Preskočiť na obsah

Wikipédia:Voľby

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie


Voľby do Rady správcov Wikimedie sa blížia. Pripravujeme sa na voľbu zástupcov, ktorí budú hovoriť za mnoho prispievateľov Wikimedie, ktorí pilne pracujú na tom, aby táto rastúca komunita bola tým, čím je. Rada má dôveru, potrebnú pre vykonanie konečných rozhodnutí v mene Wikimedie. Jej úlohou nie je dozor nad web stránkou. Pre viac informácií o Wikimedii a úlohe Rady správcov, pozri 1.

Volia sa dve pozície: Zástupca - prispievajúci aktívny člen a Zástupca - dobrovoľný používateľ. Aby ste sa mohli zúčastniť volieb na ktorúkoľvek z týchto pozícií, musíte byť zúčastnený na jednom z Wikimedia projektov aspoň po dobu troch mesiacov. V budúcnosti budú môcť voliť Zástupcov - prispievajúcich aktívnych členov iba aktívni prispievajúci členovia (poplatky platiaci členovia Wikimedie), no tieto prvé voľby budú otvorené pre všetkých prispievateľov Wikimedie.

Všetci voliči budú mať dva hlasy, jeden pre každý z postov. Voľby fungujú systémom Víťaz berie všetko, teda, kandidát s najväčším počtom hlasov je deklarovaný za víťaza.

V prípade remízy sa uskutoční druhé kolo.

Ak sa chcete zúčastniť, vyplňte prosím formulár:2.

Kandidáti sa môžu prezentovať do konca piatku, 29. mája 2004. Voľby sa uskutočnia v sobotu, 30.mája 2004 a budú trvať jeden týždeň, teda do polnoci GMT 12.júna 2004, nasledované oznámením konečného počtu hlasov.

Viac informácií čoskoro. Prosím pozrite 3 pre detaily.

Posledná poznámka: Ak hovoríte iným jazykom, prosím preložte toto oznámenie a umiestnite ho na príslušné Wikipedie, Wikimedie, Wiktonaries, WikiBooks, WikiQuotes v týchto jazykoch. Ak ste tak urobili, prosím kontaktujte nás tu 4. Buďte si však vedomí, že Vás môžeme kontaktovať za účelom koordinácie volieb v týchto jazykoch a sprostredkovania informácií o týchto projektoch.

Táto stránka je chránená. Prosím pošlite všetky komentáre na 5.

Nakoniec, chceme popriať všetkým kandidátom štastie vo voľbách,

Imran in English

Danny in English

Spolupredsedovia, Volebná porota Wikimedie