Wikipédia:Systém noviniek

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie


Systém noviniek je v zásade štruktúra kategórií ( pozri Kategória:Novinky), ktorá má umožniť "špecializovaným" komunitám (alebo záujemcom o informácie) lahšie sledovať novinky na wiki vo "svojej" kategórii.

Je založený preto aby človek, ktorý chce sledovať novinky napr. v oblasti Astronómie nemusel sledovat celé posledné zmeny, ale aby mu stačilo pozrieť Novinky v astronómii.

  • Toto je už teraz riešené cez portály a ich sekcie Najnovšie články. Radioactive.svg Atomique 12:05, 28 marec 2006 (UTC)

Ako registrovať novinky v oblasti[upraviť | upraviť zdroj]

V článku, v ktorom urobíme prínosnú zmenu (opravu preklepu by sme nemali zaraďovať medzi novinky) vložíme (alebo ak už tam je upravíme) šablónu Novinka

{{Novinka|parameter1|parameter2|parameter3}}

parameter1 - je názov oblasti. Snažte sa použiť oblasť ktorá už je medzi oblasťami, prípadne vytvorte novú (ale potom prosím zaraďte aj príslušné kategórie do stromu kategórii!)

parameter2 - je "dátum"... píše sa v tvare jún 2005 (v budúcnosti možno aj v tvare 3. jún 2005 ale to má zmysel až vtedy ak počet noviniek v danej oblasti bude naozaj denne významne narastať)

parameter3 - je kľúčové slovo podľa ktorého sa bude článok (abecedne) sortovať v kategórii