Virtuálne sídlo

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Virtuálne sídlo je služba určená pre firmy. Každá firma musí pri svojom vzniku uviesť sídlo svojej firmy (tzv. registračné sídlo firmy). Toto sídlo firmy sa zapisuje do Obchodného registra Slovenskej republiky. Poskytovatelia virtuálneho sídla udelia vo svojej nehnuteľnosti súhlas so zriadením sídla spoločnosti veľkému množstvu spoločností, označia poštovú schránku obchodným menom danej spoločnosti a následne sa starajú o administratívu spojenú s prichádzajúcou poštou.

Sídlo firmy môže byť dom, byt, či nebytový priestor. Majiteľ nehnuteľnosti môže udeliť Súhlas vlastníka na zriadenie sídla firmy. Môže uviesť viacero súhlasov pre viacero firiem. Na jednej adrese môže byť takto viacero oficiálnych sídiel firiem.

Dôvody zriadenia virtuálneho sídla firmy[upraviť | upraviť zdroj]

Dôvody, využitia virtuálneho sídla, môžu byť rôzne. Ak ste začínajúci podnikateľ, nechcete zbytočne investovať do drahých prenájmov, keďže neviete, ako bude váš biznis rentabilný. Nízke nájomné za virtuálnu kanceláriu vám môže zo začiatku podnikania pomôcť prežiť. Výhodné je to pre vás aj v tom prípade, že už ste „zabehnutý“ podnikateľ, ale k výkonu svojej práce nepotrebujete každodenne sedieť v prenajatej kancelárií. Rovnako, pokiaľ viete, že sa onedlho budete musieť presťahovať zo súčasného prenájmu inam – je jednoduchšie len raz zadať adresu virtuálneho sídla.

Služby spojené s virtuálnym sídlom[upraviť | upraviť zdroj]

  • Notifikácia o prijatej listine: e-mailom, alebo SMSkou
  • Preposielanie prijatých listín na konkrétnu adresu
  • Skenovanie prijatých listín
  • Fotenie prijatých listín (obálku)
  • On-line evidencia prijatých listín – história prijatej pošty s detailami ako
* dátum prijatia
* odosielateľ
* fotka zásielky
* váha zásielky
* typ zásielky
* číslo zásielky v prípade doporučeného listu

Obchodný register[upraviť | upraviť zdroj]

Obchodný register je verejný zoznam, do ktorého sa zapisujú zákonom stanovené údaje týkajúce sa podnikateľov a ktorého súčasťou je zbierka zákonom ustanovených listín.