Zdenka Papoušková

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zdenka Papoušková
česká právnička
Narodenie3. október 1974 (47 rokov)
Olomouc, Československo
Známy vďakadekanka Právnickej fakulty Univerzity Palackého
Alma materUniverzita Palackého v Olomouci
Karlova univerzita (JUDr, PhD)
Profesiaprávnička

JUDr. Zdenka Papoušková, Ph.D., rod. Hudcová (* 3. október 1974, Olomouc[1]), je česká právnička so špecializáciou na finančné právo, od roku 2016 dekanka Právnickej fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Život[upraviť | upraviť zdroj]

Absolvovala olomoucké Gymnázium Jiřího z Poděbrad (neskoršie Slovanské gymnázium), potom študovala na Právnickej fakulte Univerzity Palackého, tituly JUDr. aj Ph.D. získala na Právnickej fakulte Karlovej univerzity v Prahe. Potom pôsobila na svojej alma mater ako asistentka a odborná asistentka v odbore Finančné právo, získala tiež prax na generálnom riaditeľstve poisťovne Kooperativa. Je členkou redakčnej rady časopisu Dane a financie a pracovnej komisie pre finančné právo Legislatívnej rady vlády ČR.[1] Na olomouckej právnickej fakulte tiež pôsobila dvakrát ako prodekanka a na konci roka 2015 bola zvolená dekankou, pričom vo voľbe porazila Michala Bartoňa.[2] Toho istého roku s prácou Daňové subjekty v Českej republike začala na pražskej právnickej fakulte habilitačné konanie.[3]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. a b Strukturovaný životopis [online]. Olomouc: Univerzita Palackého v Olomouci, 2015-03-10, [cit. 2016-05-10]. Dostupné online. (po česky)
  2. HRUDNÍKOVÁ, Eva. Senátoři zvolili děkankou práv Zdenku Papouškovou [online]. zurnal.upol.cz, 2015-10-15, [cit. 2016-05-27]. Dostupné online.
  3. PÁŠOVÁ, Petra. Olomoucká práva mají novou děkanku i poctu Palachovi [online]. olomoucky.denik.cz, 2016-02-24, [cit. 2016-05-27]. Dostupné online.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Zdenka Papoušková na českej Wikipédii.