Sonny vo veľkom svete

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Sonny vo veľkom svete
Slovenský názov Sonny vo veľkom svete
Originálny názov Sonny with a Chance
Žáner sitkom
Námet Steve Marvel
Titulná pieseň "So Far, So Great"
Krajina USA
Pôvodný jazyk Anglický
Počet sérií 2
Počet častí 46
Produkcia
Dĺžka časti 22-24 min.
Vysielanie
Pôvodné 2009
Slovenské 2009
Obsadenie

Sonny vo veľkom svete (angl. Sonny With a Chance) je seriál z produkcie Disney Channel. Autorom je Steve Marmel. Seriál je o zážitkoch teenagerky Sonny Munroe, ktorá sa stala súčasťou sitcomu Náhody (So Random!).

V USA sa seriál začal vysielať 8. februára 2009. V júni 2009 bolo oznámené, že seriál bude mať druhú sériu, ktorej filmovanie sa začalo v novembri 2009. Prvý diel druhej série mal premiéru 14. marca 2010. Sonny vo veľkom svete je prvý seriál z produkcie Disney Channel Original Series, ktorý sa vysiela vo vysokom rozlíšení.

Charaktery postáv[upraviť | upraviť zdroj]

  • Demi Lovato ako Allison "Sonny" Munroe - priateľské, trochu šialené, výstredné, ale milé dospievajúce dievča z Wisconsinu, ktoré dostalo úlohu v jej obľúbenej show So Random! Vo svojich skečoch je často vtipná. Snaží sa vyriešiť spory medzi Mackenzie Falls a So Random! Spolu s Chadom tvoria pár od dielu Falling For The Falls.
  • Tiffany Thornton ako Tawni Hart - Hlavná postava v So Random! Zo začiatku žiarli na Sonny, ale po chvíli sa stanú priateľkami. Tawni je diva: miluje zrkadlá, make-up a všetko okolo seba. Je to podobná osobnosť ako Chad.
  • Sterling Knight ako Chad Dylan Cooper - Teen idol vďaka seriálu Mackezie Falls, TV súper So Random! Je veľmi sebecký a egoistický. Spolu so Sonny tvoria pár od dielu Falling For The Falls. Odvtedy sa snaží byť milší na So Random! cast.
  • Brandon Mychal Smith ako Nico Harris - Člen So Random! cast. Je najlepším priateľom Gradyho. Je zamilovaný do hviezdy Mackenzie Falls Penelope. Tá sa mu vždy otočí chrbtom, keď ju pozve von. Keď sa bojí skáče na ruky Gradymu, rovnako ako Scooby a Shaggy.
  • Doug Brochu ako Grady Mitchell - Člen So Random! cast. Je najlepším priatelom Nica. Spolu s ním vždy vymyslia nejaké šialené, ale zábavné plány. Miluje jedlo.
  • Allisyn Ashley Arm ako Zora Lancaster - Člen So Random! cast. Je velmi múdra, tajomná, bláznivá a šikovná. Je najmazanejšia z celého So Random! cast a je známa ako "divný jedinec". Často sa zrazu len tak niekde objaví, čím vždy prekvapí svojich priteľov.

Série[upraviť | upraviť zdroj]

Séria Počet epizód Začiatok vysielania Koniec vysielania
Disney channel USA Disney channel USA
1. séria 21 5. december 2009 8. február 2009 28. september 2010 22. november 2009
2. séria 30 11. september 2010 14. marec 2010 19. december 2010

Zdroje[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Sonny ve velkém světě na českej Wikipédii.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Seriál na tv.disney.go.com (po anglicky)