Preskočiť na obsah

Pomoc:Ako nahrať súbor na Commons

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Ako ste si iste všimli, niektorým článkom na Wikipédii chýbajú ilustrácie. V mnohých prípadoch nám môžete pomôcť pridaním svojich fotografií. Máme záujem o fotografie čohokoľvek, o čom by mohol byť článok: rôzne miesta, predmety dennej potreby, pamiatky, staroveké umenie, makrofotografie (rastliny, hmyz a pod.), známe osobnosti, vedecké pokusy, zvieratá...


Pozri aj sprievodcu Prvé kroky na Commons.

Ak chcete obrázky na Commons nahrávať,musíte si založiť účet, pokiaľ ho ešte nemáte. Zadajte používateľské meno (najlepšie to, ktoré používate na Wikipédii), heslo a ak chcete, aj e-mailovu adresu.
Prvý krok: Registrácia na Commons
Po zaregistrovaní si môžete otvoriť stránku s nastavením a zmeniť jazyk na slovenčinu (rozhranie Commons je implicitne anglické).
Druhý krok: zmena nastavenia
Na načítanie obrázka použite stránku na upload. Zvoľte súbor, ktorý chcete nahrať, a vhodne ho pomenujte. Použite jasný a popisný názov; nenechávajte ten automatický z fotoaparátu či scannera.

V políčku je už dopredu vyplnená šablóna na označovanie súborov. Vyplňte v nej popis súboru, jeho autora a licenciu, pod ktorou sa môže súbor používať.

{{Information
|Description=   čo obrázok znázorňuje?
|Source=      odkiaľ ste ho získal/a?
|Date=       kedy bol zhotovený?
|Author=      kto je autorom? 
          ak ste ním vy, napíšte to
|Permission=    (nepovinné, ak ste
          vybral/a licenciu nižšie)
|other_versions=  (nepovinné, ak neexistujú
          žiadné iné verzie obrázka)
}}

Nie Ak nebude niektorá z týchto informácií k dispozícii, súbor bude zmazaný.

Tretí krok: vyplnenie formulára a nahranie obrázka