T-Flex

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

T-Flex je parametrický 3D CAD systém. T-Flex je plne funkčný parametrický program umožňujúci profesionálnu tvorbu parametrických 3D modelov vrátane plôch a výkresov. V Česku a Slovensku je T-Flex nový CAD systém, pričom ruský vývojári pracujú stále na systéme už od roku 1989.

Oblasť nasadenia a použitia[upraviť | upraviť kód]

T-Flex je komplexný CAD/CAM/CAE/PDM systém určený predovšetkým pre profesionálnu prácu. T-Flex systém je postavený na báze plne spolupracujúcich modulov, pričom spoločným základom je parametrický i plošný modelár T-Flex CAD. Využitie má v každej oblasti vývoja, nielen pri všeobecnom strojárstve, ale aj v ďalších špecifických oblastiach, napr.: elektronika, stavebníctvo a umelecké kováčstvo.

Rozdelenie riešenia - modulárnosť[upraviť | upraviť kód]

T-Flex CAD[upraviť | upraviť kód]

Plne parametrický i plošný modelár postavený na overenom jadre Parasolid Parasolid ®. T-Flex CAD obsahuje škálu parametrických modelovacích nástrojov, ktoré dovoľujú konštruktérom vytvárať základné tvary a pridávať bežné mechanické tvary ako diery, zaoblenia alebo zrazenie hrán, rovnako ako geometriu ako sú úkosy, priehyby, parametrické oblúky, prieniky troch tvarov a skrutkové tvary.

T-Flex CAM[upraviť | upraviť kód]

Profesionálny CAM systém umožňujúci až 5-osé kontinuálne obrábanie. T-FLEX CAM je plne integrovaný technologický modul aplikácie T-FLEX CAD pre tvorbu NC programov, kontrolu dráhy nástroja a simuláciu strojného delenia (odoberania materiálu. Podporuje obrábacie postupy pre široké spektrum výrobných odvetví.

T-Flex Analysis[upraviť | upraviť kód]

Obsahuje špecializované analytické nástroje. Využíva metódy konečných prvkov] pre uskutočnenie statickej, frekvenčnej, vzpernej, teplotnej, únavovej analýzy a iných analýz a optimalizácií.

T-FLEX Dynamics[upraviť | upraviť kód]

Modul pre simuláciu pohybov, virtuálny prototyping, určený konštruktérom zaoberajúcich sa analyzovaním a skúmaním sa správania mechanických zostáv a celkov.

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]