Redaktor:RomyShredder

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ďakujem za navštívenie tejto stránky!
Moje meno je Erik, pochádzam zo Slovenska, ale momentálne žijem na východnom pobreží USA, v štáte Massachusetts, v meste Boston. Od januára 2014 pracujem ako Post-Doctoral Fellow na Harvard University, kde sa v rámci programu HOLI (Harvard's Origins of Life Initiative) venujem výskumu aplikácií oscilačných chemických reakcií v konštrukcii umelých sústav (tzv. protobuniek) so znakmi života (kedysi sa hovorilo jednoducho - umelý život).
Môj život je odjakživa najmä chémia, na strednej škole som reprezentoval Slovensko na dvoch medzinárodných chemických olympiádach, v Holandsku a v Grécku, kde som pre Slovensko vybojoval dve strieborné medajly. Z fyzikálnej chémie mám aj doktorát, niekoľko odborných publikácií, úspešných menších projektov a venujem sa jej stále aj pracovne.
Okrem chémie mám rád umenie, najmä kino a alternatívny pop, medzi mojich najobľúbenejších patria Róisín Murphy a Moloko, WhoMadeWho, Bodi Bill, Big Black Delta, Glasser...
Na wikipédii som často, ako každý. Dlho som rozmýšľal ako to asi funguje v jej zákulisí, ale až počas vianočných sviatkov 2014 nastal ten deň D a editoval som prvý príspevok, ho ho ho! Bola to celkom zábava a verím, že v rámci tohto úžasného fenoménu to nebolo ani zďaleka moje posledné slovo :)