Vladimir Osipovič Bogomolov: Rozdiel medzi revíziami

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Smazaný obsah Přidaný obsah
PalicaBOT (diskusia | príspevky)
Bez shrnutí editace
Riadok 1: Riadok 1:
'''Vladimir Osipovič Bogomolov''' (* [[3. júl]] [[1926]] – † [[30. december]] [[2003]]) bol ruský spisovateľ, píšúci najmä vojnovú literatúru.Známa je najmä jeho kniha " V avguste 1944 goda" - vynikajúcim a autentickým spôsobom vyrozprávaný príbeh pátracej skupiny armádnej kontrarozviedky Červenej armády v zázemí frontu na pomedzí Bieloruska a Poľska počas veľkej letnej ofenzívy ČA v lete 1944.Pravdepodobne inšpirované skutočnými udalosťami ( v knihe sú citované pozmenené oficiálne hlásenia, protokoly z výsluchov, úradné záznamy a śtatistiky ). Podľa tejto knihy bol v Rusku natočený film ( v 2002?? ). Autor patril ku generácii sovietskych spisovateľov, ktorí sa priamo účastnili vojny a ich diela začali vychádzať najmä po XX. zjazde KSSZ - v období tzv. odmäku. Vojnu videli realisticky, neprikrášlene,odmietali obvyklú sovietsku glorifikáciu,pátos.
'''Vladimir Osipovič Bogomolov''' (* [[3. júl]] [[1926]] – † [[30. december]] [[2003]]) bol ruský spisovateľ, píšúci najmä vojnovú literatúru.


== Bibilografia ==
== Bibilografia ==

Verzia z 10:55, 26. jún 2008

Vladimir Osipovič Bogomolov (* 3. júl 1926 – † 30. december 2003) bol ruský spisovateľ, píšúci najmä vojnovú literatúru.Známa je najmä jeho kniha " V avguste 1944 goda" - vynikajúcim a autentickým spôsobom vyrozprávaný príbeh pátracej skupiny armádnej kontrarozviedky Červenej armády v zázemí frontu na pomedzí Bieloruska a Poľska počas veľkej letnej ofenzívy ČA v lete 1944.Pravdepodobne inšpirované skutočnými udalosťami ( v knihe sú citované pozmenené oficiálne hlásenia, protokoly z výsluchov, úradné záznamy a śtatistiky ). Podľa tejto knihy bol v Rusku natočený film ( v 2002?? ). Autor patril ku generácii sovietskych spisovateľov, ktorí sa priamo účastnili vojny a ich diela začali vychádzať najmä po XX. zjazde KSSZ - v období tzv. odmäku. Vojnu videli realisticky, neprikrášlene,odmietali obvyklú sovietsku glorifikáciu,pátos.

Bibilografia