Sonny vo veľkom svete

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Sonny vo veľkom svete
Slovenský názov Sonny vo veľkom svete
Originálny názov Sonny with a Chance
Žáner sitkom
Námet Steve Marvel
Titulná pieseň "So Far, So Great" (Demi Lovato)
Krajina USA
Pôvodný jazyk Anglický
Počet sérií 2
Počet častí 46
Produkcia
Dĺžka časti 22 – 23 minút
Vysielanie
Pôvodné 2009
Slovenské 2009
Obsadenie

Sonny vo veľkom svete (angl. Sonny With a Chance) je americký sitkom z produkcie Disney Channel. Autorom je Steve Marmel. Seriál je o zážitkoch teenagerky Sonny Munroe, ktorá sa stala súčasťou sitkomu Náhody (So Random!).

V USA sa seriál začal vysielať 8. februára 2009. V júni 2009 bolo oznámené, že seriál bude mať druhú sériu, ktorej filmovanie sa začalo v novembri 2009. Prvý diel druhej série mal premiéru 14. marca 2010. Sonny vo veľkom svete je prvý seriál z produkcie Disney Channel Original Series, ktorý sa vysiela vo vysokom rozlíšení.

Obsadenie[upraviť | upraviť zdroj]

  • Demi Lovato ako Alison "Sonny" Munroe – Priateľské, trochu šialené, výstredné, ale milé dospievajúce dievča z Wisconsinu, ktoré dostalo úlohu v jej obľúbenej show Náhody (So Random!). Vo svojich skečoch je často vtipná. Snaží sa vyriešiť spory medzi Mackenzieho vodopádmi (Mackenzie Falls) a So Random! Spolu s Chadom tvoria pár od dielu "Falling For The Falls".
  • Tiffany Thornton ako Tawni Hart – Hlavná postava v So Random! Zo začiatku žiarli na Sonny, ale po chvíli sa stanú priateľkami. Tawni je diva: miluje zrkadlá, make-up a všetko okolo seba. Je to podobná osobnosť ako Chad.
  • Sterling Knight ako Chad Dylan Cooper – Teen idol vďaka seriálu Mackezie Falls, TV súper So Random! Je veľmi sebecký a egoistický. Spolu so Sonny tvoria pár od dielu "Falling For The Falls". Odvtedy sa snaží byť milší na obsadenie So Random!.
  • Brandon Mychal Smith ako Nico Harris – Člen obsadenia So Random!. Je najlepším priateľom Gradyho. Je zamilovaný do hviezdy Mackenzie Falls, Penelope. Tá sa mu vždy otočí chrbtom, keď ju pozve von. Keď sa bojí skáče na ruky Gradymu, rovnako ako Scooby a Shaggy.
  • Doug Brochu ako Grady Mitchell – Člen obsadenia So Random!. Je najlepším priatelom Nica. Spolu s ním vždy vymyslia nejaké šialené, ale zábavné plány. Miluje jedlo.
  • Allisyn Ashley Arm ako Zora Lancaster – Člen obsadenia So Random!. Je veľmi múdra, tajomná, bláznivá a šikovná. Je najprefíkanejšia z celého obsadenia So Random! a je známa ako "divný jedinec". Často sa zrazu len tak niekde objaví, čím vždy prekvapí svojich priteľov.

Série[upraviť | upraviť zdroj]

Séria Počet epizód Začiatok vysielania Koniec vysielania
Disney channel USA Disney channel USA
1. séria 21 5. december 2009 8. február 2009 28. september 2010 22. november 2009
2. séria 25 11. september 2010 14. marec 2010 26. jún 2011 2. január 2011

Zdroje[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Sonny ve velkém světě na českej Wikipédii.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]