Zelenay
61 3     ALT Švajčiarsko Y. Allegro
Nemecko A. Beck
4 6 3  
ALT Švajčiarsko Y. Allegro
Nemecko A. Beck
7 6         3 Česko L. Dlouhý
India L. Paes
6 6    
  Srbsko V. Troicki
Srbsko D. Vemić
6 6           Mexiko S. González
Spojené štáty T. Rettenmaier
3 4    
  Južná Afrika J. Coetzee
Taliansko A. Seppi
3 4         Srbsko V. Troicki
Srbsko D. Vemić
6 5 4
  Mexiko S. González
Spojené štáty T. Rettenmaier
6 6       Mexiko S. González
Spojené štáty T. Rettenmaier
4 7 6  
14 Švédsko R. Lindstedt
Rumunsko H. Tecău
4 4         3 Česko L. Dlouhý
India L. Paes
6 6  
ALT Spojené kráľovstvo J. Delgado
Kazachstan J. Koroľov
3 5         8 Poľsko M. Fyrstenberg
Poľsko M. Matkowski
1 3  
WC Francúzsko T. Ascione
Francúzsko L. Recouderc
6 7       WC Francúzsko T. Ascione
Francúzsko L. Recouderc
4 6 6  
  Kazachstan A. Alexandrovič Golubev
Taliansko P. Lorenzi
6 7       Kazachstan A. Alexandrovič Golubev
Taliansko P. Lorenzi
6 3 4  
  Kolumbia A. Falla
Kolumbia S. Giraldo
2 63         WC Francúzsko T. Ascione
Francúzsko L. Recouderc
6 2 65
  Rumunsko V. Hǎnescu
Rumunsko G. Trifu
7 1 5       8 Poľsko M. Fyrstenberg
Poľsko M. Matkowski
3 6 7  
  Ukrajina A. Dolgopolov
Uzbekistan D. Istomin
64 6 7       Ukrajina A. Dolgopolov
Uzbekistan D. Istomin
1 4  
  Poľsko T. Bednarek
Poľsko M. Kowalczyk
64 2     8 Poľsko M. Fyrstenberg
Poľsko M. Matkowski
6 6    
8 Poľsko M. Fyrstenberg
Poľsko M. Matkowski
7 6    

Dolná polovica[upraviť | upraviť zdroj]

Sekcia 3[upraviť | upraviť zdroj]

1. kolo   2. kolo   3. kolo   Štvrťfinále
5 India M. Bhupathi
Bielorusko M. Mirnyj
6 6    
  Rakúsko J. Melzer
Nemecko P. Petzschner
3 2       5 India M. Bhupathi
Bielorusko M. Mirnyj
4 64    
  Španielsko M. López
Španielsko P. Riba
6 6       Španielsko M. López
Španielsko P. Riba
6 7    
WC Francúzsko J. Eysseric
Francúzsko B. Paire
2 4           Španielsko M. López
Španielsko P. Riba
7 6    
  Ukrajina S. Stachovskyj
Rusko M. Južnyj
3 7 6       9 Česko F. Čermák
Slovensko M. Mertiňák
5 4    
  Španielsko D. Marrero
Francúzsko S. Robert
6 65 4       Ukrajina S. Stachovskyj
Rusko M. Južnyj
3 2  
  Južná Afrika R. de Voest
Rusko D. Tursunov
3 6 2   9 Česko F. Čermák
Slovensko M. Mertiňák
6 6    
9 Česko F. Čermák
Slovensko M. Mertiňák
6 4 6         Španielsko M. López
Španielsko P. Riba
1 4  
15 Francúzsko J. Benneteau
Francúzsko M. Llodra
7 6         4 Južná Afrika W. Moodie
Belgicko D. Norman
6 6  
  Česko L. Friedl
Česko D. Škoch
5 2       15 Francúzsko J. Benneteau
Francúzsko M. Llodra
7 6    
  India R. Boppana
Pakistan A-u-H Qureshi
6 6       India R. Boppana
Pakistan A-u-H Qureshi
5 3    
  Taliansko F. Fognini
Spojené štáty M. Russell
2 3         15 Francúzsko J. Benneteau
Francúzsko M. Llodra
4 4  
  Spojené kráľovstvo C. Fleming
Spojené kráľovstvo K. Skupski
3 6 6       4 Južná Afrika W. Moodie
Belgicko D. Norman
6 6    
  Švajčiarsko M. Chiudinelli
Nemecko C. Kas
6 3 4       Spojené kráľovstvo C. Fleming
Spojené kráľovstvo K. Skupski
65 6 64
  Španielsko G. García López
Španielsko A. Montañés
3 3     4 Južná Afrika W. Moodie
Belgicko D. Norman
7 4 7  
4 Južná Afrika W. Moodie
Belgicko D. Norman
6 6    

Sekcia 4[upraviť | upraviť zdroj]

1. kolo   2. kolo   3. kolo   Štvrťfinále
6 Poľsko Ł. Kubot
Rakúsko O. Marach
6 6    
  Holandsko T. de Bakker
Holandsko R. Wassen
4 3       6 Poľsko Ł. Kubot
Rakúsko O. Marach
6 68 6  
  Nemecko M. Kohlmann
Fínsko J. Nieminen
5 3       Argentína L. Mayer
Argentína H. Zeballos
4 7 3  
  Argentína L. Mayer
Argentína H. Zeballos
7 6         6 Poľsko Ł. Kubot
Rakúsko O. Marach
6 7    
  Argentína S. Prieto
Belgicko K. Vliegen
62 64           Austrália S. Huss
Brazília A. Sá
4 5    
  Izrael J. Erlich
Izrael D. Sela
7 7         Izrael J. Erlich
Izrael D. Sela
4 4  
  Austrália S. Huss
Brazília A. Sá
7 7       Austrália S. Huss
Brazília A. Sá
6 6    
11 Španielsko M. Granollers
Španielsko T. Robredo
65 5         6 Poľsko Ł. Kubot
Rakúsko O. Marach
5 3  
13 Spojené štáty M. Fish
Bahamy M. Knowles
7 7         2 Kanada D. Nestor
Srbsko N. Zimonjić
7 6  
  Austrália C. Ball
Austrália C. Guccione
5 66       13 Spojené štáty M. Fish
Bahamy M. Knowles
6 2 1  
ALT Brazília T. Alves
Brazília M. Torres
1 3     WC Francúzsko G. Rufin
Francúzsko A. Sidorenko
0 6 6  
WC Francúzsko G. Rufin
Francúzsko A. Sidorenko
6 6         WC Francúzsko G. Rufin
Francúzsko A. Sidorenko
7 4 3
ALT Spojené kráľovstvo J. Marray
Spojené kráľovstvo J. Murray
4 3         2 Kanada D. Nestor
Srbsko N. Zimonjić
62 6 6  
  Nemecko S. Greul
Austrália P. Luczak
6 6         Nemecko S. Greul
Austrália P. Luczak
1 4  
  Spojené kráľovstvo R. Hutchins
Austrália J. Kerr
65 6 63   2 Kanada D. Nestor
Srbsko N. Zimonjić
6 6    
2 Kanada D. Nestor
Srbsko N. Zimonjić
7 4 7  

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]