Wikipédia:Portál komunity/Aktuality/Archív/2020

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
  • 28. 1. 2020 – Nakoľko je Wikipédia užitočná pre začínajúcich programátorov pri osvojovaní si výpočtových konceptov? Aj tento výskum zmieňuje v pravidelnom zhrnutí najnovšieho výskumu aktuálny The Signpost.
  • 23. 1. 2020 – Anglická Wikipédia dnes dosiahla míľnik v podobe 6 miliónov článkov.
  • 16. 1. 2020 – V deň devätnástych narodenín Wikipédie, 15. januára 2020, bola v Turecku Wikipédia odblokovaná po viac ako dva a pol roku blokovania. Viac prináša článok Nadácie Wikimedia.
  • 8. 1. 2020 – Navrhované pravidlá o sprostredkovateľoch v Indii by mohli obmedziť prístup všetkých k informáciám online. Po novom by sprostredkovatelia webov s viac ako 5 miliónami používateľmi prevádzkujúci a hosťujúci obsah v Indii museli mať stále sídlo s fyzickou adresou v Indii a ustanoviť kontaktnú osobu na koordináciu s orgánmi činnými v trestnom konaní. Generálna poradkyňa Nadácie Wikimedia Amanda Keton napísala otvorený list ministrovi indického ministerstva elektroniky a informačných technológií Shrimu Ravimu Shankarovi Prasadovi, v ktorom vyjadrila svoje obavy. Celé znenie listu je zverejnené na stránke WMF.
  • 6. 1. 2020 – Potrebujete niekedy povzbudiť? Rubrika On The Bright Side novín The Signpost prináša každý mesiac výber dobrých správ a povzbudzujúcich príbehov z wikivesmíru. Prečítajte si najnovšie vydanie.