Portál:Informačné technológie

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Gnome-system.png Portál informačných technológií
Osobný počítač
Informačné a komunikačné technológie (Information and Communication Technologies, ICT) je integrovaný súbor informačných a komunikačných technológií používaných nielen na prípravu a spracovanie dát, ale taktiež na manažovanie informácií a procesov na dosiahnutie viac účinnejších a efektívnejších výsledkov optimizovaním manažmentu zdrojov a distribúcie informácií a know-how.
Index informačných technológií (22. október - 1960 článkov)
? ! 0 3 7 A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R S Š T U Ú V W X Y Z Ž
Odporúčaný článokupraviť
Convertible Tablet PC

Tablet PC (do slovenčiny niekedy prekladané ako tabletové PC) je druh tabletového počítača; je to osobný prenosný počítač (mobilný počítač) zhruba veľkosti notebooku (v prípade UMPC menší) tvorený najmä relatívne veľkým integrovaným dotykovým displejom (spravidla tabletom) a niekedy sekundárne doplnený klávesnicou. Umožňuje teda používateľovi pracovať na počítači primárne so snímacím hrotom (angl. stylus), digitálnym perom alebo prstom. Tablet PC je zvyčajne vybavený špeciálnym softvérom na rozpoznávanie rukopisu.

Takáto forma ponúka viac mobility v interakcii s počítačom. Tablet PC sa často používa v prípadoch, kedy klasické notebooky sú nepraktické alebo neposkytujú potrebné funkcie.


Správcovia portáluupraviť
  • Portál Informačné technológie založil 15. apríla 2007 - Bači
Vedeli ste, že...upraviť
Obrázokupraviť

Edsger Wybe Dijkstra.jpg

E. W. Dijkstra, holandský matematik, tvorca Dijkstrovho algoritmu, ktorého primárnym využitím je hľadanie najkratšej cesty v hranovo-ohodnotenom digrafe G = (V, H, c).


Správyupraviť

Potrebujeme aj Tvoju pomoc pri tvorbe a úprave nasledujúcich článkovupraviť
Ostatné portály

Prírodné a technické vedy, veda a technika

SaintPierre1.JPG Architektúra · Saturday.PNG Astronómia · Polyploidization.svg Biológia · Zeichen 330.svg Cesty · Schematicky atom.png Fyzika · Gnome-globe.svg Geografia · Chemistrylogo.png Chémia · Nuvola apps display.png Informatika
Shuttle.svg Kozmonautika · Avion silhouette.svg Letectvo · F of x.svg Matematika · Star of life3.svg Medicína · Pawprint.png Pes · Celestia.png Slnečná sústava · Jordens inre.svg Vedy o Zemi


Humanitné a spoločenské vedy, život a spoločnosť

P culture.png Divadlo · Nuvola apps kaboodle.svg Film ·  Hourglass drawing-full.svg História · Eighth notes and rest.png Hudba · Globe of letters.svg Jazyk · Open bible 01 01.svg Literatúra · Nuvola apps kdmconfig.png Ľudia · Society.svg Politika · Sports icon.png Šport (Tennis ball.svg Tenis)


Krajiny a regióny