Flock

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Flock
Flock071debian.png
Flock pod Debianom
Základné informácie
Vývojár Flock, Inc.
Posledná stabilná verzia 3.6.4 (3. 2. 2011)
Operačný systém FreeBSD, Linux, Mac OS X (Intel), Windows
Dostupné jazyky Katalánsky, Čínsky (tradičný a zjednodušený), Anglicky (americká, austrálska, britská, kanadská), Fínsky, Francúzky, Nemecky, Maďarsky, Japonsky, Taliansky, Poľský, Portugalsky (portugalsky + africké krajiny hovoriace po portugalsky a brazílsky), Ruský, Slovenský, Španielsky (latinská španielčina a španielčina)
Stav vývoja Ukončený v apríli 2011
Typ softvéru internetový prehliadač
Licencia GPL, MPL/GPL/LGPL trojlicencia
Ďalšie odkazy
Webová stránka http://flock.com
Commons Flock

Computer n screen.svg Pozri aj Informačný portál

Flock bol webový prehliadač ktorý bol špecializovaný na sociálne siete. Staršie verzie používali vykresľovacie jadro Gecko od Mozilly. Verzia 2.6.2 (vydaná v júli 2010) bola posledná verzia ktorá používala vykresľovacie jadro Gecko. Od verzie 3, Flock používalo Chromium s vykresľovacím jadrom WebKit. Flock bol dostupný k stiahnutiu zadarmo a podporovalo Microsoft Windows a Mac OS X (predtým aj na Linux).

Podpora Flocku bola ukončená v apríli 2011. O rok neskôr v apríli 2012 stará webová stránka Flocku bola obnovená a naznačovala že tento projekt bude obnovený, vyzývala čitateľov aby si ich dali do e-mailových odberov, aby dostávali ďalšie novinky o tomto webovom prehliadači. V apríli 2013 stránka bola presmerovaná na stránku inej spoločnosti naznačujúca, že obnova tohto webového prehliadača nenastane.

História[upraviť | upraviť zdroj]

Flock Inc. bol zakúpený spoločnosťou Zynga. Prehliadač bol ukončený, s ukončujúcou podporou 26. apríla 2011.

Funckie[upraviť | upraviť zdroj]

Flock 2.5 obsahoval sociálne siete a multimediálne služby ako MySpace, Facebook, YouTube, Twitter, Flickr, Blogger, Gmail, Yahoo! Mail, atď. Keď ste sa prihlásili na hociktorom zo sociálnych služieb, Flock sledoval aktualizácie od priateľov: profily, odovzdané fotografie atď. Najnovšia verzia Flocku 2.5 pridalo funkcionalitu vyhľadávania na Twitteri, písanie statusových aktualizácii do viacerých služieb, a bol predstavený chat cez Facebook Chat cez webový prehliadač.

Ostatné funkcie, ktoré obsahoval prehliadač Flock:

  • Zabudované zdieľanie textu, odkazov, obrázkov a videí
  • "Media Bar" - Zobrazovalo ukážku online videí a fotografií, ale aj odbery pre obrázkový a video-kanál.
  • Čítačka kanálov s podporou Atom, RSS a Media RSS
  • Čítačka a editor blogov, ktoré povoľovalo priame posielanie do ľubovoľného blogu
  • Webkit e-mailový komponent, ktoré povoľovalo užívateľom pozerať e-maily mimo webovej stránky, vytvárať nové konverzácie a premiestiť obrázky a videá z Media Baru alebo webclipboardu do konverzácie
  • Podpora pre rozšírenia tretej strany, s podporou rozšírení pre Firefox