Mužská dvojhra na French Open 2007

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mužská dvojhra
French Open 2007
Víťaz Španielsko Rafael Nadal
Finalista Švajčiarsko Roger Federer
Výsledok 6 : 3, 4 : 6, 6 : 3, 6 : 4
Kategórie
Dvojhry muži ženy chlapci dievčatá
Štvorhry muži ženy zmiešaná chlapci dievčatá

Mužská dvojhra na French Open 2007 sa hrala ako súčasť French Open 2007 od 27. mája do 10. júna. Súťaže sa zúčastnilo 128 hráčov, z toho 32 nasadených, 15 kvalifikantov, 8 hráčov s divokou kartou a 4 náhradníci. Víťazom sa po tretíkrát po sebe stal Rafael Nadal, ktorý vo finále porazil Rogera Federera 6 : 3, 4 : 6, 6 : 3, 6 : 4.

Nasadenie[upraviť | upraviť kód]

Nižšie je zoznam nasadených hráčov. V zátvorkách je kolo, v ktorom vypadli.

 1. Švajčiarsko Roger Federer (Finále)
 2. Španielsko Rafael Nadal (Víťaz)
 3. USA Andy Roddick (1. kolo)
 4. Rusko Nikolaj Davydenko (Semifinále)
 5. Čile Fernando González (1. kolo)
 6. Srbsko Novak Đoković (Semifinále)
 7. Chorvátsko Ivan Ljubičić (3. kolo)
 8. USA James Blake (1. kolo)
 9. Španielsko Tommy Robredo (Štvrťfinále)
 10. Česko Tomáš Berdych (1. kolo)
 11. Francúzsko Richard Gasquet (2. kolo)
 12. Španielsko David Ferrer (3. kolo)
 13. Rusko Michail Južnyj (4. kolo)
 14. Austrália Lleyton Hewitt (4. kolo)
 15. Argentína David Nalbandian (4. kolo)
 16. Cyprus Marcos Baghdatis (4. kolo)
 1. Španielsko Juan Carlos Ferrero (3. kolo)
 2. Argentína Juan Ignacio Chela (2. kolo)
 3. Argentína Guillermo Cañas (Štvrťfinále)
 4. Fínsko Jarkko Nieminen (3. kolo)
 5. Rusko Dmitrij Tursunov (2. kolo)
 6. Rusko Marat Safin (2. kolo)
 7. Španielsko Carlos Moyà (Štvrťfinále)
 8. Slovensko Dominik Hrbatý (1. kolo)
 9. Švédsko Robin Söderling (1. kolo)
 10. Argentína Agustín Calleri (1. kolo)
 11. Rakúsko Jürgen Melzer (2. kolo)
 12. Nemecko Philipp Kohlschreiber (2. kolo)
 13. Taliansko Filippo Volandri (4. kolo)
 14. Francúzsko Julien Benneteau (1. kolo)
 15. Nemecko Florian Mayer (1. kolo)
 16. Španielsko Nicolás Almagro (2. kolo)

Denný sumár[upraviť | upraviť kód]

Deň 1: 27. máj[upraviť | upraviť kód]

Hneď prvý hrací deň mužskej dvojhry poznamenalo počasie. Kvôli dažďu sa odohrali iba tri stretnutia. Do druhého kola hladko postúpil 22. nasadený Marat Safin. Zo srbského súboja dvoch nenasadených hráčov vyšiel víťazne Janko Tipsarević, ktorý v štyroch setoch porazil Dušana Vemića. Štyri sety na postup potreboval aj Talian Starace.

Deň 2: 28. máj[upraviť | upraviť kód]

Druhý hrací deň opäť poznačilo daždivé počasie. Úvodné zápasy sa začali s trojhodinovým meškaním. Vzhľadom na pretrvávajúci dážď však skončil iba zápas Rusa Davydenka a Taliana Galvaniho a to hladkým trojsetovým víťazstvo Davydenka 6 : 3, 6 : 1, 6 : 1. Zápasy Federera s Russella (6:4, 4:1), Ferrera s Delicom (3:4), Ljubičića s Clémentom (6:1, 4:4), Robreda s Roitmanom (6:3, 6:4, 2:1), Volandriho s Capdevillom (6:3, 2:2), Vassalla s Fallom (6:3, 4:2), Guccioneho s Economidisom (7:6) a Sidorenka s Eschauerom (3:6, 4:3) boli preložené na nasledujúci deň.

Deň 3: 29. máj[upraviť | upraviť kód]

Počasie počas tretieho hracieho dňa dovolilo odohrať skoro všetky naplánované zápasy. Niekoľko zápasov ale bolo presunutých na nasledujúci deň kvôli tme. Do druhého však nepostúpilo viacero favoritov. Azda o najväčšie prekvapenie sa postaral Rus Igor Andrejev, ktorý vyradil nasadenú trojku, Američana Andyho Roddicka v štyroch setoch 3:6, 6:4, 6:3, 6:4. S turnajom sa rozlúčil aj piaty nasadený Fernando González, ktorý nestačil na Čecha Radka Štěpánka a turnajová osmička James Blake, ktoré po štyroch setoch odprevadil dvojmetrový Chorvát Ivo Karlović. Do druhého kola nepostúpili ani 24. Dominik Hrbatý, 25. Robin Söderling (ktorý vzdal kvôli zraneniu), 26. Agustín Calleri, 30. Julien Benneteau a 31. Florian Mayer. Na mále má aj turnajová desiatka Čech Tomáš Berdych, ktorého zápas s Lópezom kvôli tme presunuli za stavu 5:7, 4:6, 2:2. Naopak bez boja postúpil Michail Južnyj (13) a bez väčších problémov v troch setoch aj favoriti turnaja Rafael Nadal a Roger Federer. Tri sety na postup potrebovala aj francúzska nádej Richard Gasquet. Rekordný zápas zohrali Čech Lukáš Dlouhý a Nemec Philipp Kohlschreiber, keď sa rozhodovalo až v 32. hre piateho setu, ktorý skončil 15:17.

Deň 4: 30. máj[upraviť | upraviť kód]

Hneď na úvod štvrtého hracieho dňa sa s turnajom v prvom kole rozlúčil aj 10. nasadený Tomáš Berdych, ktorý nedokázal otočiť zle rozohratý zápas z predchádzajúceho dňa. Do tretieho kola nepostúpil najvyššie nasadený Francúz Richard Gasquet, ktorý podľahol Belgičanovi Vliegenovi v troch setoch 6:7, 3:6, 1:6. Naopak oproti nasadeným hráčom sa presadili iní dvaja Francúzi Gaël Monfils a Michaël Llodra a postúpili do tretieho kola. Po päťsetovom boli sa k ním pridal aj držiteľ divokej karty Roger-Vasselin a to na úkor Čecha Štěpánka. Monfils nastúpi proti Nalbandianovi, Llodra proti Davydenkovi a Roger-Vasselin proti nenasadenému Mónacovi, ktorý vyradil turnajovú 27, Rakúšana Melzera. Hladko v troch setoch postúpili nasadení Federer, Robredo, Južnyj, Ferrero, Volandri, Cañas a nenasadení Starace a Tipsarević.

Deň 5: 31. máj[upraviť | upraviť kód]

Piaty deň sa až na jeden zápas hrali iba zápasy druhého kola spodnej polovice pavúka. Hornú polovicu tretieho kola doplnil Ivan Ljubičić, ktorý v štyroch setoch porazil Švajčiara Wawrinku. Vyššie nasadení hráči si úlohu favoritov splnili, aj keď Lleyton Hewitt prehrával už 0:2 na sety. Ďalší zaujímavý obrat predviedol veterán Jonas Björkman, ktorý proti Chorvátovi Karlovićovi otáčal tiež zo stavu 0:2 na sety. Bohdan Ulihrach sa stal tretím Čechom, ktorý prehral v piatich setoch aj keď tentokrát s iným Čechom Janom Hájekom. Z nasadených do tretieho kola nepostúpili Dmitrij Tursunov a Philipp Kohlschreiber. Naopak do tretieho kola sa po päťsetovom boji dostal aj francúzsky držiteľ divokej karty Olivier Patience.

Deň 6: 1. jún[upraviť | upraviť kód]

Šiesty deň sa dohrávali zápasy druhého kola. Igor Andrejev dotiahol do víťazného konca zápas predchádzajúceho dňa postúpil do tretieho kola, kde sa stretne s Mathieuom, ktorý zvíťazil vo francúzskom súboji nad Simonom. V zápasoch tretieho kola prekvapivo vyhral Filippo Volandri nad turnajovou sedmičkou Ivanom Ljubičićom. Roger Federer, Tommy Robredo a Nikolaj Davydenko potrebovali na postup iba tri sety, kým David Nalbandian, Guillermo Cañas a Michail Južnyj až štyri.

Deň 7: 2. jún[upraviť | upraviť kód]

Tento deň sa dohrávali zápasy tretieho kola. Francúzi prišli aj o svoje dve posledné nádeje, keď Mathieu podľahol Andrejevovi a držiteľ divokej karty Patience Đokovićovi, ale až po tuhom päťsetovom boji. Baghdatisovi po dvoch setoch vzdal Čech Jan Hájek. Do štvrtého kola postúpil aj nestarnúci Jonas Björkman, ktorý vyradil Španiela Hernándeza. V jednom z dvoch španielskych súbojoch postúpil favorit Rafael Nadal, kým v druhom favorit David Ferrer podľahol Montañésovi. V štvrtom kole bude hrať aj ďalší Španiel Carlos Moyà.

Deň 8: 3. jún[upraviť | upraviť kód]

Ôsmy deň sa na dvorcoch Rolanda Garrosa hrali zápasy štvrtého kola hornej polovice pavúka. Jednotka turnaja Roger Federer hladko prešiel cez Južného v troch setoch 7:6, 6:4, 6:4. Podobne si tri sety zahrali a postúpili Guillermo Cañas a Tommy Robredo. Nikolaj Davydenko potreboval na postup cez Davida Nalbadiana štyri sety.

Deň 9: 4. jún[upraviť | upraviť kód]

Deviaty hrací deň boli na programe posledné štyri zápasy štvrtého kola. Úlohu favorita zvládol Novak Đoković, ktorý vyhral hladko v troch setoch nad Fernandom Verdascom. Rafael Nadal sa s Lleytonom Hewittom trápil iba v treťom sete, ktorý napokon vyhral v tiebreaku. V súboji veteránov mal navrch Carlos Moyà, ktorý porazil Jonasa Björkmana 7:6, 6:2, 7:5. Posledným štvrťfinalistom je prekvapivo Igor Andrejev, ktorý v štyroch setoch porazil Marcosa Baghdatisa.

Deň 10: 5. jún[upraviť | upraviť kód]

5. júna boli na programe dva štvrťfinálové zápasy. Svetová a turnajová jednotka Roger Federer nastúpila proti turnajovej deviatke Tommymu Robredovi. Podľa očakávania vyhral Federer, ale tento zápas ukončil jeho granslamovú sériu 36 víťazných setov, ktorou o jeden set prekonal rekord Johna McEnroa z roku 1984. Súperom Rogera Federera v semifinále bude Nikolaj Davydenko, ktorý v zápase dlhých výmen porazil Guillerma Cañasa 7:5, 6:4, 6:4.

Deň 11: 6. jún[upraviť | upraviť kód]

6. júna boli na programe zvyšné dva štvrťfinálové zápasy. Zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu Novak Đoković si na úvod ľahko poradil so 125. hráčom rebríčka ATP Entry Igorom Andrejevom trikrát 6:3. Obaja štvrťfinalisti dosiahli svoje maximum na French Open. Đoković má ešte možnosť si ho vylepšiť. V zápase dvoch španielskych priateľov zvíťazila svetová a turnajová dvojka Rafael Nadal nad Carlosom Moyom 6:4, 6:3, 6:0.

Deň 13: 8. jún[upraviť | upraviť kód]

Semifinálové zápasy nepriniesli žiadne prekvapenie. Favoriti postúpili po trojsetových zápasoch do nedeľnajšieho finále. Roger Federer porazil Nikolaja Davydenka 7:5, 7:6, 7:6 a Rafael Nadal Novaka Đokovića 7:5, 6:4, 6:2. Do finále teda postúpili dvaja najvyššie nasadení hráči.

Deň 15: 10. jún[upraviť | upraviť kód]

Podľa predpokladov vo finále proti sebe nastúpili Rafael Nadal a Roger Federer. Bolo to ich deviate vzájomné finále na granslamových turnajoch a turnajoch ATP. Zároveň to bolo opakovanie predchádzajúceho finále, v ktorom zvíťazil Nadal. Nadal aj tentokrát obhájil titul, keď porazil Federera 6:3, 4:6, 6:3, 6:4. Na dvorcoch Roland Garrosa Rafael Nadal ešte neprehral (zápasové skóre 21:0) a získal tretí titul po sebe.

Výsledky[upraviť | upraviť kód]

Legenda[upraviť | upraviť kód]

Posledných 16[upraviť | upraviť kód]

4. kolo   Štvrťfinále   Semifinále   Finále
1  Švajčiarsko Federer 77 6 6  
13  Rusko Južnyj 63 4 4     1  Švajčiarsko Federer 7 1 6 6  
9  Španielsko Robredo 6 7 6   9  Španielsko Robredo 5 6 1 2  
29  Taliansko Volandri 2 5 1       1  Švajčiarsko Federer 7 77 79  
4  Rusko Davydenko 6 77 3 77       4  Rusko Davydenko 5 65 67  
15  Argentína Nalbandian 3 61 6 62     4  Rusko Davydenko 7 6 6
19  Argentína Cañas 6 6 6   19  Argentína Cañas 5 4 4  
 Argentína Mónaco 0 4 2       1  Švajčiarsko Federer 3 6 3 4
6  Srbsko Đoković 6 6 77       2  Španielsko Nadal 6 4 6 6
 Španielsko Verdasco 3 3 61     6  Srbsko Đoković 6 6 6  
16  Cyprus Baghdatis 6 1 3 4    Rusko Andrejev 3 3 3  
 Rusko Andrejev 2 6 6 6       6  Srbsko Đoković 5 4 2
 Švédsko Björkman 65 2 5       2  Španielsko Nadal 7 6 6  
23  Španielsko Moyà 77 6 7     23  Španielsko Moyà 4 3 0
14  Austrália Hewitt 3 1 65   2  Španielsko Nadal 6 6 6  
2  Španielsko Nadal 6 6 77  

Horná polovica[upraviť | upraviť kód]

Sekcia 1[upraviť | upraviť kód]

1. kolo   2. kolo   3. kolo   4. kolo
1  Švajčiarsko Federer 6 6 6  
 USA Russell 4 2 4     1  Švajčiarsko Federer 6 6 710  
Q  Chorvátsko Čilić 2 2 1   WC  Francúzsko Ascione 1 2 68  
WC  Francúzsko Ascione 6 6 6       1  Švajčiarsko Federer 6 6 6  
Q  Česko Minář 6 1 4 65        Taliansko Starace 2 3 0  
 Taliansko Starace 4 6 6 77      Taliansko Starace 6 6 6
 Argentína Berlocq 65 7 6 6    Argentína Berlocq 2 4 2  
30  Francúzsko Benneteau 77 5 2 3       1  Švajčiarsko Federer 77 6 6
17  Španielsko Ferrero 62 6 6 6       13  Rusko Južnyj 63 4 4
 USA Delic 77 3 3 4     17  Španielsko Ferrero 6 7 6  
 Rakúsko Koubek 67 77 6 1    Rakúsko Koubek 4 5 3  
Q  Belgicko C. Rochus 79 61 4 2 r       17  Španielsko Ferrero 77 63 2 2
 Ekvádor Lapentti 6 6 2       13  Rusko Južnyj 63 77 6 6  
 Rakúsko Peya 1 4 1 r      Ekvádor Lapentti 3 0 4
 Česko J Hernych r   13  Rusko Južnyj 6 6 6  
13  Rusko Južnyj  

Sekcia 2[upraviť | upraviť kód]

1. kolo   2. kolo   3. kolo   4. kolo
9  Španielsko Robredo 6 6 6  
 Argentína Roitman 3 4 2     9  Španielsko Robredo 6 7 6  
 Austrália Guccione 78 4 4 1   Q  Grécko Economidis 4 5 4  
Q  Grécko Economidis 66 6 6 6       9  Španielsko Robredo 6 6 6  
 Srbsko Tipsarević 77 6 4 6        Srbsko Tipsarević 3 4 0  
Q  Srbsko Vemić 63 4 6 3      Srbsko Tipsarević 6 6 7
LL  Španielsko Vicente 1 3 1   22  Rusko Safin 4 4 5  
22  Rusko Safin 6 6 6       9  Španielsko Robredo 7 6 6
29  Taliansko Volandri 6 7 6       29  Taliansko Volandri 2 5 1
Q  Čile Capdeville 3 5 3     29  Taliansko Volandri 77 7 6  
 Argentína Vassallo Arguello 6 6 63 77    Argentína Vassallo Arguello 62 5 2  
 Kolumbia Falla 3 3 77 64       29  Taliansko Volandri 6 64 4 6 6
 Španielsko Ramírez Hidalgo 6 7 2 5 4       7  Chorvátsko Ljubičić 4 77 6 3 4  
 Švajčiarsko Wawrinka 0 5 6 7 6      Švajčiarsko Wawrinka 4 3 77 3
 Francúzsko Clément 1 5 62   7  Chorvátsko Ljubičić 6 6 63 6  
7  Chorvátsko Ljubičić 6 7 77  

Sekcia 3[upraviť | upraviť kód]

1. kolo   2. kolo   3. kolo   4. kolo
4  Rusko Davydenko 6 6 6  
 Taliansko Galvani 3 1 1     4  Rusko Davydenko 7 6 6  
WC  Francúzsko Sidorenko 3 6 3 4 r    Rakúsko Eschauer 5 3 1  
 Rakúsko Eschauer 6 3 6 5       4  Rusko Davydenko 6 6 6  
 Francúzsko Llodra 6 6 6        Francúzsko Llodra 4 2 4  
 Francúzsko Devilder 4 3 3      Francúzsko Llodra 2 6 67 6 6
 USA Gimelstob 4 4 4   32  Španielsko Almagro 6 2 79 4 4  
32  Španielsko Almagro 6 6 6       4  Rusko Davydenko 6 77 3 77
18  Argentína Chela 65 6 6 6       15  Argentína Nalbandian 3 61 6 62
 Francúzsko Santoro 77 0 3 3     18  Argentína Chela 6 3 3 1  
 Belgicko O. Rochus 6 4 2 6 1    Francúzsko Monfils 3 6 6 6  
 Francúzsko Monfils 4 6 6 3 6        Francúzsko Monfils 65 7 4 65
Q  Španielsko Navarro Pastor 77 6 6       15  Argentína Nalbandian 77 5 6 77  
Q  Srbsko Pašanski 61 4 4     Q  Španielsko Navarro Pastor 5 4 4
 Kórejská republika I Hjung-tchäk 2 1 6 3   15  Argentína Nalbandian 7 6 6  
15  Argentína Nalbandian 6 6 3 6  

Sekcia 4[upraviť | upraviť kód]

1. kolo   2. kolo   3. kolo   4. kolo
11  Francúzsko Gasquet 6 6 6  
WC  Francúzsko Mahut 3 2 2     11  Francúzsko Gasquet 64 3 1  
 Belgicko Vliegen 6 6 6    Belgicko Vliegen 77 6 6  
 Thajsko Udomchoke 2 4 3        Belgicko Vliegen 2 2 6 3  
 Holandsko Verkerk 1 4 4       19  Argentína Cañas 6 6 2 6  
 Taliansko Bolelli 6 6 6      Taliansko Bolelli 4 3 3
 Rumunsko Hănescu 3 1 4   19  Argentína Cañas 6 6 6  
19  Argentína Cañas 6 6 6       19  Argentína Cañas 6 6 6
27  Rakúsko Melzer 6 7 6        Argentína Mónaco 0 4 2
 Argentína Acasuso 4 5 4     27  Rakúsko Melzer 2 3 2  
Q  Taliansko Fognini 6 6 1 2 4    Argentína Mónaco 6 6 6  
 Argentína Mónaco 3 2 6 6 6        Argentína Mónaco 6 6 6
WC  Francúzsko Roger-Vasselin 6 4       WC  Francúzsko Roger-Vasselin 4 2 4  
Q  Brazília Daniel 1 1 r     WC  Francúzsko Roger-Vasselin 3 6 0 6 6
 Česko Štěpánek 6 6 6    Česko Štěpánek 6 1 6 4 4  
5  Čile González 2 2 4  

Dolná polovica[upraviť | upraviť kód]

Sekcia 5[upraviť | upraviť kód]

1. kolo   2. kolo   3. kolo   4. kolo
6  Srbsko Đoković 6 77 6  
LL  Kolumbia Giraldo 3 63 4     6  Srbsko Đoković 6 3 6 6  
 USA Querrey 64 6 0 77 3   Q  Francúzsko Recouderc 3 6 3 1  
Q  Francúzsko Recouderc 77 2 6 65 6       6  Srbsko Đoković 77 2 3 77 6  
WC  Francúzsko Eysseric 1 6 2 4       WC  Francúzsko Patience 62 6 6 64 3  
WC  Francúzsko Patience 6 3 6 6     WC  Francúzsko Patience 7 6 3 2 6
LL  Argentína Zabaleta 6 65 77 7   LL  Argentína Zabaleta 5 3 6 6 4  
26  Argentína Calleri 4 77 65 5       6  Srbsko Đoković 6 6 77
21  Rusko Tursunov 6 6 3 6        Španielsko Verdasco 3 3 61
 Taliansko Di Mauro 3 4 6 3     21  Rusko Tursunov 4 4 4  
 Španielsko Verdasco 4 6 6 6    Španielsko Verdasco 6 6 6  
Q  Francúzsko Haehnel 6 2 2 0        Španielsko Verdasco 4 77 6 6
 USA Ginepri 4 6 7 4 2       12  Španielsko Ferrer 6 62 3 3  
 Argentína Hartfield 6 1 5 6 6      Argentína Hartfield 4 3 64
 Taliansko Bracciali 1 1 2   12  Španielsko Ferrer 6 6 77  
12  Španielsko Ferrer 6 6 6  

Sekcia 6[upraviť | upraviť kód]

1. kolo   2. kolo   3. kolo   4. kolo
16  Cyprus Baghdatis 6 6 6  
 Francúzsko Grosjean 3 2 4     16  Cyprus Baghdatis 7 6 6  
 Dánsko Pless 6 6 77    Dánsko Pless 5 3 4  
 Čínsky Tchaj-pej Lu Jen-sün 3 2 61       16  Cyprus Baghdatis 6 6  
 Švédsko Johansson 5 63 63        Česko Hájek 2 2 r  
 Česko Hájek 7 77 77      Česko Hájek 1 6 78 3 6
Q  Česko Ulihrach 6 5 63 6 6   Q  Česko Ulihrach 6 2 66 6 2  
24  Slovensko Hrbatý 2 7 77 4 3       16  Cyprus Baghdatis 6 1 3 4
31  Nemecko Mayer 3 4 2        Rusko Andrejev 2 6 6 6
 Francúzsko Mathieu 6 6 6      Francúzsko Mathieu 3 6 6 77  
 USA Spadea 6 4 4 3    Francúzsko Simon 6 4 1 62  
 Francúzsko Simon 2 6 6 6        Francúzsko Mathieu 64 0 3
 Peru Horna 4 5 6 77 2        Rusko Andrejev 77 6 6  
 Čile Massú 6 7 3 61 6      Čile Massú 3 6 3 5
 Rusko Andrejev 3 6 6 6    Rusko Andrejev 6 3 6 7  
3  USA Roddick 6 4 3 4  

Sekcia 7[upraviť | upraviť kód]

1. kolo   2. kolo   3. kolo   4. kolo
8  USA Blake 6 4 5 5  
 Chorvátsko Karlović 4 6 7 7      Chorvátsko Karlović 6 6 4 62 3  
WC  Austrália Luczak 77 7 3 3 1    Švédsko Björkman 3 3 6 77 6  
 Švédsko Björkman 64 5 6 6 6        Švédsko Björkman 63 6 6 6  
LL  Argentína Guzmán 64 0 2        Španielsko Hernández 77 3 0 1  
 Španielsko Hernández 77 6 6      Španielsko Hernández 710 6 6
Q  Česko Dlouhý 2 6 5 6 15   28  Nemecko Kohlschreiber 68 1 1  
28  Nemecko Kohlschreiber 6 3 7 4 17        Švédsko Björkman 65 2 5
23  Španielsko Moyà 6 3 6 2 6       23  Španielsko Moyà 77 6 7
 Taliansko Seppi 1 6 3 6 0     23  Španielsko Moyà 6 6 6  
 Francúzsko Serra 6 6 6    Francúzsko Serra 4 2 4  
 Rusko Kunicyn 3 0 2       23  Španielsko Moyà 6 6 7
 USA Kendrick 1 6 2 1        Argentína Brzezicki 1 3 5  
 Argentína Brzezicki 6 3 6 6      Argentína Brzezicki 77 6 6
 Španielsko García López 7 6 6    Španielsko García López 64 2 0  
10  Česko Berdych 5 4 4  

Sekcia 8[upraviť | upraviť kód]

1. kolo   2. kolo   3. kolo   4. kolo
14  Austrália Hewitt 6 6 6  
 Bielorusko Mirnyj 3 1 3     14  Austrália Hewitt 4 3 6 6 6  
 Francúzsko Gicquel 6 3 6 4 3    Argentína Gaudio 6 6 2 4 2  
 Argentína Gaudio 3 6 3 6 6       14  Austrália Hewitt 1 6 7 6  
 Nemecko Becker 3 1 3       20  Fínsko Nieminen 6 3 5 2  
WC  Francúzsko Montcourt 6 6 6     WC  Francúzsko Montcourt 1 1 4
 Španielsko López 2 4 62   20  Fínsko Nieminen 6 6 6  
20  Fínsko Nieminen 6 6 77       14  Austrália Hewitt 3 1 65
25  Švédsko Söderling 64 1 r       2  Španielsko Nadal 6 6 77
 Španielsko Montañés 77 4      Španielsko Montañés 6 6 1 77  
 Lotyšsko Gulbis 6 6 6    Lotyšsko Gulbis 1 2 6 63  
 Spojené kráľovstvo Henman 4 3 2        Španielsko Montañés 1 2 3
Q  Taliansko Cipolla 78 6 5       2  Španielsko Nadal 6 6 6  
 Rusko Gabašvili 66 3 2 r     Q  Taliansko Cipolla 2 1 4
 Argentína del Potro 5 3 3   2  Španielsko Nadal 6 6 6  
2  Španielsko Nadal 7 6 6