Scott Brown (DJ)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Scott Alexander Brown (* 28. december 1972) je škótsky (teraz žije v Holmfirth, West Yorkshire) DJ a hudobný producent. Brown vyrába a hrá rôzne žánre, bežne nazývané rave. Hoci je najviac spojený so žánrom bouncy techno, jeho hudba sa pohybuje od happy hardcore cez hard trance až po gabber. Je zakladateľom spoločnosti Evolution Records, ktorá vznikla v roku 1994.

Bol zapojený do vývoja britskej hardcore techno scény od začiatku roku 1990, a to najmä zavedením tvrdšie-hranených zvukov belgického a holandského techna. Podrobnejšie pozadie hudobného štýlu Scotta Browna je uvedený v bouncy techno.

Brown vyrábal hudbu vo svojich vlastných vydavateľstvách (Evolution Records, Evolution Plus, Evolved, Evolution Gold, Poosh, Screwdriver a Twisted Vinyl). Predovšetkým jeho práca sa objavila na kompilácii Bonkers, ktorá je k dnešnému dňu najlepšie predávaná séria hardcore kompilácií. Jeho najznámejšie skladby sú „Definition of a Bad Boy“, „Synthetic Dreams“, „Like An Angel“ ( Q-Tex ), „Just Walk Away“, „Rock Rock On“, „Technophobia“, „Fly With You“, „Now Is The Time“, „Elysium“, „Neckbreaker“, „Boomstick“, „Fuzzy Muff“, „Turn Up The Music“, „Roll The Track“ a „Taking Drugs?“.

V roku 2008 Brown vydal nové skladby, album a DVD s názvom Livewired.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]