Red Faction

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Red Faction je počítačová hra z roku 2001 vyvinutá firmou Volition Inc. a zároveň predstavuje prvý diel série hier s podobným názvom, ktoré boli vyvinuté neskôr (Red Faction II, Red Faction: Guerilla a Red Faction: Armageddon).

Red Faction je klasickou 3D strieľačkou z pohľadu prvej osoby. Rozdiel oproti iným, podobným hrám je v tom, že hra používa Geo-Mod Engine, ktorý umožňuje ničiť aj samotné prostredie (múry, budovy, skaly) v hre, čo jej dodáva nový rozmer.

Príbeh[upraviť | upraviť zdroj]

Dej hry sa odohráva vo fiktívnej budúcnosti v roku 2070 na Marse. Nerastné suroviny na Zemi sa míňajú a ľudstvo v záujme prežitia musí ťažiť suroviny aj mimo Zeme. Ťažbu na Marse riadi banská spoločnosť Ultor Corporation, ktorá zle zaobchádza s baníkmi a keď sa v komplexoch začne šíriť neznáme ochorenie nazvané jednoducho "The Plague", tak v baniach vypukne vzbura, ktoré vedie k povstaniu baníkov proti bezpečnostným zložkám spoločnosti Ultor. Hlavnou postavou je baník menom Parker, ktorý pôvodne prišiel na Mars začať nový život, ale chtiac nechtiac bol vtiahnutý do vzbury a stal sa jednou z hlavných postáv povstania. Parker postupne na základe príkazov vedenia hnutia Red Faction plní úlohy, ktoré majú viesť k porážke spoločnosti Ultor.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]