Subnautica

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Subnautica je dobrodružná hra vytvorená spoločnosťou Unknown Worlds Entertainment. Hra bola vydaná v predbežnom prístupe 16. decembra 2014, a bola plne vydaná na platforme Steam 23.1 2018. Hra obsahuje slovenský a český preklad. A dodatočné nastavenia grafiky.

Príbeh[upraviť | upraviť zdroj]

Hráč havaroval na planéte 4546-B na lodi, nazvanej "Aurora" ktorá približne po 2 hodinách hrania exploduje . Celá planéta je pokrytá oceánom a dvomi ostrovmi. Úlohou hráča je sa dostať z planéty. Zároveň sa musí vyliečiť z choroby nazvanej Kharaa (v predbežnom prístupe "carrar") a vyhýbať nepriateľským stvoreniam a kontrolovať si hladinu kyslíka a taktiež vodu a jedlo.[1] Počas hrania sa hráč dozvedá príbeh planéty a mimozemskej rasy Precursors, ktorí prileteli na planétu pred viac ako tisíc rokmi pred stroskotaním Aurory. Na planéte ponechali štyri základne ktoré musí hráč preskúmať a získať ich výskumné dáta o chorobe, ich rase alebo aj nejaké tie plány pre pokročilú technológiu.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Subnautica: Nová podmořská hra s předběžným přístupem [online]. 2015-1-11, [cit. 2015-11-10]. Dostupné online.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Oficiálny web vývojárov hry

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

  • Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článkov Subnautica na českej Wikipédii a Subnautica na anglickej Wikipédii.