MyHeritage

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie


New MyHeritage Logo.jpg
MyHeritage sídlo v Or Jehuda, Izrael

MyHeritage je sociálna sieť zameraná na rodinu, ktorá umožňuje svojim používateľom vytvárať online rodokmene, zdieľať fotografie, plánovať rodinné stretnutia a vyhľadávať predkov.

Služba MyHeritage je známa aj technológiou, ktorá umožňuje rozpoznávať tváre nahratých fotografií a porovnávať ich s fotografiami celebrít.

Spoločnosť MyHeritage bola založená roku 2003 a sídli v obci Bnei Atarot blízko Tel Avivu. V septembri 2008 mali stránky 26,5 miliónov registrovaných používateľov, databázu 5 miliónov rodokmeňov a 275 miliónov pridaných používateľských profilov. 17615 používateľov je zo Slovenska. Služby MyHeritage sú bezplatné a lokalizované do slovenčiny.

Akvizícia[upraviť | upraviť zdroj]

22. septembra oznámila spoločnosť MyHeritage odkúpenie spoločnosti Kindo, konkurenčné sociálne siete prevládajúce v Európe.

Genealogický softvér[upraviť | upraviť zdroj]

Spoločnosť MyHeritage vyvíja okrem online služieb MyHeritage.sk rovnako genealogický softvér Family Tree Builder, umožňujúci využitie pokročilých genealogických funkcií i bez pripojenia na internet. Family Tree Builder je freeware a je preložený do 23 jazykov vrátane slovenčiny a češtiny.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]