Mužská dvojhra na AEGON Championships 2010

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mužská dvojhra
AEGON Championships 2010
Víťaz USA Sam Querrey
Finalista USA Mardy Fish
Výsledok 7–6(3), 7–5
Kategórie
dvojhra štvorhra

Mužská dvojhra na AEGON Championships 2010 sa hrala ako súčasť AEGON Championships 2010 od 7. júna do 13. júna. Titul získal Američan Sam Querrey, ktorý vo finále porazil svojho krajana Mardy Fisha 7–6(3), 7–5. Bol to jeho 5. titul v dvojhre na okruhu ATP.

Dvojhra[upraviť | upraviť kód]

Nasadenie[upraviť | upraviť kód]

Nižšie je zoznam nasadených hráčov. V zátvorkách je kolo, v ktorom vypadli.

Č.
Tenista
Rebríček ATP
1 Španielsko Rafael Nadal (Štvrťfinále) 7
2 Srbsko Novak Đoković (3. kolo) 3
3 Spojené kráľovstvo Andy Murray (3. kolo) 4
4 USA Andy Roddick (3. kolo) 7
5 Chorvátsko Marin Čilić (3. kolo) 12
6 Francúzsko Gaël Monfils (2. kolo) 20
7 'USA Sam Querrey (Víťaz) 23
8 Španielsko Feliciano López (Semifinále) 31
9 Francúzsko Julien Benneteau (3. kolo) 38
10 Srbsko Janko Tipsarević (1. kolo) 50
11 Francúzsko Richard Gasquet (3. kolo) 45
12 Francúzsko Michaël Llodra (Štvrťfinále) 47
13 Kolumbia Santiago Giraldo (2. kolo) 58
14 Izrael Dudi Sela (Štvrťfinále) 63
15 Taliansko Andreas Seppi (1. kolo) 69
16 Uzbekistan Denis Istomin (3. kolo) 72

Odmeny a body do rebríčka[upraviť | upraviť kód]

Kolo Body ATP Výhra
Víťaz 250 84,300 USD
Finalista 150 48,000 USD
Semifinalista 90 27,700 USD
Štvrťfinalista 45 16,300 USD
3. kolo 20 9,500 USD
2. kolo 10 5,775 USD
1. kolo 0 3,515 USD

Výsledky[upraviť | upraviť kód]

Finálová fáza[upraviť | upraviť kód]

  Semifinále Finále
                         
  8  Španielsko Feliciano López 3 4    
   USA Mardy Fish 6 6    
   USA Mardy Fish 63 5
  7  USA Sam Querrey 7 7
 Nemecko Rainer Schüttler 7 5 3
  7  USA Sam Querrey 69 7 6  

Horná polovica[upraviť | upraviť kód]

Sekcia 1[upraviť | upraviť kód]
1. kolo   2. kolo   3. kolo   Štvrťfinále
1 Španielsko R. Nadal 6 6  
  Brazília M. Daniel 6 6     Brazília M. Daniel 2 2  
  Slovinsko B. Kavčič 1 4   1 Španielsko R. Nadal 7 4 6
Q Kanada F. Dancevic 5 7 4 16 Uzbekistan D. Istomin 64 6 4
  Jamajka D. Brown 7 64 6   Jamajka D. Brown 67 4  
WC Spojené kráľovstvo J. Baker 1 4   16 Uzbekistan D. Istomin 7 6  
16 Uzbekistan D. Istomin 6 6   1 Španielsko R. Nadal 65 4  
9 Francúzsko J. Benneteau 6 6   8 Španielsko F. López 7 6  
  Francúzsko A. Clément 2 4   9 Francúzsko J. Benneteau 7 6  
  USA T. Dent 7 3 5   Južná Afrika K. Anderson 5 3  
  Južná Afrika K. Anderson 67 6 7 9 Francúzsko J. Benneteau 2 4  
Q Spojené kráľovstvo A. Bogdanovic 6 3 4 8 Španielsko F. López 6 6  
WC Bulharsko G. Dimitrov 4 6 6 WC Bulharsko G. Dimitrov 2 4  
8 Španielsko F. López 6 6  
Sekcia 2[upraviť | upraviť kód]
1. kolo   2. kolo   3. kolo   Štvrťfinále
3 Spojené kráľovstvo A. Murray 7 6  
  Španielsko I. Navarro 6 6     Španielsko I. Navarro 68 3  
  Rakúsko D. Köllerer 3 4   3 Spojené kráľovstvo A. Murray 4 6 62
  USA M. Fish 6 6     USA M. Fish 6 1 7
  India S. Devvarman 1 4     USA M. Fish 7 6  
  Kazachstan J. Koroľov 66 6 3 13 Kolumbia S. Giraldo 65 2  
13 Kolumbia S. Giraldo 7 4 6   USA M. Fish 6 6  
12 Francúzsko M. Llodra 6 6   12 Francúzsko M. Llodra 4 4  
  Kazachstan A. Golubev 3 2   12 Francúzsko M. Llodra 6 6  
  USA J. Levine 6 6     USA J. Levine 4 2  
WC USA R. Harrison 3 3   12 Francúzsko M. Llodra 7 6  
Q Francúzsko N. Mahut 7 6   5 Chorvátsko M. Čilić 62 2  
  Čínsky Tchaj-pej Jan-sun Lu 62 4   Q Francúzsko N. Mahut 7 3 2
5 Chorvátsko M. Čilić 65 6 6

Dolná polovica[upraviť | upraviť kód]

Sekcia 3[upraviť | upraviť kód]
1. kolo   2. kolo   3. kolo   Štvrťfinále
6 Francúzsko G. Monfils 3 7 2
  Nemecko R. Schüttler 6 6     Nemecko R. Schüttler 6 64 6
  Španielsko D. Gimeno-Traver 1 2     Nemecko R. Schüttler w / o
  Slovensko K. Beck 6 3 4 11 Francúzsko R. Gasquet      
  USA R. Ram 1 6 6   USA R. Ram 3 5  
  Japonsko K. Nišikori 3 3   11 Francúzsko R. Gasquet 6 7  
11 Francúzsko R. Gasquet 6 6     Nemecko R. Schüttler 7 6  
14 Izrael D. Sela 64 7 6 14 Izrael D. Sela 5 4  
  Austrália C. Guccione 7 65 4 14 Izrael D. Sela 7 6  
  Poľsko M. Przysiężny 63 3     Luxembursko G. Müller 5 2  
  Luxembursko G. Müller 7 6   14 Izrael D. Sela 6 7  
  Rusko I. Kunicyn 1 6 6 4 USA A. Roddick 4 68  
  Ukrajina I. Marčenko 6 4 3   Rusko I. Kunicyn 2 1  
4 USA A. Roddick 6 6  
Sekcia 4[upraviť | upraviť kód]
1. kolo   2. kolo   3. kolo   Štvrťfinále
7 USA S. Querrey 7 6  
WC Spojené kráľovstvo J. Ward 3 5     USA R. Ginepri 64 2  
  USA R. Ginepri 6 7   7 USA S. Querrey 6 7  
  Francúzsko M. Gicquel 7 6     Španielsko M. Granollers 4 65  
  USA M. Russell 66 3     Francúzsko M. Gicquel 1 4  
  Španielsko M. Granollers 6 3 6   Španielsko M. Granollers 6 6  
10 Srbsko J. Tipsarević 4 6 3 7 USA S. Querrey 6 7  
15 Taliansko A. Seppi 3 7 3   Belgicko X. Malisse 3 5  
WC Austrália B. Tomic 6 5 6 WC Austrália B. Tomic 2 6 2
  Belgicko X. Malisse 6 7     Belgicko X. Malisse 6 3 6
Q Rusko D. Tursunov 2 63     Belgicko X. Malisse 6 4 6
  Taliansko P. Lorenzi 6 6   2 Srbsko N. Đoković 3 6 2
  Španielsko P. Riba 4 4     Taliansko P. Lorenzi 3 3  
2 Srbsko N. Đoković 6 6  

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]